KADRAPrezes, a zarazem główny trener klubu. Przygodę z judo rozpoczął w 1991 roku w katowickiej Gwardii (później PKS Katowice) trenując pod okiem Ryszarda Dziewulskiego do 1999 roku. Następnie zmienił barwy klubowe na GKS "Czarni" Bytom. Od 2001 roku rozpoczął naukę kopnięć i uderzeń, dzięki czemu z powodzeniem startował w turniejach sportowego ju-jitsu. Przez wiele lat uczęszczał równocześnie na treningi judo i zapasów (GKS "Piast" Wola), poszerzając swoje umiejętności w walce bez judogi. W latach 2002-2008 był członkiem kadry narodowej Polski w sportowym ju-jitsu (startując w barwach K.S. "Budowlani" Sosnowiec oraz K.S. "Gwardia" Bielsko-Biała). W swojej karierze zwyciężał wicemistrzów świata seniorów (Holandia 2003, Polska 2005) oraz mistrza świata młodzieży (Polska 2007). Na arenie ogólnopolskiej zdobył medale mistrzostw Polski w ju-jitsu 11-krotnie, a czterokrotnie stawał na podium MP w judo. W 2012 roku rozpoczął międzynarodowe starty w turniejach tradycyjnych odmian zapasów. W tym samym czasie reaktywował tyski oddział klubu "Gwardia" stając się jego głównym szkoleniowcem. Do największych osiągnięć może zaliczyć złoty i brązowy medal mistrzostw świata (2019) oraz dwa brązy mistrzostw Europy w ju-jitsu (2018/2019). Za swoje osiągnięcia był nagradzany przez Ministra Spraw Wewnętrzynych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Prezesa PKOl, a także prezydentów Tychów i Sosnowca. Posiadacz dwóch czarnych pasów w sportach walki: judo i ju-jitsu. Zwycięzca plebiscytu na Sportowca Roku 2019 (kat. senior).

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Wykształcenie wyższe podyplomowe. Uniwersytet Śląski w Katowicach: Zarządzanie i menadżerstwo (2012), socjologia / psychologia sportu (2011).
WSZiNS Tychy: Socjologia ogólna - profilaktyka patologii społecznych (2009).

Trener II klasy judo (AWF Wrocław 2016) - 2 DAN.

Instruktor ju-jitsu (PZJJ 2006) - 2 DAN.

Instruktor wyszkolenia specjalnego: Taktyka i techniki interwencji policji (MSWiA 2015).

WYNIKI SPORTOWE I OSIĄGNIĘCIA

Mistrz świata w ju-jitsu (kat. Masters M1 Advanced Fighting) - Zjednoczone Emiraty Arabskie 2019.
3 miejsce mistrzostw świata w ju-jitsu (kat. Masters M1 Advanced Jiu Jitsu / Ne-waza) - Zjednoczone Emiraty Arabskie 2019.
5 miejsce mistrzostw świata w zapasach (kat. Senior, styl wolny PH) - Białoruś 2016.

3 miejsce mistrzostw Europy w ju-jitsu (kat. Masters) - Rumunia 2019

3 miejsce mistrzostw Europy w ju-jitsu (kat. Masters) - Polska 2018

3 miejsce pucharu świata w ju-jitsu Grand Slam Paris (kat. Senior) – Francja 2006.

3 miejsce pucharu Europy w zapasach (kat. Senior, styl wolny PH) - Białoruś 2012.

13 - krotny mistrz/wicemistrz Polski w ju-jitsu oraz judo (kat. Senior/Masters) w tym 2-krotnie międzynarodowy wicemistrz Polski.
8 - krotny pucharowy wicemistrz Polski w ju-jitsu (kat. Senior).
Zwycięzca plebiscytu na Sportowca Roku 2019 (kat. senior) organizowanego przez MOSiR Tychy / Twoje Tychy - 2020.
Członek kadry narodowej Polski w ju-jitsu w latach 2001-2008.
Wielokrotny uczestnik Pucharów Europy i świata w ju-jitsu oraz zapasach (style tradycyjne). 
Klasa sportowa mistrzowska (M) w latach 2001-2013, w tym klasa międzynarodowa (MM) w latach 2006-2008, 2016-2020.Począwszy od 2001 roku uczęszczał na treningi judo w uczniowskim klubie "Ippon" Tychy. Już od pierwszych startów plasował się w na podium turniejów judo dzieci i młodzików w woj. śląskim. Dzięki osiąganym wynikom wielokrotnie otrzymywał powołania do kadry wojewódzkiej. Swoje pierwsze starty na arenie ogólnopolskiej rozpoczął w kategorii juniora w sportowym ju-jitsu (od 2009 roku). Ze względu na chęć większego rozwoju Dawid wstąpił w szeregi klubu zapaśniczego MOSM Tychy, poszerzając zakres swoich umiejętności. Po reaktywacji tyskiej Gwardii, rozpoczął treningi pod okiem Andrzeja Borowca, zdobywając medale MP w sportowym ju-jitsu, a także otrzymując powołania na turnieje międzynarodowe. Do największych osiągnięć może zaliczyć brązowy medal mistrzostw Europy w zapasach i Pucharu Europy w ju-jitsu. Aktualnie zajmuje stanowisko drugiego trenera w naszym klubie.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Wykształcenie wyższe. AWF Katowice: Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym (2019).

Trener III klasy judo (AWF Wrocław, 2016) - 2 DAN.
Instruktor akrobatyki
(AWF Katowice, 2019).

