STANDARD SANITARNY

27/08/2020, 23:45
NOWY SEZON - STANDARDY SANITARNE

Od dziś rozpoczynamy nowy sezon 2020/21. W pierwszym tygodniu zapraszamy na zajęcia: CROSS / FIT MAMA / AKTYWNY SENIOR. Pozostałe grupy (Judo) wracają do zajęć od 7 września. Przypominamy, iż grupy Funny Judo w tym tygodniu września mają zaplanowaną przerwę z powodu urlopu trenerki Agnieszki.

W tym miejscu pragniemy poinformować Państwa o aktualnie obowiązujących przepisach sanitarnych dla klubów sportowych:
1. Po wejściu na obiekt należy zdezynfekować dłonie (środki zapewnia klub). Osoby wchodzące na zajęcia obowiązkowo dezynfekują również stopy (należy posiadać własny środek). Wychodząc do domu czynność należy powtórzyć (dłonie).
2. Osoby wchodzące / przebywające na terenie poczekalni powinny zakrywać usta i nos. Maseczkę można zdjąć w szatni (dotyczy osób biorących udział w treningach).
3. Wstęp do szatni mają tylko osoby, biorące udział w treningach / zajęciach klubu oraz rodzice dzieci, które potrzebują pomocy podczas przebierania.
4. Na terenie poczekalni należy zachować dystans społeczny 1,5 m. W poczekalni może przebywać jednocześnie 13 osób (rodziców). Pozostałym zalecamy przebywanie poza obiektem.
5. Zrezygnuj z treningu jesli masz objawy infekcji lub choroby zakaźnej do momentu całkowitego wyzdrowienia. Na treningi
mogą przychodzić jedynie osoby, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji. Trenerzy klubu mogą niedopuścić do zajęć osób, których stan zdrowia budzi wątpliwości. Pomiar temperatury będzie odbywał się wg oceny stanu zdrowia przez naszych trenerów - wybrane osoby (nie jak dotychczas - wszystkie).
6. O fakcie skierowania na kwarantannę / izolację członka Klubu należy niezwłocznie poinformować kierownictwo Klubu.
7. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Polskiego Związku Judo mata sportowa oraz wszystkie pomieszczenia będą dezynfekowane jeden raz dziennie, natomiast sprzęty (kształtki i inne przybory) po każdej grupie, która będzie korzystać z danego sprzętu (dzieci już nie będą myć maty, gdyż nie ma takiej konieczności). W tym miejscu dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość w okresie kiedy było to konieczne.
8. Sprawdzaj aktualne regulacje klubu oraz wytyczne sanitarne publikowane na naszych stronach.
9. Trenerzy Klubu będą dopuszczać do zajęć jedynie osoby zgłoszone przez system rekrutacji. Z powodu wymogu weryfikacji listy obecności, na zajęcia nie będą mieć osoby spoza listy.

Najważniejsze aby wszyscy korzystający z obiektów Gwardii zachowali zdrowy rozsądek oraz przestrzegali higieny osobistej. #BędzieDobrze

SKLEP ONLINE

26/08/2020, 22:37
SKLEP ONLINE - NOWY ADMINISTRATOR

Informujemy, iż począwszy od września opiekę nad sklepem przejmuje Pani Agnieszka Pichniarczyk, która będzie zajmować się przyjmowaniem zamówień, koordynowaniem wydawania zakupionych rzeczy oraz prowadzeniem sklepowego magazynu. Wszelkie zapytania dotyczące zamówień prosimy kierować pod nr telefonu 603-118-991 lub na adres e-mail sklep@gwardia-tychy.pl

Informujemy o wyprzedaży koszulek JUDO LIFE. Posiadamy na stanie 20 sztuk:
18 sztuk - rozm 7-8 (130-134)
2 sztuki - rozm 5-6 (122).
Cena za sztukę 40 złotych.
Zapraszamy do sklepu

GRAFIK ZAJĘĆ NA NOWY SEZON

13/08/2020, 10:20
GRAFIK ZAJĘĆ NA SEZON 2020/21

Poniżej nowy grafik zajęć obowiązujący od września. Informujemy, iż zajęcia grup dla dorosłych - CROSS, FIT MAMA, AKTYWNY SENIOR (dzień i godzina oraz miejsce prowadzenia zajęć zostanie opublikowane pod koniec miesiąca) rozpoczną się od 31.08.20 / 1.09.20). Grupy dziecięce i młodzieżowe: FUNNY JUDO, KIDS, JUNIOR rozpoczną zajęcia począwszy od 7 września. O przydziale zawodników do poszczególnych grup poinformujemy Was drogą e-mailową po 24.08.20.

