BIULETYN

21/01/2020, 15:16

BIULETYN

1.
Zmiana grafiku na dzień 22.01.20 (środa):

18.00 grupa Junior 1
19.00 grupy Junior 2-3
Przewidywane treningi techniczne i akrobatyka (J-1).

2. Ubezpieczenia.
Osoby, które wysyłały zgłoszenia do ubezpieczalni z tytułu kontuzji, ale otrzymały negatywną opinię, jak również osoby, których dotyczy roszczenie o odszkodowanie ale jeszcze nie wysyłały go do ubezpieczyciela, p
roszę o przesyłanie dokumentacji dot. szkody na adres gwardia.tychy@gmail.com
Nasz broker w ramach tej polisy (do marca 2020) będzie reprezentował klub w sprawach o odszkodowania.

3. Powołanie Sosnowiec.
Prosimy o potwierdzanie udziału dzieci w turnieju w Sosnowcu w dn. 2.02.20 (lista wywieszona w klubie). Poniżej lista powołań
Powolanie_Sosnowiec_2.02.20.pdf

4.
Gwardia Cup 4!

Już za tydzień w klubie czwarta edycja otwartego turnieju o tytuł mistrza Gwardii w kat. open! W środę 29 stycznia zapraszamy rodziców wraz z zawodnikami grup Junior 1/2/3 na naszą halę. Przewidujemy walki zawodników w trzech kategoriach wiekowych:

U10 - roczniki 2011/12/13
U12 - roczniki 2009/10
U15 - roczniki 2006/07/08

Turniej odbywa się na zasadach randori, bez podziału na kat. wagowe. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidujemy nagrody rzeczowe oraz medale i dyplomy.


Harmonogram:

16.00 Otwarcie hali, przybycie uczestników
16.30 Oficjalne otwarcie turnieju, rozgrzewka
17.00 Rozpoczęcie walk kat. U10
18.00 Rozpoczęcie walk kat. U12
19.30 Rozpoczęcie walk kat. U15

Godziny rozpoczęcia kat. U12/U15 mogą ulec zmianie.

 

STATYSTYKI

16/01/2020, 22:59

RANKING KLUBOWY / STATYSTYKI

Począwszy od nowego roku w klubie rozpoczęliśmy prace nad aplikacją służącą do sumowania danych statystycznych dotyczących startów w turniejach judo naszych zawodników. Wspólnie z Radą Rodziców omówione zostały aspekty, podlegające ocenie w celu większej aktywizacji sportowej dzieci trenujących w klubie. Pan Artur Warchoł, podjął się stworzenia algorytmów zliczających interesujące nas dane. I tak po blisko 3 tygodniach pracy udało się stworzyć aplikację, która spełnia nasze wymagania. Poniżej zamieszczamy informacje o zasadach oceny zawodników oraz udziału w rankingu klubowym:

1. Ranking został aktywowany od początku roku - z pierwszym turniejem (M. Śląska).
2. W rankingu udział będą brali wszyscy zawodnicy klubu z grup sportowych JUNIOR 1-3.
3. Ranking jest na bieżaco aktualizowany na bazie kart walk zawodników - każdorazowo po turnieju - natomiast publikacje online planujemy co 3 m-ce na łamach naszej strony oraz Forum Gwardii (na Facebooku).
4. Zasady rankingu (aplikacja zlicza):
- udział zawodnika w turnieju (liczba startów) - indywidualnie / grupowo.
- liczba stoczonych pojedynków.
- punkty rankingu (punkty zdobyte w walkach: 10 ippon, 7 waza-ari , 1 remis-decyzja sędziego). Dodatkowo trener ma prawo dodawania punktów indywidualnie za udział w zgrupowaniach (100 pkt), udział w turnieju rangi mistrzowskiej (punkty x2) i inne za zasługi/wyniki.
- liczbę zdobytych medali i miejsc punktowanych.
- procentowy stosunek walk wygranych/przegranych W/P
5. Program będzie gromadził dane statystyczne z każdego turnieju, o pozwoli na łatwy dostęp do danych z przeszłości w celu śledzenia postępów każdego zawodnika oraz udziału w turniejach sportowych.

