BIULETYN - WZNOWIENIE ZAJĘĆ

20/05/2020, 00:03
BIULETYN - WZNOWIENIE ZAJĘĆ


UWAGA! Poniżej najprawdopodobniej najważniejszy biuletym tego roku. Prosimy WSZYSTKICH o zapoznanie z wytycznymi dot. rozpoczęcia zajęć. Od przyszłego poniedziałku - 25 maja - wznawiamy treningi stacjonarne. Rząd RP wprowadził aktualnie III etap odmrażania sportu, który zezwala klubom sportowym na rozpoczęcie zajęć na halach sportowych. Pojawiły się jednak pewne ograniczenia oraz wytyczne (również PZ Judo), które musimy wprowadzić aby móć trenować na hali. Przede wszystkim prosimy absolutnie wszystkich o zapoznanie z wytycznymi sanitarnymi, następnie o wydruk kwestionariusza sanitarnego (bez którego ćwiczący nie zostanie dopuszczony do zajęć). Poniżej znajdziecie również grafik tymczasowy (także do wydruku).


WYTYCZNE SANITARNE

rekomendacje PZ Judo dla klubów.pdf
Kwestionariusz_sanitarny.pdf (obowiązkowo każdy ćwiczący)


TYMCZASOWY GRAFIK ZAJĘĆ

grafik_tymczasowy_2020.pdf

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Przepisy umożliwiają prowadzenie zajęć w grupie 12-osobowej z udziałem jednego trenera - dla hal sportowych o naszych gabarytach tj. do 300 mkw. W związku z powyższym większość grup zostanie podzielona na dwunastoosobowe zespoły (alfabetycznie) tak aby wszyscy mieli możliwość udziału w treningach przynajmniej 1 raz w tygodniu. Piszemy większość, ponieważ niektóre grupy będą miały możliwość zorganizowania zajęć 2x tydzień - a będą to wszystkie grupy na poziomie FUNNY JUDO oraz CRS/CROSS. Na chwilę obecną są to grupy 12-osobowe i w okresie przejściowym nie planujemy ich powiększać. Przed przystąpieniem do zajęć każdy musi zaopatrzyć się w żel/płyn antybakteryjny do dezynfekcji stóp. Klub zapewni środki do dezynfekcji rąk i powierzchni (również sprzęty). Podczas treningów nie obowiązują maseczki!

Na hali Gwardii zostaną zlikwidowane szatnie na korzyść powiększenia poczekalni/lobby, w którym stanie stolik ze środkiem do dezynfekcji rąk. W szkole szatnie będą niedostępne, a środki będzie aplikować pani trener. Na zajęcia prosimy przychodzić 15 min przed rozpoczęciem treningu. Na hali wyznaczone będą miejsca do przygotowania do treningu. W szkole taka możliwość będzie na ławce przed salą (z zachowaniem 2-metrowego dystansu). Na obiekt będą wpuszczani jedynie rodzice najmłodszych dzieci tj. Funny Judo, Kids 1-1a. Pozostałe grupy przygotowują się samodzielnie do zajęć, a rodzice oczekują na zewnątrz. Zawodnik przyjeżdża na trening przebrany (dres nałożony na strój sportowy lub judogi). W wyznaczonym miejscu rozbiera się do judogi / stroju sportowego, dezynfekuje stopy, nakłada klapki, a następnie w odstępach podchodzi do wejścia. Wszyscy muszą posiadać torbę na rzeczy / worek na buty ponieważ każdy będzie zobowiązany zabrać swoje rzeczy na halę. Każda grupa - poza ostatnią w danym dniu - będzie wychodzić drugim wyjściem (ewakuacyjnym) tak aby grupy się nie spotkały. Trener przeprowadza wywiad zdrowotny, pobiera kwestionariusz sanitarny, dokonuje pomiaru temperatury (do 37,5 st - zdrowy) po czym wpuszcza na halę i wskazuje miejsce treningu. Na nasze szczęście możliwe jest ćwiczenie w parach, ale w miarę możliwości z jednym partnerem.


