WYJAZD TRENERA NA MŚ

14/11/2019, 14:42

WYJAZD TRENERA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA


W następnym tygodniu trener Andrzej wyjeżdża na mistrzostwa świata w ju-jitsu do Abu Dhabi. Aktualnie kończymy 4-miesięczny okres przygotowawczy do tego najważniejszego startu w tym roku. W związku z wyjazdem zmuszeni jesteśmy odwołać zajęcia w poniedziałek i wtorek. W przyszłym tygodniu grafik zajęć będzie wyglądał następująco:

PN - wszystkie treningi odwołane
WT - Grupy dziecięce (KIDS/JUNIOR) odwołane. Cross/CRS - zgodnie z planem 20.00
ŚRODA/CZWARTEK/PIĄTEK - zajęcia zgodnie z grafikiem. Zajęcia prowadzą trenerzy Michał Luber oraz Dawid Skrzydło.

Harmonogram wyjazdu:
18.11.19 - wylot do AbuDhabi (ZEA). Aklimatyzacja
22.11.19 - turniej w konkurencji Fighting - uderzenia/rzuty od 6.00 rano (9.00 czasu lokalnego)
24.11.19 - turniej w konkurencji Ne-Waza (BJJ) - rzuty, chwyty i poddania (czas jw.). Jak tylko dostępne będą linki do streamów na turniej zamieścimy je na stronie.
25.11.19 - powrót do kraju. Treningi zgodnie z planem.

TURNIEJE LISTOPAD

01/11/2019, 01:14

 TURNIEJE W LISTOPADZIE


W nadchodzącym miesiącu startować będziemy na następujących turniejach:

3 listopada - Liga Południe Bielsko-Biała (Junior 2-3)

10 listopada - Mistrzostwa Polski Judo Masters/Amator Kraków (Masters)

16 listopada - IJL Gdańsk (wybrani Junior 3)


17 listopada - Turniej judo w Sosnowcu (Junior 1/2/3 - debiuty!)

Na ten turniej chcemy aby wyjechali zawodnicy z grupy Junior 1, którzy będą już po egzaminie na 6 kyu i będą mogli zadebiutować na matach Śląska.


23 listopada - ŚLJ Tarnowskie Góry (wg listy zgłoszeń)

24 listopada - Mistrzostwa Mysłowic (Junior 2-3)

22-24 listopada Mistrzostwa Świata w Ju-Jitsu Abu Dhabi Zjednoczone Emiraty Arabskie. Trener Andrzej ;)

EGZAMINY

01/11/2019, 01:11


EGZAMINY NA WYŻSZE STOPNIE

 

Informujemy, iż w dniu 9 listopada od godziny 13.30 w klubie odbywać się będą egzaminy na wyższe stopnie szkoleniowe. Do egzaminów przystępować będą zawodnicy grup JUNIOR 1-2 wg poniższego harmonogramu:

g. 13.30-15.30/16.00 Grupa JUNIOR 1

g. 16.00-18.00 Grupa JUNIOR 2

 

Egzamin grupy JUNIOR 3 zostanie przeprowadzony w dn. 13.11.19 podczas treningu od g. 18.30-20.30.

 

UWAGA! Informujemy, iż zgodnie z regulacjami Polskiego Związku Judo za egzamin obowiązuje opłata w wysokości 20 zł od każdego zawodnika - niezależnie od wyniku egzaminu. Opłatę prosimy wnosić na konto klubowe z dopiskiem w tytule: OPŁATA EGZAMINACYJNA - IMIĘ, NAZWISKO w terminie do 5 listopada br.