Ranking będzie prowadzony wg grupy oraz łącznie. Zawodnicy w klubie którzy zgromadzą największą ilość punktów zostaną nagrodzeni na podsumowniau roku, które odbędzie się na wigilii klubowej/Mikołajkach. Przewidujemy nagrody dla 5 najlepszych zawodników z danej grupy oraz 5 łącznie.


STYCZNIOWE STARTY

12/01/2020, 22:23

POKONUJEMY GRANICE / MISTRZOSTWA ŚLĄSKA

Styczniowe starty zamknęły się w jednym tygodniu począwszy od mistrzostw Śląska młodzików (święto Trzech Króli 6.01.20) po międzynarodowy turniej "Pokonujemy Granice" w Bielsku-Białej (11.01.20). W poniedziałek 6 stycznia w Bytomiu odbyły się mistrzostwa Śląska w judo młodzików / kadetów / juniorów. Nasz klub reprezentowało 10 zawodników - z czego większość z kat. dzieci starszych (roczniki 2007) z prawem startu - tym razem powracamy z Bytomia z doświadczeniami i nagrodą pocieszenia, gdyż trenujący w naszym klubie zaledwie od roku Mariusz Mann (kat. młodzik -60 kg) zajął 5 miejsce i otrzymał kwalifikację do kadry wojewódzkiej młodzików. Mariusz późno rozpoczął przygodę z judo, jednak braki techniczne nadrabia ambicją i zaangażowaniem w treningi. Mariusz zwyciężył dwóch przeciwników w drodze do półfinału, gdzie uległ zawodnikowi ze Skoczowa. Mariusz automatycznie spadł do walki o brązowy medal, gdzie niestety również poniósł porażkę. Mariusz jednak zebrał z dwóch turniejów klasyfikacyjnych (Silesia Cup + M.Śl.) wystarczającą ilość punktów, aby otrzymać kwalifikację do KW Śląska - i już od wczoraj bierze udział w zgrupowaniu KW w Żywcu pracując nad formą i techniką. Z kolei nasza najmocniejsza dziewczyna - Julia Biszczanik (kat. dz. starsze) walczyła po raz pierwszy w kat. młodziczek również zajmując 5 miejsce. Julia w drodze do półfinału miała wolny los, natomiast w 1/4 pokonała rywalkę ze Sosnowca, z którą notorycznie przegrywała. W drodze do medalu zabrakło odrobiny szczęścia i doświadczenia taktycznego, ale już te niedobory poprawiamy. Julia udowadnia, że może rywalizować o medale nawet ze starszymi o 2-3 lata koleżankami.

Z kolei w sobotę nasi zawodnicy wzięli udział w jednym z największych turniejów dla dzieci i młodzieży w Polsce. Ten międzynarodowy turniej zgromadził ok. 1200 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Holandii, Austrii, Ukrainy, a także odległej Islandii! Tyską Gwardię reprezentowało 24 zawodników, którzy odnotowali następujące wyniki:

Julia Biszczanik - 3 miejsce
Karol Gwadera - 3 miejsce
Michał Kowalik - 3 miejsce
Maciej Chrostek - 5 miejsce
Zuzia Jurga - 5 miejsce
Oskar Błaszczyk - 5 miejsce
Lena Żuber - 5 miejsce
Magdalena Kojdecka - 7 miejsceRELACJA Z TURNIEJU
Na bielskim turnieju najmocniejsze pojedynki stoczyła Julka Biszczanik, która walcząc w kat. +55 kg zaliczała bardzo wysokie techniki. Julia nie miała lekko, ponieważ w pierwszym pojedynku natknęła się na zwyciężczynię turnieju - zawodniczka ze Słowacji - która była cięższa i znacznie silniejsza. Julia została unieruchomiona w trzymaniu i przegrała pierwszy pojedynek, na domiar tego z obolałym kolanem. Po słowach otuchy, Julka pozbierała myśli i wyszła do kolejnej walki, gdzie bez większych problemów pokonała przeciwniczkę. Najmocniejsza walka Julii, to trzeci pojedynek, w którym zmierzyła się Islandką (klub z Reykiawiku) zakończony efektownym ko-soto-gari ocenionym na ippon. W ostatnim pojedynku o brązowy medal Julia w 100% wykonała plan trenera pod kątem taktycznym i rzuciła rywalkę na dawno nie wykonywane seoi-nage. W tej samej kategorii rywalizowała młodsza o rok Zuzanna Jurga, która miała podobny przebieg walk. Po pierwszej porażce Zuzia wygrała dwa kolejne pojedynki w repasażach, ze znacznie bardziej doświadczonymi przeciwniczkami. Zuzia niestety w pojedynku o brąz musiała uznać wyższość rywalki, ale tego dnia w końcu "pokazała zęby". Bardzo dobrze poradził sobie walczący w kat. -57 kg Karol Gwadera, który wygrał grupę eliminacyjną zwycieżając przed czasem dwóch kolejnych przeciwników (w tym znacznie bardziej doświadczonego J. Nycz z Kęt). W półfinale jednak Karol popełnił błąd, który wykorzystał jego oponent. Nasz zawodnik automatycznie zajął trzecią lokatę (system brukselski). W podobnej sytuacji znalazł się Michał Kowalik, który sprawił nam nie lada niespodziankę wygrywając pojedynek w eliminacjach kat. -45 kg. Michał jednak w półfinale odpadł podobnie jak Karol zajmując trzecie miejsce. Wśród najlepiej notowanych zawodników turnieju znaleźli się również Lenka Żuber, oraz Maciej Chrostek - oboje piąte lokaty. Maciej jako jedyny z tyszan stoczył aż pięć pojedynków (10,0,10,1, brązowy finał - 0) ale zabrakło mu szczęścia w walce o brąz. Z kolei Lenka Żuber walczy bardzo ambitnie na trudniejszych zawodach.  W Bielsku stoczyła cztery walki, wygrywając dwie i prawo walki o brąz (tutaj porażka). Zasługuje jednak na słowa uznania, gdyż walczy coraz odważniej. Wspomnieć należy również o Adamie Michaliku, który w kat. -30 kg miał 38 przeciwników i po dwóch zwycięstwach uległ w 3 rundzie, a jego rywal odpadł w ćwierćfinale nie dając mu prawa walki w repasażach (system francuski). Niemniej jednak Adam walczył w nowej kategorii wiekowej i wagowej, dlatego musi poznać nowych rywali. Na ostatnie słowo uznania zasługuje Magdalena Kojdecka, która zajęła 7 miejsce w kat. - 44 kg. Magda w bardzo ładnym stylu pokonała pierwszą przeciwniczkę i choć dwa następne pojedynki przegrała, to widać było zmianę jej nastawienia do walki na plus. To właśnie lubimy oglądać, czasem nie wynik jest najważniejszy, a zauważalna wewnętrzna przemiana zawodnika, która daje dużo radości w oczach trenera. Pozostali zawodnicy nie mieli szczęścia w walkach.

W tym miesiącu naszych zawodników czeka jeszcze wewnętrzny turniej o tytuł najlepszego zawodnika klubu (środa 29.01.20), natomiast następny start klubu przewidujemy na turnieju w Sosnowcu 02.02.20 - planowany start całego zespołu.

 

FERIE ZIMOWE

08/01/2020, 14:54

FERIE ZIMOWE 2020 - GRAFIK SZCZEGÓŁOWY + ZAJĘCIA Z RODZICAMI

W okresie ferii zimowych w klubie będzie obowiązywał szczegółowy grafik zajęć. Każda z grup będzie miała korektę grafika. Prosimy o dokładne zapoznanie z informacjami poniżej (najlepiej wziąć długopis lub wydrukować Newsa).

I tydzień ferii zimowych:
Grupy KIDS 1/1A zostają połączone wg grafiku K-1 (poniedziałek-piątek 16.15)
Grupy K2/2A zostają połączone wg grafiku K-2A (wtorek-czwartek 17.00).
Grupa JUNIOR 1 - treningi w poniedziałek-piątek na g. 17.30 do 18.30 (środa randori bez zmian).
Grupy JUNIOR 2-3 - treningi w poniedziałek-piątek na g. 19.00 do 20.30 (środa randori bez zmian).

