SILESIAN OLYMPIC CAMP 30.11.21

31/10/2021, 14:08
SILESIAN OLYMPIC CAMP

Wczoraj hala Gwardii stała się sercem śląskiego judo. Na seminarium z olimpijczykami Przemysławem Matyjaszkiem oraz Januszem Wojnarowiczem przyjechało blisko 100 zawodników i trenerów judo ze śląskich klubów judo, a także goście z Czech i Warszawy. Pierwsze seminarium z cyklu śląskich szkoleń otworzył prezes Śląskiego Związku Judo p. Zenon Mościński, a całość nadzorował p. Robert Taraszkiewicz - członek zarządu Polskiego Związku Judo. Niespodziewanym gościem okazali się reporterzy TVP3 Katowice, którzy filmowali zajęcia oraz przeprowadzili wywiady z prowadzącymi oraz dwójką naszych zawodników – Adamem Michalikiem oraz Zuzią Loską.
Pierwsza część seminarium poświęcona była dzieciom z kat. U12 oraz zawodnikom U18-23, którzy szlifowali techniki z zakresu rzutów nożnych (ashi-waza). Zarówno judocy Gwardii jak również nasi goście mieli okazję uczyć się od najlepszych zawodników kraju. Po zajęciach młodzież mogła liczyć na pamiątkowe zdjęcia oraz autografy naszych mistrzów. Poza obecnością olimpijczyków na seminarium mieliśmy zaszczyt gościć legendę Gwardii – Mariana Poloka – pierwszego trenera judo naszego dawnego klubu! Co to było za spotkanie! Trener już obiecał powrót do nas na obchody X-lecia Gwardii Tychy. Po seminarium dla młodzieży mieliśmy okazję przyjąć egzamin na wyższy stopień dwóch zawodników, którzy prezentowali techniki judo przed komisją jakiej nie powstydziłby się zawodnik zdający na wyższy stopień DAN. To był naprawdę pracowity, ale jakże owocny dzień.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom seminarium i zapraszamy kolejnych na Gwardię! Już dziś zapowiadamy, że podobne szkolenia będą się odbywać cyklicznie aby dać szansę podnoszenia umiejętności zarówno młodych judoków jak i ich trenerów. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy być gospodarzem pierwszego wydarzenia tego typu i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni.

Do obejrzenia pełnej fotorelacji zapraszamy na nasz profil na FB.

Go to top