LIGA POŁUDNIE

20/09/2021, 11:53
LIGA POŁUDNIE - BIELSKO-BIAŁA 19.09.21


32-osobowy zespół Gwardii wraz z dwoma trenerami udał się do Bielska-Białej na turniej Ligi Południe. Miło nam poinformować, że nasi zawodnicy wywalczyli 19 medali zajmując drużynowo 4 lokatę (na 22 kluby / ponad 290 zawodników). Na turnieju nie zabrakło pięknych akcji i efektownych rzutów! Poniżej lista naszych medalistów:


Złote medale

Loska Zuzanna

Adam Michalik

Borys Noga

Tymon Wolek

Piotr Wronowski


Srebrne medale

Liliana Borowiec

Tymoteusz Rotko

Maksymilian Ryło


Brązowe medale

Jakub Berezowski

Maciej Chrostek

Zuzanna Jurga

Kacper Kojdecki

Wiktoria Kowalska

Tomasz Lebiedź

Blanka Mąsior

Natalia Murczek

Kacper Paś

Maksymilian Patoła

Bartosz Raczek

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i rodzicom za udział w turnieju - zarówno zwycięzcom jak i pokonanym. Dziś byliśmy jedną z najliczniejszych ekip. Zachęcamy do udziału pozostałych, ponieważ możemy być na Podbeskidziu jedną z najmocniejszych drużyn! Na następne turnieje zaprzęgamy wszystkich zawodników!!!


UBEZPIECZENIE SPORTOWE 2021-22

23/08/2021, 15:12
UBEZPIECZENIE SPORTOWE 2021-22

Informujemy, iż klub otrzymał polisę ubezpieczeniową ważną w okresie 1.09.21-31.08.22. Składka ubezpieczenia jest wynosi 35 zł/os. Obowiązkowym ubezpieczeniem objęci są zawodnicy grup Junior 1-3. Opłaty prosimy wnosić na konto klubu z dopiskiem: "Imię, Nazwisko Ubezpieczenie sportowe 21". Prosimy nie łączyć opłaty ze składką członkowską.

Pozostałe osoby również mogą zostać objęte ubezpieczeniem po wniesieniu opłaty na konto Klubu. Zawodnicy posiadający własne ubezpieczenie, proszeni są o przesłanie informacji do naszego biura (gwardia.tychy@gmail.com)

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA - OWU_NNW_Grupowe_2019_KP_klauzula_informacyjna.pdf

NOWY TRENER 6 DAN W GWARDII

10/08/2021, 17:58
JANUSZ WOJNAROWICZ NOWYM TRENEREM GWARDII

Oto jeden z najbardziej utytułowanych polskich judoków, tyszanin - Janusz Wojnarowicz. Pierwsze kroki na macie stawiał w tyskiej sekcji PKS Katowice pod okiem Ryszarda Dziewulskiego od 1995 roku. Po trzech latach zmienił barwy klubowe na „Czarni” Bytom, który reprezentował do końca kariery sportowej. Janusz już w wieku 15 lat imponował posturą i ważąc 110 kg rywalizował na  arenie ogólnopolskiej, debiutując na MP młodzików na piątym miejscu (1995). Od tego momentu regularnie stawał na podium mistrzostw kraju zdobywając 28 medali w tym 16-krotnie z najcenniejszego kruszcu. Dzięki krajowym osiągnięciom szybko znalazł się w kadrze narodowej, a później olimpijskiej. Jako reprezentant Polski startował we wszystkich prestiżowych turniejach judo na świecie, w tym kilkunastokrotnie na poziomie mistrzowskim. Do najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć starty na Igrzyskach Olimpijskich  w Pekinie (2008) oraz Londynie (2012), 5 miejsce mistrzostw świata seniorów (Francja 2008) oraz sześć medali mistrzostw Europy. Ponadto jako żołnierz Wojska Polskiego reprezentując kraj na branżowych turniejach judo zdobył również złoty medal ME (2010) oraz brązowy medal wojskowych mistrzostw świata w judo indywidualnie oraz drużynowo (2013). Drużyna Wojska Polskiego, w której znajdował się Janusz, zajęła na Igrzyskach Wojskowych trzecią lokatę (2011). Dzięki swoim osiągnięciom Janusz przez blisko 20 lat pozostawał jednym z najlepszych polskich judoków po Pawle Nastuli. Za swoje zasługi dla kraju został uhonorowany stopniem 6 DAN w judo (2018).
 