II tydzień ferii zimowych:
Grupy KIDS (wszystkie) zajęcia Rodzinka na macie. Szczegółowe info poniżej.
Grupy JUNIOR 1 - wg stałego grafiku (poniedziałek-piątek 18.00-19.00, środa randori).
GRUPY JUNIOR 2-3 treningi w poniedziałek-piątek na g. 19.00 do 20.30 (środa randori bez zmian).

RODZINKA NA MACIE
Zapraszamy rodziców na zajęcia z dziećmi, które odbędą się w klubie w drugim tygodniu ferii zimowych. Ćwicz razem ze swoim małym mistrzem i przekonaj się czy dasz radę? 

Poniżej szczegółowy grafik zajęć (godziny wg stałego grafiku):
#Kids1 - zajęcia w dn. 20.01 (dzieci wg nazwisk od A do G)
Zajęcia w dn. 24.01 (dzieci wg nazwisk od K-Z).

#Kids1A - zajęcia w dn. 21.01 (dzieci wg nazwisk od A do K)
Zajęcia w dn. 23.01 (dzieci wg nazwisk od L-Z).

#Kids2 - zajęcia w dn. 20.01 (dzieci wg nazwisk od A do P)
Zajęcia w dn. 24.01 (dzieci wg nazwisk od R-Z).

#Kids2A - zajęcia w dn. 21.01 (dzieci wg nazwisk od A do Ł)
Zajęcia w dn. 23.01 (dzieci wg nazwisk od M-Z).

Klub Gwardia to nie tylko dzieci, nie tylko sport - to także rodzice i zabawa, dlatego składamy to w jedną całość dla jeszcze lepszego efektu. Prosimy o przybycie jednego rodzica na jedno dziecko (rodzice w miarę przebrani). Dzieci będą się przebierać w szatni nr 1, natomiast rodzice w szatni nr 2 (wszystkie grupy).NASZYJ PLASTRON + JUDOGI (2 NEWSY)

03/01/2020, 23:24

JAK NASZYĆ PLASTRON?

 

Informacja dla wszystkich zawodników grupy J-1, którzy otrzymali plastrony na Mikołaja. Plastony należy przyszyć na judogi zgodnie ze wzorem zamieszczonym poniżej (czerwona linia wskazuje linię szycia). Górna granica plastronu powinna znajdować się nie więcej niż 10 cm poniżej kołnierza judogi (tak aby nazwisko układało się na górnej części pleców). Plastron należy podwinąć i przyszyć najlepiej podwójnym ściegiem dookoła grafiki, a także poziomo pod/nad niebieskimi pasami. Dzięki poziomemu przeszyciu plastron nie urwie się w trakcie walki. Do przyszywania plastronów proszę używać BIAŁEJ nici ;)

 

JUDOGI DLA ZAWODNIKÓW
Informujemy, iż kompletujemy zamówienie strojów do judo. Wszelkie zamówienia dokonane po 3.01.19 zostaną zrealizowane w miesiącu lutym. Poniżej zamieszczamy linki do zaprzyjaźnionego sklepu, gdzie można nabyć stroje nie będące w ofercie klubu. Prosimy nie kupować strojów w marketach sportowych (lepszym wyborem będzie judoga używana). Poniżej linki:

https://imssport.pl/pl/p/Judoga-adidas-Club-Junior-z-czarnymi-paskami-J350B/422
https://imssport.pl/pl/p/Judoga-Ippon-GEAR-FUTURE-2%2C0-czarny-haft/677
https://imssport.pl/pl/p/Judoga-DAX-BAMBINI-AFB/202