Starsze grupy (JUNIOR) proszę zwrócić uwagę na dodatkowe treningi we wtorek (Cross - wybrane osoby) oraz czwartek (bieg - dotyczy wszystkich zawodników grupy J-3). Treningi randori zostają rozdzielone wg wieku (nie stopnia doświadczenia):
RANDORI 1 - roczniki 2013-2012
RANDORI 2 - roczniki 2011-2010-2009
RANDORI 3 - roczniki 2008-2007-2006 i starsi

NOWY CENNIK

31/07/2020, 20:52
ZMIANA CENNIKA OD WRZEŚNIA

Informujemy, iż od września br. zmianie ulegnie cennik składek członkowskich. Zmiany opłat są konieczne dla zachowania płynności finansowej klubu, ponieważ znacząco wzrosną koszty utrzymania obiektów Klubu. Proszę zapoznać się z Cennikiem, gdyż znalazły się w nim nowe pojęcia jak np. składka specjalna - przewidziana w okresie prowadzenia zajęć zdalnych podczas zamrożenia sportu / stanu kwarantanny / formy ograniczonej. Mamy nadzieję, że nie będzie już potrzeby z niej korzystać. Ważnym punktem w Cenniku jest zachowanie żniżek rodzinnych, szczególnie dla trzeciego członka rodziny oraz zwolnienia ze składek czwartego członka rodziny. Klub uchwalił również tzw. status członka uprzywilejowanego, który ponosi opłatę miesięczną w kwocie 60 zł (dotyczy to seniorów powyżej 60 r.ż.) W tym artykule chcemy się z Wami podzielić zmianami jakie nas dotknęły i jakie jeszcze nas czekają:

REZYGNACJA SMS Z WYNAJMU HALI

1. Najważniejszym powodem podwyżki jest wypowiedzenie najmu hali przez szkołę SMS Tychy, która od trzech lat wynajmuje z nami obiekt. Szkoła ponosiła ok. 60% kosztów, które przejdą teraz na nasz rachunek. Szkoła poinformowała nas o tym fakcie bez zapowiedzi i musimy się do tego jak najszybciej dostosować. W chwili obecnej rozpoczyna się ich okres wypowiedzenia. Tym samym czynsz wynajmu hali sportowej wzrośnie nam ok. 120% miesięcznie. Mówimy tutaj o kwocie 10000 -12000 zł/m-c.

2. Szkoła wyposażyła halę w drabinki gimnastyczne oraz ławeczki w szatniach. Aby stan wyposażenia hali pozostał bez zmian, Klub musi dokonać zakupu tych akcesorii. Najprawdopodobniej odkupimy je od szkoły, co i tak wiąże się z wydatkiem rzędu  co najmniej 6000 złotych.
3. Szkoła również po swojej stronie miała również opłaty za media oraz sprzątanie. To wszystko przejdzie teraz na nasz rachunek (ok. 2000 zł/m-c).

 

PRACOWNICY KLUBU

1. Wysokość dotychczasowych składek członkowskich ustalona została w momencie, gdy wszyscy pracownicy Klubu byli wolontariuszami, a składki wykorzystywane były jedynie na bieżące potrzeby. Wraz z rozwojem Klubu zaczęliśmy systematycznie zatrudniać kolejnych trenerów i aktualnie posiadamy 5 pracowników.
2. Począwszy od miesiąca września musimy zatrudnić panią sprzątającą, jak również poszukać nowych trenerów judo. Prowadzimy rozmowy z wybitnym judoką - piątym zawodnikiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008) oraz medalistą mistrzostw świata i Europy - Przemysławem Matyjaszkiem. Jeżeli czas trenera pozwoli na realizację treningów w naszym klubie - przejmie on grupę najstarszą. O wynikach rozmów powiadomimy Was przed rozpoczęciem nowego sezonu. Niezbędny jest również nowy trener do prowadzenia grup Kids 1 na małej hali sportowej. Na chwilę obecną grupy KIDS pozostaną pod opieką trenera głównego. Wynagrodzenia trenerów oraz składki na ZUS/Urząd Skarbowy to drugie największe obciążenie jakie na stałe musimy ująć w rocznym budżecie.