Po treningu będzie następować dezynfekcja sali i wietrzenie. Zakupiliśmy w tym celu specjalny rozpylacz oraz szerokie 1-metrowe mopy. Wzorem japońskim będziemy dzieci angażować do pomocy przy sprzątaniu po treningu (trener dezynfekuje - zawodnicy przecierają matę) - dot. grup od Kids 1 wzwyż. Liczymy, że ta rutyna będzie również nauką szacunku i pracowitości, co z pewnością zaowocuje w przyszłości. Nie jest to żadna forma wyzysku dzieci z naszej strony, jednak jeśli zawodnicy nie chcieliby pomagać to przerwy w grafiku z 15 minut wydłużyłyby się co najmniej dwukrotnie i nie bylibyśmy w stanie zapewnić wszystkim udziału w zajęciach. Liczymy na Państwa zrozumienie. Po sprzątaniu zawodnicy ubierają się i pojedynczo będą opuszczać halę wyjściem ewakuacyjnym (prosimy nie zastawiać go samochodami).

TRENINGI / PODZIAŁ NA ZESPOŁY / PŁATNOŚCI SKŁADEK!

Funny Judo 1/2/3 (grupa nr 3 - zmiana nazwy z 2A). START 1 CZERWCA! Składka członkowska w kwocie 100 zł/mc.

Zajęcia grup FJ odbywać się będą dwa raz w tygodniu wg skorygowanego grafiku. Grupy przedszkolne posiadają aktualnie liczebność po 12 osób, więc nie będziemy powiększać ich o nowe dzieci. Dobrą wiadomością jest, że w czasie przerwy ze środków UM Tychy zakupiliśmy dodatkową matę i sala powiększy się o 120%, co z pewnością zapewni dzieciom bezpieczną przestrzeń. Ponieważ grupy Funny Judo będą miały treningi w standardowej liczbie, będzie Państwa obowiązywać  składka w standardowej wysokości. Dzieci w ramach jednej rodziny - info dalej.


KIDS 1 - zajęcia jeden raz w tygodniu. Składka członkowska w kwocie 70 zł/mc.
Zespół nr 1 (trening w poniedziałek g. 16.00-16.45) - dzieci wg nazwisk od A-G.
Zespół nr 2 (trening w piątek g. 16.00-16.45) - dzieci wg nazwisk od H-Z.

KIDS 1A - zajęcia jeden raz w tygodniu. Składka członkowska w kwocie 70 zł/mc.
Zespół nr 1 (trening we wtorek g. 16.00-16.45) - dzieci wg nazwisk od A-J.
Zespół nr 2 (trening w czwartek g. 16.00-16.45) - dzieci wg nazwisk od K-Z.

KIDS 2 - zajęcia jeden raz w tygodniu. Składka członkowska w kwocie 70 zł/mc.
Zespół nr 1 (trening w poniedziałek g. 17.00-17.45) - dzieci wg nazwisk od A-L.
Zespół nr 2 (trening w środę g. 16.30-17.15) - dzieci wg nazwisk od M-S (SZ).
Zespół nr 3 (trening w piątek g. 17.00-17.45) - dzieci wg nazwisk od Ś-Z.

KIDS 2A - zajęcia jeden raz w tygodniu. Składka członkowska w kwocie 70 zł/mc.
Zespół nr 1 (trening we wtorek g. 17.00-17.45) - dzieci wg nazwisk od A-Km (Damian K. jako ostatni)

Zespół nr 2 (trening w środę g. 17.30-18.15) - dzieci wg nazwisk od Ko (Tomasz K. jako pierwszy)-Pa (Adrian P. jako ostatni).

Zespół nr 3 (trening w czwartek g. 17.00-17.45) - dzieci wg nazwisk od Py (Zosia P. jako pierwsza)-Z.


JUNIOR 1 - zajęcia jeden raz w tygodniu. Składka członkowska w kwocie 70 zł/mc.
Zespół nr 1 (trening w poniedziałek g. 18.00-18.45) - dzieci wg nazwisk od A-Ni (Aleksander N. jako ostatni).

Zespół nr 2 (trening w piątek g. g. 18.00-18.45) - dzieci wg nazwisk od No (Borys N. jako pierwszy)-Z.


