REHABILITACJA

Zawodnik gotowy do startu

Opieka rehabilitantów nad sportowcami

 

REHABILITACJA

W celu zapewnienia stałej gotowości do startu w turniejach, klub we współpracy ze sprawdzonymi rehabilitantami zapewnia wszystkim zawodnikom zabiegi przyspieszające powrót do startów po nabytych kontuzjach. Nasi rehabilitanci służą m.in. terapią manualną, fizjoteriapią, tapingiem (taśmowaniem) sportowym, a także akupunkturą wspierającą procesy regeneracji urazów.


DIAGNOSTYKA

Badanie termograficzne znajduje szerokie zastosowanie w obrazowaniu zaburzeń układu krążenia oraz układu nerwowego człowieka.  Świetnie sprawdza się w diagnozowaniu dysfunkcji aparatu ruchu. Służy do diagnozowania przeciążeń i dysfunkcji mięśniowych oraz wyznaczaniu biomechaniki. Pomaga w diagnozowaniu punktów spustowych, napięciu mięśni i stawów. Dodatkowo zmiany termiczne towarzyszące wymienionym patologiom mogą zostać zdiagnozowane na długo przed pojawieniem się jakichkolwiek objawów bólowych. Daje to szerokie możliwości rozpoczęcia procesu leczenia zanim wystąpią jakiekolwiek dolegliwość u osoby badanej. W przypadku gdy ból już wystąpił termografia sprawdza się w wyznaczaniu wzorca bólowego i różnicowaniu objawów bólowych powstałych na skutek lokalnego uszkodzenia struktur jaki i pochodzących od irytacji nerwów korzeniowych.


LECZENIE

Skuteczność zabiegów jest w szczególności doceniana podczas leczenia ostrego i przewlekłego bólu. Podczas zabiegu wykorzystuje się sterylne, jednorazowe i cienkie igiełki które są aplikowane w odpowiednie punkty ciała. Punkty te to najczęściej zagęszczenia zakończeń nerwowych. Odpowiednia stymulacja zakończeń ma wpływ zarówno na centralny jaki i obwodowy układ nerwowy. Powoduje wydzielanie wewnętrznych substancji organizmu takich jak endorfiny oraz enkefaliny które mają silne działanie przeciwbólowe.  

 

Rehabilitację zapewniają:

Dla Ciebie - Pracownia rehabilitacji i masażu. Tychy ul. Brzoskwiniowa 44.

Uwolnieni od bólu - leczenie schorzeń, dolegliwości bólowych poprzez akupunkturę. Mysłowice ul. Załuskiego 2A

Centrum Rehabilitacji "Zdrowy Ruch" - pracownia rehabilitacji. Mysłowice ul. Załuskiego 2A.

Health Core - wkrótce więcej.


Go to top