GWARDIA CUP OPEN


GWARDIA CUP  OPEN!


Na wzór japoński w klubie rozpoczynamy serię turniejów wewnętrznych pomiędzy zawodnikami klubu. Założeniem turnieju jest wyłonienie najlepszego zawodnika w kat. Open (bez podziału na wagę czy płeć). W ostatnim czasie w klubie przeprowadziliśmy rozgrywki judoków urodzonych w 2002-2005, 2006-2008, 2009-2011. W trakcie turniejów można było oglądać zaskakujące pojedynki pomiędzy zawodnikami, których różniło nawet do 20 kg wagi. Nie zabrakło również spektakularnych rzutów i zaskakujących wygranych osób walczących "niby" na przegranej pozycji (walki z cięższym przeciwnikiem lub dziewczyn z chłopcami). I tak w ciągu dwóch dni wyłoniliśmy mistrzów klubu na zakończenie sezonu:


Rocznik 2002-05 (3 zawodników):
1 miejsce Łukasz Błaszczyk
2 miejsce Maksymilian Moskwytyn
3 miejsce Samuel Mazurkiewicz


Rocznik 2006-08 (16 zawodników):
1 miejsce Julia Biszczanik
2 miejsce Jakub Prędki
3 miejsce Michał Dyduch


Rocznik 2009-11 (17 zawodników):
1 miejsce Maciej Chrostek
2 miejsce Fabian Springer
3 miejsce Franciszek Włodarczyk

 System turnieju został zmodyfikowany zezwalając każdemu zawodnikowi, który poniósł porażkę na udział w repasażach. Zwycięzcy repasaży musieli jednak stoczyć dodatkową walkę o 3 miejsce. Turniej będzie organizowany na zakończenie każdego kwartału roku, aby sprawdzić formę i postępy poszczególnych zawodników. Zawody wewnętrzne mają również za zadanie oswoić judoków ze stresem związanym ze startami na wyjazdach, dzięki czemu z pewnością będą walczyć bardziej odważnie na kolejnych zawodach.

Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych, a pozostałym znakomitej postawy i świetnych pojedynków. Pamiętajcie przegrany jest tylko ten, kto nie wychodzi do walki! Brawa za postawę! Jesteśmy z Was niezmiernie dumni, ponieważ turniej pokazał, że jesteście naprawdę świetnymi sportowcami. Dziękujemy również p. Robertowi Fors (tata Marcela) za opiekę medyczną podczas turnieju.

Mamy nadzieję, że wszystkim rodzicom, którzy mieli okazję oglądać walki swoich dzieci podoba się ten pomysł i przyjmie się on na stałe w naszym grafiku.