KADRA

 

Prezes, a zarazem główny trener klubu. Przygodę z judo rozpoczął w 1991 roku w katowickiej Gwardii (później PKS Katowice) trenując pod okiem Ryszarda Dziewulskiego do 1999 roku. Następnie zmienił barwy klubowe na GKS "Czarni" Bytom. Od 2001 roku rozpoczął naukę kopnięć i uderzeń, dzięki czemu z powodzeniem startował w turniejach sportowego ju-jitsu. Przez wiele lat uczęszczał równocześnie na treningi judo i zapasów (GKS "Piast" Wola), poszerzając swoje umiejętności w walce bez judogi. W latach 2002-2008 był członkiem kadry narodowej Polski w sportowym ju-jitsu (startując w barwach K.S. "Budowlani" Sosnowiec oraz K.S. "Gwardia" Bielsko-Biała). W swojej karierze zwyciężał wicemistrzów świata seniorów (Holandia 2003, Polska 2005) oraz mistrza świata młodzieży (Polska 2007). Na arenie ogólnopolskiej zdobył medale mistrzostw Polski w ju-jitsu we wszystkich kategoriach wagowych, a czterokrotnie stawał na podium MP w judo. W 2012 roku rozpoczął międzynarodowe starty w turniejach tradycyjnych odmian zapasów. W tym samym czasie reaktywował tyski oddział klubu "Gwardia" stając się jego głównym szkoleniowcem. Do największych osiągnięć może zaliczyć 5 miejsce mistrzostw świata w zapasach (Białoruś 2016) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Europy w ju-jitsu (2018/2019). Za swoje osiągnięcia był nagradzany przez Ministra Spraw Wewnętrzynych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Prezesa PKOl, a także prezydentów Tychów i Sosnowca. Posiadacz dwóch czarnych pasów w sportach walki: judo i ju-jitsu. W karierze trenerskiej wyszkolił wielu mistrzów Polski w ju-jitsu oraz czołowych judoków kraju w kategorii dzieci.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Wykształcenie wyższe podyplomowe. Uniwersytet Śląski w Katowicach:

Zarządzanie i menadżerstwo (2012). Psychologia sportu (2011). Socjologia ogólna - profilaktyka patologii społecznych (2009).

Trener II klasy judo (AWF Wrocław 2016) - 2 DAN.

Instruktor ju-jitsu (PZJJ 2006) - 2 DAN.

Instruktor wyszkolenia specjalnego: Taktyka i techniki interwencji (MSWiA 2015).

 

WYNIKI SPORTOWE

5 miejsce mistrzostw świata w zapasach (kat. Senior, styl wolny PH) - Białoruś 2016.

3 miejsce mistrzostw Europy w ju-jitsu (kat. Masters) - Rumunia 2019

3 miejsce mistrzostw Europy w ju-jitsu (kat. Masters) - Polska (Gliwice) 2018

3 miejsce pucharu świata w ju-jitsu Grand Slam Paris (kat. Senior) – Francja 2006.

3 miejsce pucharu Europy w zapasach (kat. Senior, styl wolny PH) - Białoruś  2012.

13 - krotny mistrz/wicemistrz Polski w ju-jitsu oraz judo (kat. Senior/Masters) w tym 2 - krotny międzynarodowy wicemistrz Polski.
8 - krotny pucharowy wicemistrz Polski w ju-jitsu (kat. Senior).
Członek kadry narodowej Polski w ju-jitsu w latach 2001-2008. Wielokrotny uczestnik Pucharów Europy i świata w ju-jitsu oraz zapasach (style tradycyjne). Klasa sportowa mistrzowska (M) w latach  2001-2013, w tym klasa międzynarodowa (MM) w latach 2006-2008, 2016-2020.

 


Począwszy od 2001 roku uczęszczał na treningi judo w uczniowskim klubie "Ippon" Tychy. Już od pierwszych startów plasował się w na podium turniejów judo dzieci i młodzików w woj. śląskim. Dzięki osiąganym wynikom wielokrotnie otrzymywał powołania do kadry wojewódzkiej. Swoje pierwsze starty na arenie ogólnopolskiej rozpoczął w kategorii juniora w sportowym ju-jitsu (od 2009 roku). Ze względu na chęć większego rozwoju Dawid wstąpił w szeregi klubu zapaśniczego MOSM Tychy, poszerzając zakres swoich umiejętności. Po reaktywacji tyskiej Gwardii, rozpoczął treningi pod okiem Andrzeja Borowca, zdobywając medale MP w sportowym ju-jitsu, a także otrzymując powołania na turnieje międzynarodowe. Do największych osiągnięć może zaliczyć brązowy medal mistrzostw Europy w zapasach i Pucharu Europy w ju-jitsu. Aktualnie zajmuje stanowisko drugiego trenera w naszym klubie.

 

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Wykształcenie wyższe. AWF Katowice: Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym (2019).

Instruktor sportu ze specjalnością judo (AWF Wrocław, 2016) - 2 DAN.