 

Wszyscy zawodnicy zobowiązani są do zapoznania z wymogami egzaminacyjnymi dostępnymi TUTAJ

 

AKTUALIZACJA - OŚWIADCZENIE TRENERA

 

Drodzy Rodzice! Informujemy Państwa, iż osoby przystępujące do egzaminów są wyznaczane przez trenerów w toku obserwacji zawodników na każdym poziomie zaawansowania. Kierując się dobrem dzieci, na podstawie własnego doświadczenia w pojedynczych przypadkach zalecamy wstrzymanie zawodnika w grupie o niższym stopniu zaawansowania, lub na niższym stopniu szkoleniowym. W ocenie zawodnika kierujemy się wyłącznie umiejętnościami technicznymi jakie posiada (pomimo, że ocena powinna być również poparta rywalizacją sportową). W przypadku braku akceptacji rodziców decyzji o wstrzymaniu zawodnika przed egzaminem (czy też awansem w grupie) nie będziemy ulegać naciskom rodziców, ponieważ to zawsze ma odwrotny skutek. Z góry dziękujemy za zrozumienie i zaufanie. Starty naszych zawodników na turniejach judo znakomicie odzwierciedlają ich umiejętności i dowodzą, iż nasz program sportowy przynosi wymierne efekty.

 

Pozdrawiamy

Zespół K.S. Gwardia Tychy

START SEZONU 2019/2020

16/09/2019, 14:12


OTWARTE MISTRZOSTWA BYTOMIA14.09.19


W sobotę na bytomskich matach rozegrano trzecią rundę OMB - turnieju na który zjeżdżają się najlepsi zawodnicy ze Śląska i sąsiednich województw. Zawodnicy w ramach czterech turniejów zbierają punkty do corocznej kwalifikacji. Jak dotąd od kilku lat w najlepszej dziesiątce znajdowali się nasi zawodnicy, więc inne kluby muszą się z nami liczyć... Gwardię na turnieju reprezentowało zaledwie 10 zawodników, spośród których czwórka osiągnęła lokaty punktowane:


1 miejsce Marcel Fors

3 miejsce Karol Gwadera

5 miejsce Mariusz Mann

5 miejsce Karol Brzostek

RELACJA TURNIEJU

W naszej opinii najlepiej walczył Karol Gwadera, który "kwitnie" z miesiąca na miesiąc. Kwarol walczy w trudnej kategorii, gdzie znajdują się już nawet zawodnicy z niebieskimi pasami (Karol biało-żółty). Ten zawodnik z powodzeniem pokonuje rywali starszych stopniem i zasługuje na uznanie. Równie dobrze walczył Marcel Fors, który nie miał zbyt wielu przeciwników. Do osiągnięcia złotego medalu wystarczyła jedna wygrana walka. Mocne walki stoczył również Mariusz Mann, który natrafił po drodze również przeciwnika ze stopniem 2kyu, który był poza zasięgiem. Drugie piąte miejsce zajął Karol Brzostek, który pomimo wygranej w ćwierćfinale, uległ bytomiance w walce półfinałowej, a następnie w pojedynku o brąz. Pozostali zawodnicy zwyciężali pojedyncze walki nie wychodząc ze strefy eliminacji.


ZDANIEM TRENERA

Osobiście uważam, że startu nie można zaliczyć do udanych. Liczyłem na co najmniej 4 medale, jednak część zawodników sprawiała wrażenie zaspanych po wakacjach, co uniemożliwiło zdobycie medalu. W mojej opinii zdecydowanie widać, że starsi zawodnicy nie brali udziału w żadnym zgrupowaniu szkoleniowym i stąd różnice. Więszkość zawodników z Bytomia regularnie bierze udział w zgrupowaniu z Żywcu, które mocno nakręca na sezon jesienny. Nasi judocy, którzy poważnie myślą o karierze sportowej muszą jeździć na te obozy - dotyczy to zawodników z rocznika 2008 i starszych. Tymczasem na obóz wybrała się tylko jedna osoba (i to dziewczyna). Ponadto najbardziej martwi mnie frekwencja na tym turnieju, gdyż zawodników mogących tu startować mamy około 30. Co się stało z resztą? Mam nadzieję, że wszyscy się obudzą z letniego wypoczynku, gdyż kiedy jeden sportowiec śpi - inny zajmuje jego miejsce.