JUNIOR 2 - zajęcia dwa razy w tygodniu. Składka członkowska w kwocie 70 zł/mc.
Zespół nr 1 (trening na hali we wtorek g. 18.00-19.30 oraz bieg w środę 19.00-19.30) - dzieci wg nazwisk od A-Ma (Mariusz Mann jako ostatni).
Zespół nr 2 (trening biegowy w środę g. 19.00-19.30 oraz czwartek) na hali 18.00-19.30) - dzieci wg nazwisk od Ma (Eryk Matecki jako pierwszy)-Z.

Na bieg obowiązuje limit 14 osób (zapisy u trenera). Bieżnia ZEG.

JUNIOR 3 - zajęcia dwa razy w tygodniu. Składka członkowska w kwocie 70 zł/mc.
Zespół nr 1 (trening na hali w poniedziałek g. 19.00-20.15 oraz bieg w środę 19.30-20.00) - dzieci wg nazwisk od A-K.

Zespół nr 2 (trening biegowy w środę g. 19.30-20.00 oraz w piątek na hali 19.00-20.15) - dzieci wg nazwisk od M-Z.

Na bieg obowiązuje limit 14 osób (zapisy u trenera). Bieżnia ZEG.

CRS/CROSS - zajęcia dwa razy w tygodniu. Składka członkowska w kwocie 100 zł/mc. Zniżki poniżej. (Zajęcia w maju bezpłatne)

Limit osób na zajęciach - 12 osób. Wszystkie osoby powracające na Crossa prosimy o przesłanie informacji na e-mail trenerzy@gwardia-tychy.pl w tytule CRS. Decyduje data wpływu zgłoszenia. Pierwszeństwo mają osoby opłacające składki w okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych oraz osoby uczęszczające na zajęcia w marcu.

FIT MAMA - zajęcia jeden raz w tygodniu. Składka członkowska w kwocie 70 zł/mc. Zniżki poniżej. (Zajęcia w maju bezpłatne).
Zespół nr 1 (trening w poniedziałek g. 20.45-21.45) - dorośli wg nazwisk od A-Ke (Agnieszka K-G. jako ostatnia)

Zespół nr 2 (trening w środę g. 20.45-21.45) - dorośli wg nazwisk od Ki (Alicja K. jako pierwsza)-M.

Zespół nr 3 (trening w piątek g. 20.45-21.45) - dorośli wg nazwisk od P-Z.

Limit osób na zajęciach - 12 osób. Wszystkie osoby powracające na Fitness prosimy o przesłanie informacji na e-mail trenerzy@gwardia-tychy.pl w tytule FITMAMA. Decyduje data wpływu zgłoszenia. Pierwszeństwo mają osoby opłacające składki w okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych oraz osoby uczęszczające na zajęcia w marcu.

ZNIŻKI RODZINNE wg stawek - przykład:
Pierwsze dziecko na zajęciach KIDS-JUNIOR (70 zł)  + drugie dziecko na zajęciach FUNNY JUDO (80 zł) = 150 zł
Dwójka
dzieci na zajęciach KIDS-JUNIOR (140 zł)  + trzecia osoba na zajęciach FUNNY JUDO / CRS / FIT MAMA (60 zł) = 200 zł
Można również uiszczać składki wg stałego cennika.


 

WRACAMY!

14/05/2020, 10:45
WZNAWIAMY ZAJĘCIA STACJONARNE

Kochani wracamy na zajęcia do klubu! 25 maja (następny poniedziałek) wznawiamy zajęcia stacjonarne na hali Gwardii przy ul. Wejchertów. W dniu wczorajszym rząd wydał oświadczenie o otwarciu hal sportowych (od 18.05). Zasady udziału w zajęciach mają opracować poszczególne związki sportowe, w związku z czym czekamy na ostateczne wytyczne z Polskiego Związku Judo. Nasza decyzja podyktowana jest również potrzebą organizacji zajęć z zachowaniem procedur bezpieczeństwa oraz wymogów sanitarnych. Musimy przygotować nowe dokumenty, grafik i oczywiście halę (zaczęlismy już zakup środków ochrony), ale bądźcie pewni że będziemy gotowi! 

W ciągu kilku najbliższych dni oczekujcie ważnego biuletynu zawierającego komplet wytycznych. Zajęcia online prowadzimy do 22.05.20.


WZNOWIENIE ZAJĘĆ STACJONARNYCH

12/05/2020, 20:35
BIULETYN 12.05.20

Zapraszamy do zapoznania z najświeższymi informacjami dot. organizacji pracy klubu.