REMONTY

1. W ubiegłym roku dokonaliśmy remontu poczekalni i szatni tak aby odświeżyć ich wygląd. Do tej pory wszelkimi kosztami remontów dzieliliśmy się również ze szkołą. W okresie kwarantanny rozpoczęliśmy remont hali głównej (już tylko na nasz koszt), który będziemy sukcesywnie przeprowadzać w kilku etapach. Halę główną należy pomalować w całości, gdyż ściany noszą liczne ślady użytkowania. Kompleksowy remont hali planowany jest na przyszłe wakacje.
2. Okna na hali głównej od początku nie mają zamontowanych parapetów. P
oprzez brak dostatecznego zabezpieczenia ścianki gipsowo-kartonowe uległy mocnemu zużyciu.  To również jeden z punktów w planie remontów.

3. Planujemy również zmianę wystroju zewnętrznego. W tym roku okleimy pozostałe okna oraz drzwi (zostały już zdjęte stare i wyblakłe naklejki) - powinniśmy się wyrobić przed rozpoczęciem nowego sezonu (koszty częściowo pokryje firma MERA). Chcemy również wykonać szyld lub logotyp wielkopowierzchniowy, który umieścimy na elewacji blisko dachu tak aby Klub był widoczny z daleka.
4. W tym miejscu warto podkreślić, że wszystkie remonty przeprowadzamy sami przy pomocy chętnych rodziców - co ogranicza koszty. Z czasem jednak na pewne rzeczy nie będzie czasu i bieżące remonty będzie trzeba zlecać firmom zewnętrznym.


DOPOSAŻENIE OBIEKTÓW

1. Po uzyskaniu informacji od szkoły rozpoczęliśmy przygotowania do zmian w Klubie. Częściowo dokonaliśmy już kilku zakupów takich jak: zakup drabinki poziomej, manekina, leżaków do strefy relaksu. Zakupione zostały również akcesoria i wyposażenie łazienek takie jak lustra, dozowniki, nowe uchwyty itp., które nadadzą nowy charakter pomieszczeniom szatni i łazienek. Wszystkie elementy zostaną zamontowe po zakończeniu umowy najmu szkoły.
2. Klub musi również doposażyć drugą halę sportową w sprzęty niezbędne do treningów grup najmłodszych. Planujemy stopniowe wyprowadzanie z hali głównej grup Kids, tak aby dzieci w wieku przedszkolnym (Funny Judo, Kids 1) trenowały na małej hali sportowej. Grupy te nie potrzebują wyspecjalizowanego sprzętu sportowego. Celem kilkuletnim jest dostosowanie hali sportowej do treningów wyczynowych zawodników judo, oraz zajęć dla dorosłych.
3. Po zakończeniu umowy najmu przez szkołę, w poczekalni stworzymy kącik kawowy, aby umilić rodzicom pobyt podczas zajęć. Tu powstał także nowy pomysł! A może tak, zbudować strop nad szatniami i schody prowadzące na górę? Nad szatniami znajduje się 70 mkw wolnej powierzchni o wysokości ok. 2,5 metra. Można pomyśleć nad wykonaniem tam klubowej kawiarni - wstawić okna z widokiem na halę? Wstępny koszt takiej inwestycji to ok. 25 000 zł i być może warto się zastanowić nad jej realizacją. Zobaczymy.

4. Plan 5-letni przewiduje zgromadzenie środków na stworzenie klubowej siłowni dla zawodników wyczynowych w wieku juniora/seniora, a także dla rodziców. Chcielibyśmy aby był to niewielki lokal dostępny tylko dla członków Klubu i rodziców. Wiąże się to również ze zgromadzeniem finansów na sprzęt oraz wynajem dodatkowego pomieszczenia.