WYNIKI SPORTOWE

3 miejsce mistrzostw Europy w zapasach (kat. Senior, styl wolny PH) - Białoruś 2014.
3 miejsce pucharu Europy Slovenia Open (kat. Młodzieżowiec) - Słowenia 2013.
6-krotny wicemistrz Polski w ju-jitsu (kat. Młodzieżowiec/Senior).
3-krotny pucharowy wicemistrz Polski w ju-jitsu (kat. Młodzieżowiec).
Uczestnik mistrzostw świata w zapasach (kat. Senior, styl wolny PH) - Białoruś 2016.
Wielokrotny medalista turniejów judo. Klasa sportowa mistrzowska (M) od 2009 roku, w tym klasa międzynarodowa (MM) w latach 2013-2016.


Nauczyciel wychowania fizycznego z wieloletnim stażem w tyskim technikum ekonomicznym
(od 1999). Instruktorka gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, instruktor fitness oraz trener personalny. Doświadczenie trenerskie zdobywała prowadząc zajęcia w MDK Tychy w latach 1998-2001. Pracę łączy z pasją, dbając o harmonijny rozwój dzieci i młodzieży, jak również o utrzymanie sprawności u osób starszych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku (2006-2017). W pracy zawodowej przygotowuje również młodzież szkolną do zawodów sportowych, osiągając wysokie lokaty w powiecie, regionie i województwie. Z Gwardią związana od 2014 roku jako uczestnik zajęć, a aktualnie trener grup przedszkolnych - dbając o rozwój najmłodszych dzieci na poziomie Funny Judo.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE
Wykształcenie wyższe. AWF Katowice: Wychowanie fizyczne / Instruktor gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej (2000).

Studia podyplomowe. WSPiM Chrzanów: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (2012).
Instruktor fitness (
AWF Katowice 2004).
Certyfikat Master Personal Trainer (ADP Warszawa 2017).


Trener personalny z wieloletnim stażem (od 2007). Doświadczenie zdobyła jako zawodniczka sportów sylwetkowych (kulturystyka, fitness sylwetkowy). Najpierw startowała z sukcesami na arenie krajowej, a następnie międzynarodowej będąc przez kilka lat była powołana do kadry narodowej. Startowała również w turniejach federacji IFBB (International Federation of Bodybuilding and Fitness). Kwalifikacje zdobyła w szkole instruktorów i trenerów „FILON” prowadzonej przez prezesa PZKFiTS Pawła Filleborna. Od zakończenia startów łączy swoja pasję z pracą. Pomaga swoim podopiecznym w modelowaniu sylwetki, poprawie sprawności fizycznej oraz rozpoczęciu zdrowego stylu życia. 

KWALIFIKACJE ZAWODOWE
Wykształcenie wyższe. Politechnika Śląska w Gliwicach: matematyczne metody w ekonomii i zarządzaniu (1999).
Certyfikat Międzynarodowy Personal Bodybilding Trainers (Szkoła instruktorów i trenerów FILON 2007)
.
Instruktor Step Aerobic (Narodowe Stowarzyszenie Ruchu Fitness).

WYNIKI SPORTOWE

6 miejsce Mistrzostw Europy – kategoria fitness sylwetkowe – Serbia 2007.
3 miejsce Mistrzostw Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w kulturystyce i fitness (kat. fitness sylwetkowe) – Białystok 2007.
4 miejsce Mistrzostw Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w kulturystyce i fitness
(kat. fitness sylwetkowe) – Ostrołęka 2009.
2 miejsce w Pucharze Polski w Kulturystyce i Fitness
(kat. fitness sylwetkowe) – Zabrze 2007.
2 miejsce Ogólnopolskich Zawodach Kulturystycznych – Czeladź 1999.
3 miejsce Mistrzostw Śląska w kulturystyce kobiet – Sosnowiec 1999.

2 miejsce Mistrzostw Śląska w kulturystyce i fitness – kategoria fitness sylwetkowe – Żory 2007.

4 miejsce Mistrzostw śląska – kategoria fitness sylwetkowe – Katowice 2009.Pierwsze kroki na macie stawiał od 1992 roku w bielskiej Gwardii pod okiem Mieczysława Malczewskiego. W momencie otwarcia klubu w rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach zmienił barwy klubowe na sekcję trenera Bogusława Tyla. Już jako młodzik zdobywał złote medale mistrzostw Polski (w latach 1997-98). Od tego czasu systematycznie plasował się na najwyższych lokatach turniejów rangi mistrzowskiej, dzięki czemu był wieloletnim członkiem kadry narodowej (we wszystkich kategoriach wiekowych). Od 2002 roku reprezentował Gwardię Opole, z którą zdobył drużynowe mistrzostwo Polski, a także cztery medale indywidualnych MP w kategorii seniorów. Jego największym sukcesem było zdobycie srebrnego medalu MP Seniorów w 2004 roku. U schyłku kariery zawodniczej rozpoczął pracę trenerską szkoląc dzieci i młodzież. Najlepszym wynikiem w roli szkoleniowca można uznać brązowy medal MP kadetów (OOM) jednej z jego podopiecznych zawodniczek. W 2007 roku zakończył karierę sportową. Aktualnie zamieszkuje w Tychach, powracając jako szkoleniowiec grup sportowych.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Wykształcenie wyższe. Politechnika Opolska na kierunku: Wychowanie fizyczne (2007).

Instruktor sportu ze specjalnością judo (PZJ 2004) - 2 DAN.

WYNIKI SPORTOWE

11-krotny medalista mistrzostw Polski w judo (kat. Młodzik/Junior/Senior w latach 1997-2007).

Wielokrotny medalista ogólnopolskich turniejów klasyfikujących (OTK, GP Seniorów)

Członek kadry narodowej Polski seniorów w judo w latach 1998-2007.

Uczestnik turniejów międzynarodowych Grand Prix, Pucharów Świata i Europy.

Go to top