1. Zajęcia stacjonarne - wznowienie.

Światowa federacja judo (IJF) przedstawiła cztery etapy powrotu do zajęć judo w klubach sportowych. Polski Związek Judo opracował zalecenia wydając broszurę opisującą każdy z etapów. Mowa w niej o ustanowieniu regulacji sanitarnych, organizacji zajęć sportowych na macie. Broszura dostępna jest TUTAJ, jednak specjalnie dla Was opiszemy najważniejsze jej punkty:


ETAP I

Akualny (zajęcia na świeżym powietrzu). Począwszy od 6.05.20 rząd RP zezwolił na uprawianie sportu na przestrzeni otwartej (w wyznaczonych miejscach) w grupach 6-osobowych na jednego trenera. Informujemy, iż organizacja zajęć dla grupy ok. 240 dzieci z podziałem na 6 osobowe grupy jest praktycznie niemożliwa, dlatego klub pozostaje przy zajęciach online. Rozważaliśmy kilka opcji, jednak biorąc pod uwagę m.in. wynajem boiska (dodatkowe koszty) lub zajęcie boiska osiedlowego (na cały tydzień od 16.00-21.00 problem społeczny), zmienne warunki pogodowe, warunki sanitarne, podział grup itp. - podjęliśmy decyzję jw. Naszą intencją jest równomierne rozłożenie zajęć w taki sposób aby każdy mógł korzystać z zajęć min. 1x/tydzień, gdyż nie chcemy nikogo wykluczyć. Naszym zdaniem decyzja o udziale 6 osób np. na dużym boisku bez możliwości podziału na dwie-trzy 6-osobowe grupy (nawet z zachowaniem odpowiednich odległości) jest co najmniej nieprzemyślana. Na chwilę obecną oczekujemy na zgodę rządu na wprowadzenie zajęć stacjonarnych.


ETAP II i III

Zakłada wznowienie zajęć stacjonarnych (propozycja od czerwca) z podziałem na mniejsze grupy: 2 osoby/16 mkw z wprowadzeniem reżimu sanitarnego w klubie (w przygotowaniu), który opublikujemy z wyprzedzeniem. Należy tu zauważyć, że nasz klub jest na uprzywilejowanej pozycji z uwagi na rozmiary naszej hali. Dostępność powierzchni na macie umożliwia udział 16-18 osób podczas jednego treningu (z podziałem na strefy bezpieczeństwa), a w przypadku Funny Judo całej grupy tj. max 15 osób (w odwodzie na dostawę już czeka 100 mkw maty).

Wstęp na halę odbywać się będzie po dezynfekcji rąk i nóg, oraz przy pozytywnym pomiarze temp. ciała poniżej 37,5 st. C. Trening obywać się musi indywidualnie (1 osoba / 8 mkw) lub z tym samym partnerem przez cały czas (2 osoby/16 mkw) - czyli praktycznie jak dotychczas. Po zakończeniu zajęć zawodnicy musieliby wspólnie zdezynfekować pole na którym ćwiczyli (środki, przyrządy zapewni klub) - liczymy, że to będzie trwało 2-3 min po zakończeniu zajęć, przy inwestycji w sprzęt dla każej pary. Treningi poszczególnych grup mogą zostać skrócone o 15 min w celu dezynfekcji maty i opuszczenia sali przez zawodników (pracujemy również nad alternatywnym grafikiem).


ETAP IV

Zakłada całkowity powrót do stanu sprzed epidemii z zachowaniem ogólnych zasad higieny.