KOSZTY DODATKOWE

1. W ciągu dwóch ostatnich lat nasz czynsz został podniesiony dwukrotnie, wzrosły koszty wywozu nieczystości oraz prowadzenia księgowości. Pomimo tego nie podnosiliśmy żadnych opłat w Klubie.
2. Koronawirus / kwarantanna i nowe przepisy sanitarne - w tym worku znajdziemy dodatkowe koszty związane z zakupem sprzętów do utrzymania podwyższonego standardu sanitarnego takich jak: zakup mopów, termometrów na podczerwień, czy drogich środków do dezynfekcji powierzchni i rąk. W tym miejscu nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć o ile procent zdrożały środki czystości (klub nie może korzystać ze zwykłej chemii gospodarczej) i ochrony osobistej jak rękawiczki jednorazowe (kosztują 400% więcej). Dla przykładu butelka 5l środka dezynfekująco-myjącego kosztuje ok. 200 zł, a jego zużycie - poprzez codzienne mycie maty - zwiększyło się 7-krotnie. Z tego wszystkiego korzystają zarówno klubowicze, jak i pani sprzątaczka. Czystość i porządek w naszym Klubie widać gołym okiem, ponieważ na zdrowiu i Waszym bezpieczeństwie nie będziemy oszczędzać.
3. Imprezy okolicznościowe typu Mikołajki - tradycją w Klubie jest grudniowe spotkanie z prezentami i noclegiem na macie dla dzieci. Nie wyobrażamy sobie nie posiadać pieniędzy na organizację tej imprezy w tym, czy następnym roku. Dzieci jest coraz więcej, więc i koszty rosną, a niestety przyszłość darowizn od sponsorów stoi pod znakiem zapytania. Dlatego musimy środki zabezpieczyć sami.


PODSUMOWANIE
W dniu 28.12.19 - czyli na trzy miesiące przed blokadą gospodarki - na spotkaniu z Radą Rodziców omawiane były podwyżki składek do kwoty 130 zł (zniżki 100/70 zł), które miały obowiązywać od 1 stycznia. Pomimo akceptacji naszego wniosku, przez Radę, jednak wstrzymaliśmy się z decyzją, ale już wtedy wiedzieliśmy, że będzie to konieczne. Wtedy nikt nie był w stanie przewidzieć epidemii. Częściowo kryzys koronawirusowy zmusił nas do rozwoju, ponieważ zaczęliśmy prowadzić szczegółowe zestawienia finansowe i to nam pokazało, że Klub funkcjonuje na granicy przychodu i rozchodu. Wtedy powrócił temat podwyżek. Informacja szkoły, o wypowiedzeniu umowy najmu, tylko potwierdziła tę prognozę (stąd wzrost kwoty o 10 zł). Każdy z nas jest rodzicem i każdy zdaje sobie, że wszystko dookoła drożeje (począwszy od żywności, przez usługi, materiały itp.), a inflacja PLN jest największa od 19 lat (źródło: Business Insider 17.07.20). Pomimo tego, jesteśmy jednym z najtańszych podmiotów oferujących zajęcia dla dzieci - głównie przez fakt, że jesteśmy organizacją pozarządową nie nastawioną na zysk (choć niektórzy błędnie nas postrzegają jako firmę). Porównując ofertę zajęć pozaszkolnych dla dzieci możemy przytoczyć np.:
- język angielski - 1x w tygodniu - koszt 170 zł za m-c (42,50 zł/lekcja)
- pływanie - 1x w tygodniu - koszt 160 zł za m-c
(40 zł/lekcja)
- tańce - 1-2x w tygodniu koszt 100-310 zł za m-c (25-38,75 zł/lekcja) za zajęcia grupowe, 400-1500 zł za zajęcia indywidualne (!) *
* cenniki wybranych tyskich podmiotów