WYNIKI SPORTOWE

3 miejsce mistrzostw Europy w zapasach (kat. Senior, styl wolny PH) - Białoruś 2014.
3 miejsce pucharu Europy Slovenia Open (kat. Młodzieżowiec) - Słowenia 2013.
6-krotny wicemistrz Polski w ju-jitsu (kat. Młodzieżowiec/Senior).
3-krotny pucharowy wicemistrz Polski w ju-jitsu (kat. Młodzieżowiec).
Uczestnik mistrzostw świata w zapasach (kat. Senior, styl wolny PH) - Białoruś 2016.
Wielokrotny medalista turniejów judo. Klasa sportowa mistrzowska (M) od 2009 roku, w tym klasa międzynarodowa (MM) w latach 2013-2016.

Pierwsze kroki na macie stawiał od 1992 roku w bielskiej Gwardii pod okiem Mieczysława Malczewskiego. W momencie otwarcia klubu w rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach zmienił barwy klubowe na sekcję trenera Bogusława Tyla. Już jako młodzik zdobywał złote medale mistrzostw Polski (w latach 1997-98). Od tego czasu systematycznie plasował się na najwyższych lokatach turniejów rangi mistrzowskiej, dzięki czemu był wieloletnim członkiem kadry narodowej (we wszystkich kategoriach wiekowych). Od 2002 roku reprezentował Gwardię Opole, z którą zdobył drużynowe mistrzostwo Polski, a także cztery medale indywidualnych MP w kategorii seniorów. Jego największym sukcesem było zdobycie srebrnego medalu MP Seniorów w 2004 roku. U schyłku kariery zawodniczej rozpoczął pracę trenerską szkoląc dzieci i młodzież. Najlepszym wynikiem w roli szkoleniowca można uznać brązowy medal MP kadetów (OOM) jednej z jego podopiecznych zawodniczek. W 2007 roku zakończył karierę sportową. Aktualnie zamieszkuje w Tychach, powracając do judo jako nowy trener K.S. Gwardia Tychy.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Wykształcenie wyższe. Politechnika Opolska na kierunku: Wychowanie fizyczne (2007).

Instruktor sportu ze specjalnością judo (PZJ 2004) - 2 DAN.

 

WYNIKI SPORTOWE

11-krotny medalista mistrzostw Polski w judo (kat. Młodzik/Junior/Senior w latach 1997-2007).

Wielokrotny medalista ogólnopolskich turniejów klasyfikujących (OTK, GP Seniorów)

Członek kadry narodowej Polski seniorów w judo w latach 1998-2007.

Uczestnik turniejów międzynarodowych Grand Prix, Pucharów Świata i Europy.

 

 

Treningi judo rozpoczęła w 2002 roku na matach K.S. Gwardia Bielsko-Biała również pod okiem Mieczysława Malczewskiego. Po kilku latach treningów stanęła na podium mistrzostw Polski w judo w kategorii młodzików. Począwszy od 2011 rozpoczęła treningi sportowego ju-jitsu poszerzając umiejętności o uderzenia i kopnięcia.  W swojej karierze zdobyła 18 medali mistrzostw Polski w judo i ju-jitsu (wielokotnie walcząc w kilku konkurencjach jednocześnie). Dzięki osiąganym wynikom otrzymała powołanie do kadry narodowej Polski rozpoczynając starty międzynarodowe. Poza granicami kraju zdobywała tytuły Pucharu Europy w latach 2012-13. W 2013 roku odnotowała również siódmą lokatę na mistrzostwach świata juniorów w ju-jitsu (wynik powtórzyła w kategorii młodzieżowców w 2016 roku). Jej najlepszym osiągnięciem sportowym było zajęcia drugiego miejsca na Pucharze świata w Bośni i Hercegowinie (2015). Po zdobyciu kwalifikacji instruktorskich rozpoczęła pracę z dziećmi prowadząc zajęcia w przedszkolach oraz różnych klubach sportowych. Posiada również uprawnienia sędziowskie w judo i ju-jitsu. Współpracując z naszym klubem prowadzi zajęcia Funny Judo z dziećmi w wieku od 3 lat.


KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Wykształcenie średnie. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach na kierunku judo (2015).

Instruktor sportu ze specjalnością ju-jitsu (PZJJ 2015) - 1 DAN.

Instruktor Fitness (ŻAK 2016). Wychowawca i kierownik wypoczynku (2017).

Sędzia okręgowy i krajowy ŚZJ i PZJJ.

 

WYNIKI SPORTOWE

7 miejsce mistrzostw świata w ju-jitsu (kat. Młodzieżowiec) - Hiszpania 2016.

7 miejsce mistrzostw świata w ju-jitsu (kat. Junior) - Rumunia 2013.

2 miejsce pucharu świata w ju-jitsu (kat. Młodzieżowiec) - Bośnia i Hercegowina 2015.

1 miejsce pucharu Europy w ju-jitsu (kat. Junior) - Słowenia 2013.

3 miejsce pucharu Europy w ju-jitsu (kat. Junior) - Niemcy 2012.

18-krotna medalistka mistrzostw Polski w judo i ju-jistu (kat. Młodzik/Junior/Młodzieżowiec/Senior w latach 2010-2016).

Wielokrotna medalistka ogólnopolskich turniejów klasyfikujących oraz Pucharów Polski w ju-jitsu. Członkini kadry narodowej Polski w ju-jitsu w latach 2013-2016.