SŁOWO OD TRENERA

Informuję, że dobrym sposobem na dotlenienie organizmu są treningi biegowe w terenie np. wokół jez. paprocańskiego. Ścieżka usytuowana jest w znacznej większości w lesie, więc nie wymaga noszenia maski. Poza tym jest wiele ścieżek leśnych. Ja chodzę biegać w każdą niedzielę o g. 10.00 (szczegóły na forum klubu). Jeśli ktoś chce pobiegać - oczywiście w odstępach 2-metrowych - to może biegać w tym samym czasie co ja, jezioro jest duże... Liczę, że rekomendacje PZ Judo zostaną wprowadzone w życie jak najprędzej i już w przyszłym miesiącu będziemy mogli wrócić na matę. Zobaczymy. Z pewnością powrót na matę będzie wymagał zaangażowania każdego zawodnika / rodzica w utrzymanie nowego poziomu wymogów sanitarnych. Czytając broszurę, doszedłem do wniosku, że w kwestii dezynfekcji maty oraz pomieszczeń, wiele restrykcji spełniamy na dzień dzisiejszy, więc musimy wprowadzić tylko zasady dystansu społecznego i tymczasowej dezynfekcji maty po każdych zajęciach, a będzie dobrze.
Pozdrawiam A. Borowiec.

 

BIULETYN 1.05.20

30/04/2020, 19:45
BIULETYN

Poniżej przedstawiamy podsumowanie 7 tygodni kwarantanny oraz prognozę na kolejne etapy odmrażania sportu przez rząd RP.

1. Sytuacja finansowa klubu.

Klub w miesiącu kwietniu zanotował ok. 30% spadek przychodów. W aktualnej sytuacji jest to wersja optymistyczna. Bardzo nas cieszy fakt, że wielu członków klubu opłaciło składki członkowskie wg stałych stawek, a także (!) kilka ponad poziom. Nie zarakło równiez wpłat dobrowolnych ze strony osób uczęszczających na Cross czy fitness dla mam. Za wszystkie wpłaty gorąco dziękujemy, ponieważ tylko dzięki Wam utrzymujemy finanse na minimalnym poziomie.

Niższe przychody musieliśmy skompensować w inny sposób, więc zaczęliśmy od siebie. W celu obniżenia kosztów stałych zrezygnowaliśmy z części wynagrodzeń utrzymywanych z budżetu klubu. W chwili obecnej nie płacimy również składek na ZUS, ponieważ klub wystosował wniosek o zwolnienie ze składek emerytalno-rentowych (pokrywane są one w całości z budżetu, a nie dotacji) - co nie znaczy, że nie będzie trzeba ich opłacić w przypadku odmowy. Na razie nie wiadomo. Ponadto złożyliśmy wniosek do MOSiR Tychy o dodatkowe wsparcie w drugiej turze dofinansowania organizacji pozarządowych. Niestety posiedzenia tyskiej Rady Sportu zostały wstrzymane i nie ma informacji, czy środki zostaną ponownie rozdzielone i nie wiemy czy otrzymamy dodatkowe wsparcie (EDIT 4.05.20 - dotacje zostały wstrzymane). W rozmowach z właścicielem nieruchomości niestety nie uzyskaliśmy zgody na obniżenie czynszu, gdyż firma również ma kłopoty finansowe. Tak więc musimy polegać na sobie. Zapewniamy Was jednak, że w obecnej sytuacji, przy aktualnym stanie Waszych wpłat przetrzymamy ten kryzys, dlatego ważne abyśmy trzymali się razem. Miesiące marzec i kwiecień udowodniły, że jesteśmy solidarną społecznością i naprawdę jedną wielką rodziną.

2. Sytuacja w klubie.

Jako pierwszy klub sportowy w Tychach wystartowaliśmy z zajęciami online, które mamy nadzieję stanowią dobrą formę zastępczą. Wszyscy trenerzy są zaangażowani i nadal wykonują swoją pracę. Mamy nadzieję, że treningi online przynajmniej odrobinę rekompensują Wam brak zajęć stacjonarnych. Celowo nie umieszczamy filmów na grupie zamkniętej, gdyż uważamy, że w obecnej sytuacji wszyscy powinni mieć dostęp do ruchu, nawet ci którzy nie są związani z klubem. Myśleliśmy również o treningach online "na żywo" ale zdajemy sobie sprawę, że szkoły również zadają dzieciom wiele do domu - dlatego trening w postaci filmu, do którego można wrócić o dowolnej porze, w naszej opinii jest najlepszym rozwiązaniem. Czas, którego wcześniej nie mieliśmy, zamieniliśmy na realizację planów odkładanych od dłuższego czasu, a także na dogłębne sprzątanie klubu. Osobiście umyłem okna naszego biura (z zewnątrz) na wysokości 5 metrów bez drabiny, a także okna zewnętrzne i elewację do wysokości 3 metrów. To także część obowiązków, które dodatkowo redukują koszty stałe. Po powrocie do klubu czeka Was parę niespodzianek, które zostały sfinansowane przy wsparciu firmy Mera, pomimo trudnego okresu.