 

Pozdrawiam

Andrzej Borowiec

NOWY SEZON 2019/20

02/09/2019, 00:08


POWRACAMY DO TRENINGÓW W NOWYM SEZONIE


Witamy po wakacjach. Trochę nas tutaj nie było ale szybko nadrobimy zaległości. Na początek garść świeżych informacji.


1. Przede wszystkim najważniejsze! Od dziś obowiązuje nowy numer telefonu do trenera Andrzeja - 720 988 460 - proszę o aktualizację gdyż poprzedni numer zostaje wyłączony.


2. Kończymy proces rekrutacji nowych zawodników do klubu i lada dzień ogłosimy zakończenie zapisów. Pozostało tylko kilka miejsc na poziomie KIDS 1, natomiast na poziomie K-2 obowiązuje już tylko lista rezerwowa. Nabór zgromadził blisko 120 złoszeń, co ponownie jest rekordową liczbą i dowodzi, że doceniacie naszą pracę. Dziękujemy za wszelką pomoc w promocji klubu oraz za wszystkie polecenia.

 

Największą pomocą podczas promocji zajęć wykazały się firmy: MERA, TechCar oraz Social Media London Style. Wszystkie firmy zasługują na duże uznanie, jednak firma Mera która zasponsorowała bilboardy na mieście zasługuje na największe. To przyczyniło się do ogromnego wzrostu rozpoznawalności naszej marki. Dziękujemy!


3. TURNIEJE!

W tym miesiącu czekają nas aż trzy starty:

14 wrzesień: OMB Bytom

21 wrzesień: IJL Kąty Wrocławskie

22 wrzesień:  Turniej w Sosnowcu


Grono zawodników zasili nowa grupa JUNIOR 1, a w niej 30 nowych zawodników. Przypominamy również, że ta grupa zwiększa liczbę treningów do 3 tygodniowo, dodając środowy trening Randori (sparingi) zgodnie z podziałem na wiek - patrz legenda pod GRAFIKIEM.


4. W poprzednim miesiącu przeprowadziliśmy dla Was mały remont w klubie. Poczekalnia oraz szatnie zostały odnowione tak aby klub nabrał świeżości. W planach mamy jeszcze zawieszenie plakatów z informacjami związanymi z klubem, tak aby poczekania nabrała klubowego klimatu. Wszystko w swoim czasie.


5. Sklep Online.

Powoli zaczniemy realizować kolejne zamówienia. Na jesieni wprowadzimy do sprzedaży również bluzę typu Hoodie (kangurek z kapturem), która będzie tańsza w produkcji. Na chwilę obecną musimy się skupić na zestawach startowych dla nowych rekrutów. Polecamy nowym zawodnikom zamawianie bluz FIGHTWEAR, w których godnie będą reprezentować klub stawiając pierwsze kroki na turniejach judo.

 

6. W tym miesiącu przystąpimy do aktywacji dziennika elektronicznego, w związku z czym będziemy prosić wszystkich dotychczasowych członków o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Prosimy jednak poczekać na nasz sygnał, czyli do czasu całkowitego zamknięcia rekrutacji.

 

7. CROSS

Na wtorkowych zajęciach trener Dawid przedstawi wszystkim koncepcję zajęć w bieżącym sezonie, który zainauguruje testami motorycznymi dla ćwiczących. Test planowany jest na sobotę w godzinach porannych. Szczegóły na zajęciach.