Tak można wyliczać, a przecież nie o to chodzi. Musimy patrzeć na siebie. Nasz Klub od początku oferuje zajęcia min. 2x w tygodniu, co w przeliczeniu na jednostkę wynosi 12,50 zł (będzie 17,50 zł), a w przypadku starszych grup jeszcze mniej (8,33 zł/trening - będzie 11,66 zł). To oczywiście w przypadku gdyby zajęcia były wyceniane, a przecież nie są. Porównując te stawki z powyższymi, wyraźnie widać że i tak daleko nam będzie do średniej miejskiej. Wszystko zależy od punktu widzenia. Klub od początku prowadzi politykę prorodzinną oferując zniżki dla wszystkich członków danej rodziny. Trenuje u nas sporo rodzin korzystających z ulgi rodzinnej
, a także kilka osób tenujących bez dodatkowych opłat (ponieważ ćwiczą wszyscy członkowie danej rodziny). To się u nas nigdy nie zmieni - składki rodzinne tylko częściowo się zmienią. Na sam koniec to, co dla jednych najważniejsze, a dla nas drugorzędne. Klub posiada bazę szkoleniową najwyższej jakości (nie tylko w Tychach ale również na poziomie krajowym), treningi prowadzone są na wysokim poziomie, przez wykwalifikowaną kadrę Klubu. Całokształt naszej działalności stawia nas bardzo wysoko pod względem oferty konkurencyjnych organizacji. Wasze dzieci trenuje profesjonalny zespół, którym kieruje aktualny mistrz świata, więc możecie być pewni - wiemy co robimy! Dla nas nie robi to większej różnicy, ale musicie przyznać, że patrząc z zewnątrz jest to czynnik znacznie podnoszący prestiż Klubu, w którym trenujecie. Zdajemy sobie sprawę, że podwyżka składek nie jest łatwym tematem, niestety aktualnie jest ona konieczna. Możecie być jednak pewni, że Wasze pieniądze są prawidłowo wydatkowane i korzystają z nich wszyscy członkowie Klubu.

Dziękujemy za zrozumienie i akceptację naszej decyzji.

Zarząd K.S. Gwardia Tychy

Wszystkie składki członkowskie należy opłacać osobno - czyt. za każdą osobę osobno na konto klubowe podając w tytule przelewu: IMIĘ, NAZWISKO, MIESIĄC, ROK (np. JAN KOWALSKI, STYCZEŃ 2020). To samo dotyczy opłat dodatkowych jak ubezpieczenie sportowe, opłaty za zamówienia w sklepie online. Składki członkowskie oraz składki uczestnictwa wzajemnie się uzupełniają. Oznacza to, że niezależnie od programu wszyscy członkowie rodziny mogą liczyć na zniżki składek. Klub zastrzega jedynie pierwszeństwo składki członkowskiej za zajęcia judo w przypadku gdy rodzic dołączy na zajęcia Cross/FitMama (odpowiednio 140 + 100 zł). W razie wątpliwości służymy pomocą w interpretacji przepisów. Składki zostały uprawomocnione na mocy uchwały nr 5/20 w dn. 13.06.20.

LEGENDA:
1. SKŁADKA CZŁONKOWSKA - jest opłatą stałą, płatną do 15-go dnia każdego miesiąca.
2.
Wszystkie składki członkowskie należy uiszczać osobno (czyt. za każdą osobę). To samo dotyczy opłat dodatkowych takich jak ubezpieczenie sportowe, zakupy w sklepie online.
3. UBEZPIECZENIE SPORTOWE
(dotyczy jedynie zajęć judo) - płatne jeden raz w roku (cyklicznie) w pierwszym miesiącu obowiązywania umowy.
4.
SKŁADKA WAKACYJNA (dotyczy jedynie zajęć judo) - płatna jednorazowo w okresie 1.07-31.08 (kwota na jedną osobę bez zniżek).
5. SKŁADKA SPECJALNA (dotyczy jedynie zajęć judo) - obowiązuje w okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych / prowadzenia zajęć w formie zdalnej (kwota na jedną osobę bez zniżek). W sprawach wyjątkowych Klub rozpatruje wnioski dot. obniżenia wysokości składki. W tym okresie Uczestnicy zajęć są zwolnieni lub uiszczają składki w dowolnej kwocie.
6. ZNIŻKI RODZINNE -
składki członkowskie / uczestnictwa wzajemnie się uzupełniają. Oznacza to, że niezależnie od programu wszyscy członkowie rodziny mogą liczyć na zniżki składek. Klub zastrzega sobie prawo do pierwszeństwa składki członkowskiej judo (w przypadku gdy rodzic dołączy na zajęcia sportowe).  Czwarta osoba z rodziny - GRATIS!
7. CZŁONEK UPRZYWILEJOWANY - osoba powyżej 60 roku życia w objęta najniższą składką (w wysokości 60 złotych).