3. Treningi w nowym standardzie
Zarząd w porozumieniu z Radą Rodziców przyjął następujące warianty działań (czytamy uważnie) na wznowienie treningów stacjonarnych.

NIEZALEŻNIE OD WARIANTU - INFORMUJEMY, IŻ PLANUJEMY PROWADZIĆ TRENINGI W OKRESIE WAKACYJNYM ZGODNIE ZE STAŁYM GRAFIKIEM.
(z wyłączeniem okresu na nasz urlop - II połowa lipca, jeszcze nie wiemy czy to będzie 7 czy 14 dni).

WARIANT I - zgoda na realizację zajęć w mniejszych grupach.
Pojawiają się doniesienia o odmrożeniu sportu powszechnego w mniejszych grupach i w nowym reżimie sanitanym. Niezależnie od tego kiedy to nastąpi, będziemy podejmować decyzję, czy realizować zajęcia w takim trybie czy też nie. Jeżeli skłonimy się do prowadzenia zajęć w małych grupach, opracujemy harmonogram, tak aby każdy mógł odbyć minimum jeden trening w tygodniu. Największym problemem są tutaj propozycje rządu odnośnie braku możliwości korzystania z szatni (?) oraz dezynfekowania urządzeń po każdych zajęciach. Oczywiście jest to do zrobienia przy założeniu, że będzie to okres wakacyjny, plus inwestycja w kilka mopów z natryskiem środka do dezynfekcji i zaangażowaniem dzieci do mycia maty na wzór japoński. Trudno mi jednak na chwilę obecną stwierdzić jak na to zareagują wszyscy rodzice. To co w Japonii jest normą w szkołach i klubach judo (uczy pracowitości i odpowiedzialności) u nas może zostać odebrane jako wysługiwanie się dziećmi - stąd nasze wątpliwości (choć patrząc na to jak dzieci sprzątają zabawki po zabawach to mogłoby się udać). Jeżeli pomysł uzyskałby aprobatę rodziców to w okresie - nazwijmy to szczerze, przejściowym - obowiązywać będzie jednodniowy grafik zajęć realizowany każdego dnia dla wszystkich dzieci z danego poziomu, tak aby wszyscy (a przynajmniej większość odbyła jeden trening w tygodniu). W takim systemie treningi dla grup CRS i FitMama musiałyby pozostać w formie online, gdyż musielibyśmy je robić na 21.00 (chyba że to nie problem). Dodatkowy problem stanowi również konieczność skrócenia każdego treningu do 45 min i zmieszczenia wszystkich dzieci tygodniowym trybie. Do tego z pewnością należy również opracować nowe przepisy i nowe umowy członkowskie uwzględniające bieżący stan prawny. Cała organizacja tego typu przedsięwzięcia rodzi wiele wątpliwości, trudności i nieprzewidzianych problemów, które mogłyby przyczynić się do negatywnego odbioru naszej pracy - czego wolimy uniknąć. Jeżeli się to uda to składki będą wyglądać następująco.

Płatności:
1. Składki na poziomie obniżonym (70 zł od osoby/m-c) w okresie prowadzenia zajęć w formie ograniczonej
.
2. Składki na poziomie stałym (100 zł od osoby/m-c) w okresie prowadzenia zajęć w formie standardowej (przy uwzględnieniu przepisów uchwały nr 1/20 z dn. 28.03.20 r.) dla osób uczęszczających na zajęcia w okresie wakacyjnym.
3. Składki na poziomie postojowym (50 zł od osoby/m-c) w okresie wakacyjnym dla osób rezygnujących z udziału w zajęciach stacjonarnych.

WARIANT II - zgoda na powrót do zajęć w grupach do 50 os.
Mamy tu na myśli powrót do sytuacji sprzed ogłoszenia stanu epidemii, czyli pełną zgodę na prowadzenie zajęć (zapewne w nowym reżimie sanitarnym - jak wyżej). W takim przypadku wracamy na treningi pełną parą niezależnie od daty i pracujemy całe wakacje
(z wyłączeniem naszego urlopu). Plan zajęć realizowany będzie zgodnie z obowiązującym dotychczas grafikiem, a treningi online zostaną powtórzone w celu nadrobienia zaległości technicznych. W międzyczasie przeprowadzamy rekrutację na nowy sezon. Ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny w okresie wakacyjnym ale nie chcemy niczego przesądzać.