 

Pozdrawiamy

Zespół K.S. Gwardia Tychy


TRENER GWARDII WICEMISTRZEM EUROPY

05/06/2019, 23:46


MISTRZOSTWA EUROPY JU-JITSU 2019

 

Tak! Andrzej Borowiec obronił tytuł II wicemistrza Europy w ju-jitsu. Na rozegranych w Bukareszcie (Rumunia) mistrzostwach Europy brało udział blisko 40 polskich zawodników judo, ju-jitsu i brazylijskiego jiu-jitsu - wszyscy pojechali w jednym celu: zwyciężyć! Nasza kadra to jedna z najsilniejszych drużyn na świecie, dlatego warto śledzić poczynania polskich zawodników. Wśród nich na turniej w kat. Masters (weterani pow. 35 lat) udał się trener Andrzej, który w ubiegłym roku zdobył brązowy medal podczas ME w Gliwicach. Kadra narodowa PZJJ (Polskiego Związku Ju-jitsu) przybyła do Bukaresztu w czartek 30 czerwca. Zawody rozgrywały się w dniach 31.05 - 2.06 a więc był to turniej trzydniowy, podzielony na rozgrywki w różnych kategoriach wagowych oraz odmianach walki. Główne style walki w ju-jitsu to FIGHTING, czyli walka sportowa w stójce (dozwolone są kopnięcia, uderzenia, rzuty oraz techniki parterowe) oraz NE-WAZA, czyli walka w parterze (dźwignie, duszenia oraz przetoczenia). Pierwsze dwa dni walczyli seniorzy (pow. 21 lat), wsród których nie zabrakło wielu nowych mistrzów Europy.

 

        

 

Andrzej Borowiec czekał na swoje pojedynki, aż do niedzieli 2.06 kiedy rozgrywano kat. Masters oraz turniej drużynowy kat. seniorów. Przed zawodami organizator udostępniał listy startowe. W kat. M1 +85 kg (zawodnicy 35-40 lat), miało się stawić siedmiu zawodników, jednak na turniej dojechało tylko pięciu. Na miejscu automatycznie zmienił się system rozgrywki z klasycznej drabinki, na walki każdego z każdym. Co ciekawe, z uwagi na aspiracje olimpijskie światowy związek ju-jitsu (JJIF) umożliwia oglądanie pojedynków online na zasadzie streamingu. Z otrzymanych wiadomości wiedzieliśmy, że wielu z Was będzie śledzić poczynania trenera, co dodawało energii. Do pierwszej walki Andrzej stanął naprzeciw Niemca, który mieżył około 195 cm i ważył ponad 110 kg. Już w pierwszej sekundzie trener powalił przeciwnika kopnięciem na korpus, co przydusiło rywala. Podczas wielu wymian kopnięć Niemiec wyprzedzał Andrzeja i pomimo ostrej wymiany zaliczał punkty na swoją korzyść (sędzia zalicza punkty temu, kto pierwszy trafi podczas wymiany ciosów). No cóż, Niemiec miał poprostu dłuższe nogi. W zwarciu przez swoją masę ciała nie był w stanie zagrozić rzutami, ale również skutecznie się bronił. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie przewagą punktacji na korzyść Niemca. W kolejnym pojedynku do walki miał stawić się Azer, ale z niewiadomych przyczyn trener go wycofał. Następnym w kolejce okazał się zawodnik gospodarzy. Rumun również był znacznie cięższy od Andrzeja, ale okazał się przeciętnym zawodnikiem. Po komendzie hajime trener rozpoczął serię kopnięć, następnie szybki przechwyt i rywal po szybkiej akcji na seoi-nage wylądował na deskach kontrolowany w trzymaniu. Kompletem punktów Andrzej zwyciężył przed czasem.

 

       

 

Z wynikiem dwóch wygranych i jednej przegranej Andrzej miał zagwarantowany brązowy medal, ale była jeszcze szansa na srebro w pojedynku z wieloletnim kolegą z maty - Arnoldem Ratajskim. Polak jest aktualnym wicemistrzem świata seniorów i to bardzo mocny rywal. Przed pojedynkiem obaj rozmawiali i zdecydowali się na walkę o wszystko. W walce Arnold pokazał cały wachlarz swoich umiejętności, Andrzej nie pozostawał dłużny, jednak podczas jednej akcji otrzymał cios w ucho (niestety chore po zapaleniu) co dało się mocno we znaki. Po wznowieniu akcji obaj złapali się w walce w klinczu i przeciwnik ponownie uderzył (przez przypadek) głową w ucho. Niestety atak rywala był tak silny, że na matę musiał wbiec sanitariusz i złagodzić skutki kontuzji. Walka zakończyła się na korzyść Arnolda Ratajskiego, który pokonał wszystkich przeciwników zajmując pierwsze miejsce. Scenariusz turnieju był zbliżony do ubiegłorocznego finału, kiedy w tej samej konfiguracji zawodnicy stanęli na podium i mogli razem wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. To naprawdę niezwykłe przeżycie dla sportowca - móc wysłuchać hymnu narodowego stojąc na podium turnieju rangi mistrzowskiej.