  

UWAGA! Klub oferuje jeden trening próbny (bezpłatnie) dla nowych członków zgłaszających się na zajęcia. W przypadku akceptacji postanowień umowy Członek klubu/Opiekun zobowiązany jest do opłaty składki członkowiej za każdy miesiąc, w którym obowiązuje umowa (dotyczy również miesiąca rozpoczęcia członkostwa) bez względu na ilość zajęć, w których brał/dziecko brało udział. W przypadku przewlekłej choroby/kontuzji, członka klubu można zwolnić z opłaty składki członkowskiej na pisemny wniosek Członka/Opiekuna - jednak nie więcej niż dwa miesiące w roku. Wnioski rozpatruje Zarząd klubu.

URLOPY I PRZERWY

09/07/2020, 10:30
URLOPY I PRZERWY 9.07.20

Informujemy Państwa o zaplanowanych urlopach i przerwach w prowadzeniu zajęć sportowych na poszczególnych poziomach:

FUNNY JUDO: przerwa w treningach w okresie od 27.07-31.07.20 (IV tydzień lipca) oraz 31.08-04.09 (I tydzień września). Obowiązują składki członkowskie na stałym poziomie.

KIDS-JUNIOR:
przerwa w treningach w okresie od 27.07-4.09.20. W miesiącu lipcu obowiązują składki na stałym poziomie (dla osób uczęszczających na zajęcia wraz ze zniżkami) oraz składki wakacyjne (dla osób pauzujących w okresie wakacyjnym 50 zł/os m-c bez dodatkowych zniżek). W miesiącu sieprniu składka wakacyjna dotyczy wszystkich członków Klubu uczęszczających na poziomy Kids i Junior.

CRS/CROSS:
przerwa w treningach w okresie od 01.08-31.08.20 (miesiąc sierpień). Uczestnicy zajęć nie ponoszą żadnych opłat w okresie przerwy.

FitMAMA: zajęcia zgodnie z grafikiem przez cały okres wakacyjny. Obowiązują składki członkowskie na stałym poziomie wraz ze zniżkami (czytaj: bez zmian).

Pozdrawiamy
Zespół K.S. Gwardia Tychy

BIULETYN 4.07.20

04/07/2020, 11:04
BIULETYN 4.07.20

Prosimy o zapoznanie z najnowszym biuletynem:

TRENINGI LIPIEC/SIERPIEŃ
Informujemy, iż w miesiącu lipcu (od poniedziałku 6.07.20) następuje korekta grafiku zajęć sportowych. Z powodu niższej frekwencji łączymy następujące grupy:

K1-1A treningi we wtorki/czwartki na g. 16.00-16.45
K2-2A treningi we wtorki/czwartki na g. 17.00-18.00
J2-3 trengi w poniedziałki/piątki na g. 19.00-20.30 (randori pozostaje bez zmian).

Grafik poniżej.

NOWE UMOWY
Informujemy, iż 11 lipca upływa termin składania nowych umów członkowskich/uczestnictwa. Prosimy wszystkich o dopilnowanie terminu. Jeżeli ktoś nie otrzymał pliku umowy - prosimy o kontakt z trenerem Andrzejem.