PRELEKCJE Z TRENEREM

02/01/2020, 00:48
PRELEKCJE Z TRENEREM

Trener Andrzej Borowiec otrzymał propozycję przeprowadzenia prelekcji dla uczniów niektórych tyskich szkół. Idąc za ciosem wysłaliśmy ofertę do wszystkich szkół/przedszkoli i placówek szkolnych na przeprowadzenie takich zajęć. Jest to typ wykładu o sporcie, życiu osobistym, wyznaczaniu celów i ich realizacji w drodze do medalu MŚ. Jeżeli chcecie aby trener zagościł w szkole Waszego dziecka, prosimy o wsparcie akcji poprzez nauczycieli/wychowawców/dyrektorów. Jest to kolejny krok w budowaniu wizerunku K.S."Gwardia" Tychy, a także znakomity sposób na podzielenie się bliższymi przeżyciami Waszych dzieci z kolegami itd.  Na zajęciach przewidujemy pokaz zdjęć z prywatnej galerii (w miarę możliwości placówki), oraz wręczanie zdjęć pamiątkowych, autografy etc.

RADA RODZICÓW

01/01/2020, 22:54
RADA RODZICÓW

Informujemy, iż przy klubie powstała Rada Rodziców (wybrana na zebraniu rodzicielskim w dn. 4.12.19), która będzie organem wspierającym Zarząd klubu w rozwoju klubu.  Rada będzie pełnić funkcję konsultacyjną, jak również będzie reprezentować grono rodzicielskie w sprawach istotnych dla funkcjonowania klubu. Rada będzie przyjmować wszelkie propozycje zmian dotyczących organizacji / wyjazdów na turnieje itp. i przedstawiać je na zebraniach z Zarządem klubu (1x kwartał). Ostateczna decyzja w konkretnej sprawie należy jednak do Zarządu klubu. Wszelkie sprawy indywidualne nadal przyjmuje Zarząd oraz trener prowadzący.

Skład Rady Rodziców:

Agnieszka Pichniarczyk tel. 603-118-991
Marzena Drapińska tel.
511-298-889
Artur Warchoł tel.
600-006-979
Piotr Michalik tel.  509-209-864
Michał Błaszczyk tel. 506-314-308

e-mail: rada.gwardia@gmail.com

USTALENIA PO ZEBRANIU W DN. 27.12.19

Wyjazdy na turnieje
Na zebraniu z Radą Rodziców ustalono jednolite zasady wyjazdów na turnieje sportowe jak również nowego systemu powołań zawodników. Każdy rodzic zobowiązany jest do zapoznania z ustaleniami, w celu usprawnienia organizacji:

- Rada przygotuje roczny kalendarz startów na turniejach sportowych. Trener koordynator wyznacza turnieje, w których biorą udział powołani zawodnicy.
- Rodzice z wyprzedzeniem min. 1 miesiąca mogą składać propozycje wyjazdu na dany turniej za pośrednictwem Rady.
- Klub publikuje listę startów z wyprzedzeniem 3-miesięcznym na stronie klubu oraz tablicy informacyjnej.
- Klub bierze udział tylko w nielicznych rozgrywkach ligowych (informacja wewnętrzna podana na zebraniu w dn. 4.12.19), pozostałe turnieje traktowane są jako wyjazdy szkoleniowe.
- Koszty startowego ponoszą rodzice zawodników (jak również dojazd). Zbiórki organizuje p. Agnieszka Pichniarczyk (środy g. 16.30-18.30).
- Klub oferuje pokrycie kosztów startowego na imprezach ogólnopolskich rangi mistrzowskiej (OOM, PP, MP).
- Klub pokrywa koszty licencji zawodników od kat. młodzika wzwyż.

System powołań
Począwszy od 01.01.20 w klubie powraca system powołań na turnieje. Będzie to system bardziej rozbudowany od poprzedniego, jednak czytelny dla każdego rodzica. Wszyscy rodzice zawodników startujących w turniejach zobowiązani są do zapoznania z poniższymi ustaleniami:

- Bazując na kalendarzu trener prowadzący typuje turnieje w rywalizacji sportowej z 3-miesięcznym wyprzedzeniem.
- Lista zawodników biorących udział w danym turnieju będzie publikowana na www oraz tablicy ogłoszeń dwa tygodnie przed danym turniejem.
- Rodzic potwierdza udział zawodnika na turnieju własnoręcznym podpisem (w wyjątkowych przypadkach zgłasza akces trenerowi via sms,e-mail).
- Zawodnik, który nie bierze udziału w danym turnieju (bez usprawiedliwienia) będzie pomijany w powołaniu na kolejny turniej.
- W/w dotyczy również osób, które omijają turnieje pomimo potwierdzenia udziału przez rodzica.
- Rodzic potwierdzający udział zawodnika w turnieju, a ten nie bierze w nim udziału - ponosi koszty startowego (wybrani organizatorzy).
- Klub nie dopuszcza wyjazdów samowolnych na turnieje sportowe, bez wcześniejszej konsultacji/zgody trenera prowadzącego. Zależy nam na budowaniu zgranego zespołu zawodników - drużyny wzajemnie wspierającej kolegów i koleżanki, a także na systematycznym powiększaniu grona zawodników startujących na turniejach sportowych.
- Zawodnik, który opuści więcej niż 50% turniejów w sezonie, może zostać wykluczony z rywalizacji sportowej na następny sezon (lub okres wyznaczony).

- Klub będzie gromadził dane dotyczące wyników poszczególnych zawodników w celu bliższej analizy postępów w sezonie startowym.
- Analiza będzie również opierać się na systemie punktów za poszczególne osiągnięcia. Zawodnicy, którzy w danym roku będą odnotowywać wysokie lokaty, a także dużą liczbę startów w turniejach sportowych, będą nagradzani przez klub na zakończenie roku. Szczegółowe zasady przyznawania punktów za osiągane wyniki zostaną opublikowane w bieżącym miesiącu.
- Ocena progresu/regresu/stagnacji poszczególnych zawodników będzie omawiana na zebraniach rodzicielskich w klubie 2x w roku, na zakończenie danego sezonu.

Pozdrawiamy
Zespół K.S. Gwardia Tychy
zatwierdzone przez Radę Rodziców

SKLEP ONLINE

21/12/2019, 13:25

SKLEP ONLINE - BLUZY KLUBOWE

Informujemy, iż w związku ze zwiększonym zainteresowaniem na bluzy klubowe zamówiliśmy łącznie 40 szt bluz na stan klubu. Po podsumowaniu wcześniejszych zamówień począwszy od dzisiaj (sobota) dostępnych będzie dodatkowych bluz:

Rozmiary dziecięce (130 zł) LINK
128 - 7 szt.
140 - 9 szt.
152 - 6 szt.

Rozmiary dorosłe (150 zł) LINK
XS - 9 szt.

UWAGA! Po odbiór wszystkich bluz zapraszamy w poniedziałek 23.12.19 w godzinach 17.00-18.00. Pozostałe rozmiary tylko na zamówienia przedsprzedażowe.ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE

11/12/2019, 23:48

ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZGRUPOWANIA SZKOLENIOWEGO JUDO W ŻYWCU  w czasie ferii zimowych w dniach 12 – 23.01.2020 roku dla zawodników:

Kadra wojewódzka Młodzicy/czki    -   rocznik - 2005 – 2007

Juniorzy/ki młodsze   -    rocznik – 2003- 2004

Juniorzy/ki   -    rocznik – 2000 – 2001- 2002

Seniorzy/ki – rocznik 1999 i starsi

Z klubów woj. śląskiego dopuszcza się roczniki 2008 – 2009 po wcześniejszym uzgodnieniu / przy zgłoszeniu na zgrupowanie /– zawodnicy o długim  stażu treningowym.

Koszt pobytu na zgrupowaniu 12 dni x 67zł = 804 zł.

·       Zawodnicy/ czki, którzy zdobyli pozycje medalowe w 2019 w Mistrzostwach Polski /junior/ka młodsza, junior/ka/  opłacają 15 zł. za dzień pobytu  tj. 12 dni x 15 zł. = 195 zł.  pozostałe koszta zgrupowania pokrywa SZJudo.

·       Rocznik 2005 – 2006 – 2007  młodzicy/czki Kadry Wojewódzkiej opłacają 50% kosztów tj. 402 zł.

·       Wszyscy pozostali chcący wziąć udział w zgrupowaniu opłacają 804 zł.