Teraz Janusz powraca do rodzinnego miasta, aby rozpocząć nowy etap w sportowej karierze i rozpocząć pracę trenerską w Gwardii! Janusz będzie wspierał nas w prowadzeniu najstarszej grupy zawodników i z pewnością będzie mógł podzielić się z zawodnikami swoim ogromnym doświadczeniem. Dla nas to zaszczyt mieć w zespole olimpijczyka.


KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Wykształcenie średnie. Instruktor judo (AWF Katowice) – 6 DAN

Trener judo klasy B (Deutsche Judo Bond – Niemiecki Związek Judo).

 

WYNIKI SPORTOWE

Udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008) oraz Londynie (2012).

5 miejsce mistrzostw świata – Levallois, Francja 2008.

6-krotny medalista mistrzostw Europy (2002, 2005-06, 2010-12).

3 miejsce Wojskowych mistrzostw świata w judo indywidualnie oraz drużynowo – Astana, Kazachstan 2013.

3 miejsce (drużynowo) Światowe Igrzyska Wojskowe – Rio de Janerio, Brazylia 2011.

1 miejsce Wojskowe mistrzostwa Europy – Nove Mesto, Czechy 2010.

28 – krotny medalista mistrzostw Polski, w tym 17-krotny mistrz Polski.

Członek kadry narodowej w latach 1998-2013, w tym kadry olimpijskiej 2002-2012.

Wielokrotny reprezentant Polski na mistrzostwach i pucharach świata, ME oraz turniejach międzynarodowych

BEZPŁATNE BADANIA

10/08/2021, 16:41
BEZPŁATNE BADANIA W ULTRA-MED

Informujemy, iż w placówkach naszego partnera Ultra Med Strefa w Tychach, istnieje możliwość wykonania bezpłatnych badań w kierunku obecności HCV - wirusa, który prowadzi do zapalenia wątroby (WZW typu C). Profilaktyka przede wszystkim, dlatego warto się badać. Nieleczone, a przy tym znikome objawowo zapalenie wątroby WZW typu C, może prowadzić bowiem do poważnych powikłań.  Zainteresowanych wykonaniem badań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 797024769
.

NOWA TRENERKA FUNNY JUDO

07/08/2021, 12:51
NOWA TRENERKA FUNNY JUDO

Przedstawiamy nową panią trener - Joanna Ziółkowska.  Absolwentka AWF Katowice oraz nauczyciel wychowania fizycznego jednego z tyskich liceów. Podczas studiów ukończyła kursy fitness, trenera personalnego oraz instruktora sportu pływania. Ukończyła studia podyplomowe o specjalizacji przygotowanie motoryczne w grach zespołowych (AWF K-ce). Asia związana jest ze sportem od dziecka, a jej bazową dyscypliną jest jeździectwo w którym zdobywała różne tytuły i wyróżnienia (od 2003 roku) plasując się w czołówce mistrzostw Polski. Ponadto zainteresowana wiedzą o ludzkim ciele - ukończyła cykl kursów masażu oraz biomechaniki ruchu człowieka. Jej zainteresowania przekładają się na jakość nauczania oraz wymagania wobec trenujących. Uczestniczyła w licznych seminariach, kursach i szkoleniach akredytowanych przez Ministerstwo Edukacji oraz Polski Związek Jeździecki. Asia poszerzając naszą kadrę będzie wspomagać Agnieszkę Matyjas w szkoleniu grup przedszkolnych na poziomie Funny Judo. W zeszłym sezonie posiadaliśmy dwie grupy na tym poziomie. Od września będziemy otwierać aż cztery! Liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania. Cieszy nas to niezmiernie, gdyż jest to dowód na to, że tyszanie darzą nas olbrzymim zaufaniem.