 

 

To nie wszystko! Po turnieju indywidualnym, przyszedł czas na turniej drużynowy w którym Polska pokonała drużynę gospodarzy, oraz silny zespół z Rosji. Tym samym Polacy po raz pierwszy zdobyli historyczny złoty medal w turnieju drużynowym na mistrzostwach Starego Kontynentu. Polska drużyna zdobyła łącznie 25 medali, z czego 11 wywalczyli Mastersi. Reprezentacja uplasowała się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. 

 

ZDANIEM TRENERA

Przede wszystkim chciałem podziękować sponsorom, którzy umożliwili mi udział w tym turnieju. Firma GASTROMAX w pełni pokryła koszty wyjazdu, natomiast firma MERA już wkrótce wspomoże nas w rekrutacji na skalę jakiej jeszcze w klubie nie widzieliście. Nie mogę się doczekać.  Wyjazd do Rumunii okazał się niesamowitym przeżyciem. To bradzo malowniczy i bogaty kulturowo kraj. Stolica jest niewiarygodnie piękna i zapewne bardzo niedoceniona przez turystów z Europy. Zastanawiam się nawet nad wakacjami w tym kraju. Jeśli chodzi o zawody, to czuję lekki niedosyt, gdyż chciałem stanąć na podium o jedną pozycję wyżej niż w ubiegłym roku. No ale taki jest sport i brązowy medal należy również traktować jako wielki sukces, pomimo że z punktu widzenia zawodnika przeżywam to nieco inaczej niż pozostali. Wszyscy moi przeciwnicy poza Arnoldem byli w zasięgu. Arni - jak na niego mówimy - to aktualny wicemistrz świata seniorów, dlatego jest go bardzo trudno pokonać. Udało mi się to tylko raz podczas mistrzostw Polski w 2006 roku. Na szczęście bardzo się lubimy i darzymy dużym szacunkiem. Uważam, że pełnowartościowy sportowiec musi umieć przegrywać, w przeciwnym razie daleko nie zajdzie. Cieszę się, że wziąłem udział w wyjeździe z kadrą, ponieważ wspomniały mi się dawne lata. Ostatnie kilka lat spędziłem na samotnych wyjazdach na wschód na turnieje zapaśnicze. Pomimo, że jeszcze planuję w nich startować, to powrócę do startów w ju-jitsu w kategorii seniorów i zarazem Mastersów. Już dziś mogę Wam powiedzieć, że planuję starty na MP seniorów ju-jitsu (wrzesień 2019), MP judo Masters (listopad 2019), a przede wszystkim na mistrzostwach świata ju-jitsu Masters. To najważniejszy cel w tym roku! Turniej rozegrany będzie w Adu Dhabi pod koniec listopada. Jedyne co muszę zrobić, to konkretnie przygotować formę i uzbierać dofinanasowanie sponsorów na wyjazd. Liczę na wsparcie, gdyż mamy szansę przywieźć tytuł globalny do naszego klubu. Dziękuję wszystkim za doping. Dotarło do mnie wiele pozytywnej energii, związanej z Waszym przeżywaniem mojego startu. Jesteście naprawdę super i jestem dumny z tego, że w klubie otacza nas wiele dobrych ludzi. Tę pozytywną energię czuć na odległość.Go to top