UBEZPIECZENIE SPORTOWE
Przypominamy, iż w miesiącu lipcu należy opłacić ubezpieczenie sportowe w wysokości 35 złotych od osoby. Szczegółowe informacje w poprzednim Newsie.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE
Przypominamy, iż począwszy od czerwca w klubie obowiązują stałe stawki składek członkowskich. Osoby, które dokonały wpłaty w wysokości 70 zł za m-c czerwiec proszone są o uzupełnienie wpłaty. Przypominamy również, iż w okresie wakacyjnym osoby uczęszczające na treningi dokonują opłaty składki w stałej wysokości (wraz ze zniżkami), natomiast osoby rezygnujące z zajęć w wakacje opłacają składkę w wysokości 50 zł od osoby (bez zniżek).

ZAJĘCIA FIT MAMA

Informujemy, iż w zbliżającym się tygodniu zajęcia fitness dla mam odbędą się wyjątkowo w środę o g. 20.45 zamiast piątku.

ZADANIE DLA DZIECI
Zapewne wszyscy zauważyli, że w poczekalni na hali sportowej wiszą nowe ramy. W tym miejscu planujemy wywieszenie plakatów zawierających treści związane z historią klubu. Na chwilę obecną jednak jesteśmy zajęci projektowaniem nowych grafik na drzwi i okna w związku z powyższym proponujemy aby dzieci narysowały jeden obrazek o tematyce związanej z judo. Zbierzemy je wszystkie i wywiesimy w ramach do czasu wydruku nowych grafik.


NABÓR NA NOWY SEZON

04/07/2020, 10:50
ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!

Rozpoczynamy NABÓR DZIECI NA ZAJĘCIA JUDO w Gwardii!
Po raz dziewiąty otwieramy sezon rekrutacyjny. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3 -12 lat do rozpoczęcia przygody ze sportem.W sezonie 2020/2021 przewidujemy około 120 wolnych miejsc na poniższych poziomach:


1. FUNNY JUDO 1/2/3 - przedszkolaki na macie (roczniki 2017-2016). Gry i zabawy ruchowe dla dzieci w wieku 3-4 lat.

2. KIDS 1-1A - podstawy judo. Nauka gimnastyki oraz bezpiecznego upadania. Gry i zabawy. Dzieci w wieku 5-6 lat (roczniki 2014/2015). Dzieci uczęszczające dotychczas na Funny Judo automatycznie przechodzą na ten poziom (bez dodatkowych zapisów).
3. KIDS 2-2A - podstawy judo. Nauka gimnastyki, akrobatyki oraz bezpiecznego upadania, a także pierwsze rzuty i sparingi. Gry i zabawy. Dzieci w wieku 7-12 lat (roczniki 2013/2008).

Aby zarezerwować miejsce wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny na naszej stronie w dziale Rekrutacja:
www.gwardia-tychy.pl/formularz-rejestracja

Klubowiczów prosimy o przekazywanie informacji dalej. Udostępniamy i komentujemy! W tym roku rekrutacja jest skrócona do dwóch miesięcy, więc lepiej jej nie przegapić!

SPORTOWIEC ROKU - GALA WRĘCZENIA NAGRÓD

29/06/2020, 23:47
SPORTOWIEC ROKU - GALA WRĘCZENIA NAGRÓD

W ubiegły piątek w Tyskiej Galerii Sportu odbyło się wręczenie nagród laureatom plebiscytu na najpopularniejszego sportowca ubiegłego roku. Jak już wcześniej informowaliśmy, plebiscyt w kat. seniorów zwyciężył nasz trener - ANDRZEJ BOROWIEC. Uroczystość odbyła się w kameralnym gronie, a najlepsi sportowcy odebrali statuetki z rąk wiceprezydenta Tychów p. Macieja Gramatyki. Na uroczystości nie zabrakło ciekawostek, wywiadów i andegdot z życia sportowców. Andrzej zwyciężył w plebiscycie zdobywając największą liczbę głosów spośród wszystkich laureatów! Nasz trener po raz pierwszy znalazł się w gronie laureatów plebiscytu i od razu zwyciężył. To najlepszy dowód na to jaką mamy rozpoznawalność wśród mieszkańców miasta i jaką solidarność reprezentują nasi klubowicze, którzy zmobilizowali się do głosowania. Jesteście naprawdę wielcy. Plebiscyt zorganizował MOSiR Tychy oraz tygodnik Twoje Tychy.