NOWY GRAFIK - CENNIK

03/08/2021, 13:56
KOREKTA GRAFIKU ZAJĘĆ ORAZ CENNIKA

Prosimy o zapoznanie z nowym grafikiem zajęć oraz skorygowanym cennikiem składek członkowskich. Istotną zmianą na grafiku jest dodanie 3 nowych grup szkoleniowych. Od września powstaną dwie dodatkowe grupy na poziomie Funny Judo oraz nowa grupa na poziomie Junior 2. Do wszystkich rodziców przesłaliśmy informacje dot. przydziału poszczególnych osób do danej grupy. W razie wątpliwości jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Dokonaliśmy również drobnej korekty cennika, wyrównując poziom składki do 150 zł (podwyżka 10 zł), jednocześnie obniżając poziom składki na trzeciego członka klubu (- 10 zł). W ten sposób składki będą miały gradację co 50 zł. Ważną zmianą jest również powrót do jednego przelewu za składki członkowskie w obrębie danej rodziny. Dopuszczamy taką opcję pod warunkiem prawidłowego tytułowania przelewów. Składek nie wolno łączyć z zamówieniami w sklepie online!

Korekta była niezbędna aby wystarczyło nam finansów do zatrudnienia nowych trenerów w klubie. Wkrótce ich przedstawimy. Poniżej linki do zapoznania:
GRAFIK ZAJĘĆ
CENNIK

Pozdrawiamy
Zespół K.S. Gwardia

KONIEC SEZONU - BIULETYN

22/06/2021, 23:49
BIULETYN - ZAKOŃCZENIE SEZONU

Prosimy o zapoznanie ze skrótem najważniejszych informacji. Szczegóły zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej (dział
#news) oraz przesłane do Państwa via e-mail.

1. Dziękujemy wszystkim za kolejny rok oraz obdarowanie nas zaufaniem w szkoleniu Waszych dzieci. Mamy nadzieję, że zajęcia pokazowe zrobiły na Was duże wrażenie. Jeśli posiadacie zdjęcia grupowe z treningów pokazowych - prosimy o przesłanie kilku na naszą skrzynkę e-mail (gwardia.tychy@gmail.com). Ponadto będziemy wdzięczni, jeśli poświęcicie minutę czasu na wystawienie nam opinii na serwisie Google.
2. Informujemy, iż ostatnie treningi na hali sportowej odbywać się będą do piątku tego tygodnia, natomiast grupy Funny Judo ostatnie zajęcia odbędą w poniedziałek 28.06.
3. Osoby zrzeszone dotychczas w Klubie nie wypełniają formularza zgłoszeń ani nowej umowy na nowy sezon.
4. Egzaminy na wyższe stopnie (grupy Kids 2/2a + Junior 3) odbędą się w najbliższą sobotę 26.06 w g. 9.00-11.00. Prosimy o pozostawienie dzieci na hali i przyjazd ok. g. 11.00. Egzamin przeprowadzi dwóch trenerów (możliwe jest wcześniejsze zakończenie egzaminu). Egzamin jest odpłatny w dniu sprawdzianu (20 złotych).
5. Szczegółowy grafik zajęć na sezon 2021/22 zostanie opublikowany w sierpniu wraz z podziałem zawodników na nowe grupy (wg zapowiedzi).
6. Przypominamy, że w okresie 01.07-30.08 obowiązuje jednorazowa składka wakacyjna na każdego członka Klubu bez zniżek (dzieci uprawiające judo - wszystkie poziomy) tj.
1 dziecko 140 zł za okres wakacji
2 dzieci 280 zł za okres wakacji.
Pozostałe osoby, opłacają składki jedynie za okres przeprowadzania zajęć (jeśli korzystacie):
- FitMama treningi w m-cu lipcu (wg stałej stawki również ze zniżką)
- Aktywny Senior treningi w m-cu sierpniu (60 zł m-c).
7. Ubezpieczenie sportowe zostanie wznowione od miesiąca września br.
8. W okresie wakacyjnym planujemy publikację ankiety ws. przeprowadzenia pikniku rodzinnego w dn. 27.08.21 (sobota).  Jeśli będziecie zainteresowani dajcie nam znać
 
Zespół K.S. Gwardia Tychy

SREBRNA DRUŻYNA

13/06/2021, 22:15

Waleczny Cup - Bielsko-Biała 13.06.21

Solanin Cup - Nowa Sól 12.06.21

 