·       Opłaty należy dokonać w kasie Śląskiego Związku Judo do 31.12.2019

·       W/w opłaty dotyczą zawodników/czek z klubów woj. Śląskiego.


Przyjazd
12.01.2020  – do godziny 1800 – kolacja 1900. Zakończenie zgrupowania w dniu 23.01.2020 po obiedzie.

Adres ośrodka: Żywiec ul. Komisji Edukacji Narodowej 3

Zgłoszenia należy przesyłać trenerowi na adres gwardia.tychy@gmail.com do dn. 21.12.19. Opłatę należy wnieść na konto Śląskiego Związku Judo.

 

Szczegóły TUTAJ

ZAKOŃCZENIE SEZONU

08/12/2019, 13:17

ZAKOŃCZENIE SEZONU

Judocy K.S."Gwardia" Tychy zakończyli sezon jesienny startem na Otwartych Mistrzostwach Bytomia. W turnieju wzięło udział 14 naszych zawodników, spośród których ośmioro stanęło na podium. Poniżej wyniki:

1 miejsce: Marcel Fors
2 miejsca: Oskar Adamus, Karol Brzostek, Julian Wróbel
3 miejsca: Jakub Prędki, Maciej Chrostek, Zuzanna Jurga, Michał Kowalik.
5 miejsce: Wojciech Drapiński

Udział wzięli również: Mariusz Mann, Julia Biszczanik, Maja Warchoł, Oskar Błaszczyk, Karol Konieczny.

OMB to jedna z najbardziej wymagających lig woj. śląskiego, a nasi zawodnicy wrócili z Bytomia z tarczą. Tym turniejem kończymy tegoroczne starty przygotowując się do kolejnego sezonu. Nadchodzi okres przygotowań do styczniowych mistrzostw Śląska oraz kolejnych wyzwań dla najmłodszych.

Planowane wydarzenia w styczniu 2020:
6.01.20 Mistrzostwa Śląska - Bytom
11.01.20 Turniej "Pokonujemy Granice" - Bielsko-Biała
12-23.01.20 Zgrupowanie szkoleniowe Żywiec
(do ustalenia) Turniej judo - Sosnowiec.

ZDANIEM TRENERA
Najlepszy start na turnieju OMB zdecydowanie zanotował Oskar Adamus, który odprawił dwóch mocnych zawodników w stopniu 3 kyu (sam posiada 5,5 kyu) zwyciężając ich przed czasem rzutami na ippon. Oskar po wyeliminowaniu dwóch rywali dostał się do finału, gdzie uległ zajmując ostatecznie drugie miejsce. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Karol Brzostek, który po wyeliminowaniu w grupie 3 przeciwników i jednej porażce zajął również drugą lokatę. Należy dodać, że Karol po trzeciej rundzie zajmował w rankingu OMB 6 lokatę w swojej kategorii wiekowej wśród 10 najlepszych zawodników rocznego rankingu. Drugie miejsce podczas IV rundy umocni go na pozycji. W lidze OMB dziesięciu najlepszych zawodników w danej kategorii wiekowej zostaje nagrodzonych na podsumowaniu rocznego rankingu. Każdego roku wśród najlepszych zawodników Śląska znajdują się nasi zawodnicy co zasługuje na wzmiankę. Dobry start odnotował Marcel Fors, który zwyciężył kat. -60 kg zwyciężając dwa pojedynki (w tym z koleżanką klubową Zuzanną Jurga - 3 miejsce). Bardzo ładne walki odotował Maciej Chrostek, który pokonał dwóch rywali w drodze do półfinału, gdzie przegrał pojedynek i spadł do walki o brązowy medal. W tej samej kategorii wagowej walczył Wojciech Drapiński, który przegrał pierwszą walkę, lecz dzielnie przedarł się w rapasażach do walki o brąz. Obaj spotkali się w brązowym finale i tu Wojtek musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Macieja. Pozostali medaliści odnotowali dobry start.
Przed nami spotkanie mikołajkowe i przygotowania do świąt. Gratulacje dla wszystkich medalistów. Do zobaczenia w klubie.


Go to top