"Na plebiscyt wpłynęły 1.424 głosy. Andrzej Borowiec po raz pierwszy zapisał się wśród laureatów, od razu zdobywając pierwsza lokatę (280 punktów)" - pisze portal tychy.pl

"Podoba nam się, że w mieście - na pozór - hokejowo-piłkarskim rozwijają się również inne dyscypliny sportu. Dowodem na to jest zwycięstwo w plebiscycie judoki i lekkoatletki (...) " - Piotr Zawadzki dyrektor TGS.

W pełni zgadzamy się z tym zdaniem, ponieważ to szczera prawda! Zgodnie z danymi MOSiR nasz klub jest drugim największym klubem sportowym w Tychach, co czyni judo jednym z najpopularniejszych sportów w naszym mieście! A pomyśleć można, że kilka lat temu startowaliśmy od zera, na małej sali gimnastycznej w szkole, codziennie rozkładając i składając matę. Dziś posiadamy własną halę sportową, na której mogą trenować wyczynowcy, oraz małą halę dla dzieci w wieku przedszkolnym. Co czeka nas w przyszłości? Może zbudujemy własną halę widowiskowo-sportową? Będziemy organizować turnieje judo? Zatrudniać olimpijczyków? Wszystko przed nami!

W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na trenera Gwardii. To dzięki Wam możemy się cieszyć sukcesem, dlatego dzielimy się z Wami radością!

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku trener Andrzej zdobył:
Złoty oraz brązowy medal podczas mistrzostw świata w ju-jitsu w kat. masters (ZEA - Abu Dhabi)
Brązowy medal podczas mistrzostw Europy w ju-jitsu w kat. masters (Rumunia - Bukareszt).

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Tyska Galeria Sportu, Tygodnik Twoje Tychy.


UBEZPIECZENIE SPORTOWE - WYNIKI ANKIETY

28/06/2020, 00:20
UBEZPIECZENIE SPORTOWE - WYNIKI ANKIETY

Drodzy Rodzice. Informujemy, iż w drodze głosowania członkowie Klubu dokonali wyboru ubezpieczenia sportowego dla zawodników, jakim mają zostać objęte dzieci od 1 lipca 2020 roku (rok ważności).

Wyniki ankiety:
1. Pełny zakres NNW obejmujący ubezpieczenie 24h/dobę koszt 35 zł/os. 90,1 % głosujących.
2. Ograniczony zakres NNW obejmujący urazy i kontuzje na zajęciach sportowych i turniejach koszt 25 zł/os. 9,9% głosujących.

W związku z powyższym informujemy, iż na podstawie większości zwykłej Klub wybiera pełny zakres ubezpieczenia.

Prosimy wszystkich rodziców o dokonanie w miesiącu miesiącu lipcu dodatkowej opłaty w wysokości 35 złotych od osoby w tytule przelewu podając: IMIĘ, NAZWISKO, UBEZPIECZENIE 2020 (dotyczy wszystkich dzieci trenujących w klubie na wszystkich poziomach).
Osoby posiadające ubezpieczenie sportowe zakupione we własnym zakresie proszone są o przesłanie informacji na email trenerzy@gwardia-tychy.pl


ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE - ŻYWIEC

24/06/2020, 14:26
ZGRUPOWANIE KADRY ŚLĄSKA - ŻYWIEC

Informujemy, iż w drugiej połowie m-ca sierpnia w Żywcu odbędzie się zgrupowanie kadry Śląska. W związku z powyższym prosimy o pilne zapoznanie się z komunikatem Śląskiego Związku Judo. Zgłoszenia na zgrupowanie należy przesyłać na adres trenerzy@gwardia-tychy.pl do dnia 28.06.20. Informujemy, iż w zgrupowaniu mogą wziąć udział zawodnicy z roczników 2007 posiadający długi staż sportowy. W związku z tym rekomendujemy zawodnikom z roczników 2008-2010 udział w zgrupowaniu szkoleniowym w Bieszczadach z trenerem R. Dziewulskim (ilość miejsc ograniczona!) - szczegółowe info w poprzedniej aktualności.

TU KOMUNIKAT ŚZJ

Pozdrawiamy
K.S. Gwardia Tychy
Go to top