Duży sukces zawodników Gwardii podczas ostatnich turniejów sezonu wiosennego. W ubiegły weekend na dwóch turniejach startowało aż 39 zawodników, co jest dla nas naprawdę rekordową liczbą. W Bielsku-Białej nasz klub zajął drużynowo II miejsce (spośród 16 klubów) dzięki zdobyciu 24 medali przez naszych zawodników. Poniżej nasze wyniki:

Złote medale

Kowalska Wiktoria

Loska Zuzanna

Michalik Adam

Noga Borys

Pyrcek Weronika

Gabriel Wilczek

Paś Kacper

Srebrne medale

Jurga Zuzanna

Kojdecki Kacper

Brzostek Karol

Kokot Tymoteusz

Murczek Natalia

Skuza Martyna

Skorupska Maria

Wronowski Piotr

Brązowe medale

Karauda Agata

Lasek Filip

Maternia Natalia

Patoła Maksymilian

Pichniarczyk Magdalena

Ryło Maksymilian

Rzepka Szymon

Skorupska Zuzanna

Wolek Tymon

Mąsior Blanka

 

Ponadto V miejsce na międzynarodowym turnieju Solanin Cup zajął Aleksander Chrostek. Warto zauważyć, że jest to najmocniejszy turniej dla dzieci organizowany w Polsce. Udział w turnieju wziął również jego starszy brat Maciej, jednak po kontuzji doznanej w pierwszym pojedynku nie mógł kontynuować walki. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju. Przed nami ostatni turniej sezonu International Judo League Bytom. Do zobaczenia!

 

TURNIEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA - GLIWICE

05/06/2021, 23:31

TURNIEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA - GLIWICE

W dniu wczorajszym (5.06.21) 14 naszych zawodników walczyło na matach klubu AZS Gliwice wracając do Tychów z kompletem medali:

Złote medale:
Maksymilian Antecki
Adam Michalik
Paś Kacper
Pichniarczyk Magdalena
Włodarczyk Franciszek
Loska Zuzanna

Srebrny medal:
Bartłomiej Krokosz

Brązowe medale:
Paulina Draczyńska
Wojciech Draczyński
Skorupska Zuzanna
Skorupska Maria
Suza Magdalena
Niemiec Aleksander
Noga Borys

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników. W przyszłym tygodniu startujemy w Bielsku-Białej. Pełna mobilizacja wszystkich grup zawodniczych, a sezon zakończymy startem na turnieju ogólnopolskim cyklu International Judo League. Lecimy!

 

MISTRZOWSKA SOBOTA 22.05.21

23/05/2021, 20:27

DANIEL CZERW MISTRZEM POLSKI AMATORÓW W JUDO


W ubiegłą sobotę nasi zawodnicy walczyli na trzech frontach zmagań mistrzowskich na poziomach regionalnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim zdobywając łącznie 10 medali. Poniżej wyniki:
Mistrzostwa Polski Weteranów i Amatorów w Judo - Luboń k. Poznania

Daniel Czerw 1 miejsce -90 kg (amator)

Andrzej Borowiec 3 miejsce -100 kg (masters)

Otwarte Mistrzostwa Małopolski kat. młodzik

Mariusz Mann 3 miejsce -73 kg

Julian Wróbel 7 miejsce - 55 kg

Otwarte Mistrzostwa Bytomia kat. dzieci

Kacper Paś 1 miejsce -30 kg

Kuba Lechowicz 1 miejsce -50 kg

Adam Michalik 2 miejsce -34 kg

Karol Brzostek 2 miejsce -55 kg Dodatkowo wyróżnienie dla jednego z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu (2019).

Franciszek Włodarczyk 3 miejsce -50 kg

Paulina Draczyńska 3 miejsce - 60 kg

Tymoteusz Kokot 3 miejsce - 50 kg

Udział dodatkowo: Szymon Rzepka, Wojciech Draczyński, Maciej Chrostek (kontuzja).

 

Wspaniałe wyniki całego zespołu Gwardii począwszy od dzieci po starszych na trenerze kończąc. To był zdecydowanie udany dzień dla tyskiego judo. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turniejach oraz znakomitą postawę, a także rodzicom, którzy objęli opieką wyjazdy pod nieobecność trenera. Gratulacje dla wszystkich! Do zobaczenia na macie.
 

Go to top