Płatności:

1.
Składki na poziomie stałym (100 zł od osoby/m-c) w okresie prowadzenia zajęć w formie standardowej (przy uwzględnieniu przepisów uchwały nr 1/20 z dn. 28.03.20 r.) dla osób uczęszczających na zajęcia w okresie wakacyjnym.
2. Składki na poziomie postojowym (50 zł od osoby/m-c) w okresie wakacyjnym dla osób rezygnujących z udziału w zajęciach stacjonarnych.


WARIANT III - treningów nie będzie można realizować do września.
Jeżeli jakimś cudem rząd RP nie zezwoli na prowadzenie zajęć w normalnym trybie do września br. (a będzie to oficjalne stanowisko) to będziemy prowadzić zajęcia online zgodnie ze stałym kalendarzem sezonu wiosennego tj. do 19-26 czerwca po którym następuje przerwa wakacyjna. Wznowienie zajęć stacjonarnych od września.

Płatności:
1. Składki na poziomie obniżonym (70 zł od osoby/m-c) w okresie prowadzenia zajęć w formie online do końca czerwca br.
2. Składki na poziomie postojowym (50 zł od osoby/m-c) w okresie wakacyjnym.


Czas pokaże który wariant obierzemy, jakie decyzje będzie podejmował rząd RP. W tym miejscu informujemy Was, iż w przypadku prowadzenia zajęć w okresie wakacyjnym dajemy Wam wolny wybór co do udziału w zajęciach oraz związanej z nią składki.

2. Wideoczat ZOOM - sposób na rozłąkę!
Zapraszamy na drugie spotkanie online. Dochodzą nas słuchy, że znowu się stęskniliście więc postanowiliśmy zorganizować Wam drugie spotkanie online. Tym razem zrobimy małą korektę co do sposobu połączenia. Za pierwszym razem kontakt był utrudniony ponieważ wszyscy nadawali w jednym czasie i kontakt z Wami był utrudniony. Tym razem wyciszymy wszystkich i będziemy kolejno włączać głos, tak że wszyscy będą słyszeć rozmowę, ale nadawać będzie jedna osoba + trener. Zapraszamy na spotkanie również rodziców.

Spotkanie planujemy na dzień 3 maja (niedziela) na godzinę 15.00 do 16.00.

W tym celu będziemy korzystać z programu ZOOM, który bez problemu znajdziecie wspisując jego nazwę w Google. W załączniku poniżej znajdziecie również adres do pobrania programu, instrukcję instalacji i obsługi:

Instrukcja_ZOOM.pdf

WAŻNE!
- Proszę się upewnić, że mają Państwo szybki internet (upload minumum 5Mbps).
- Jeśli to możliwe, proszę użyć kabla, a nie Wi-Fi.
- W przypadku dużych problemów z połączeniem proszę zrestartować komputer i przyłączyć się do rozmowy jeszcze raz.

Za Zarząd
Andrzej BorowiecSPORTOWIEC ROKU!

30/04/2020, 19:23
ANDRZEJ BOROWIEC SPORTOWCEM ROKU!

Olbrzymi sukces naszego klubu! Trener Andrzej zwyciężył w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Tychów (kat. senior) zdobywając największą liczbę głosów spośród wszystkich laureatów! Nasz trener po raz pierwszy znalazł się w gronie laureatów plebiscytu i od razu zwyciężył. To najlepszy dowód na to jaką mamy rozpoznawalność wśród mieszkańców miasta i jaką solidarność reprezentują nasi klubowicze, którzy zmobilizowali się do głosowania. Jesteście naprawdę wielcy. Plebiscyt zorganizował MOSiR Tychy oraz tygodnik Twoje Tychy.

ZDANIEM TRENERA
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku. To nasz wspólny sukces, który nie byłby możliwy bez Waszego udziału. W tym miejscu ogromnie dziękuję wszystkim klubowiczom, kibicom i sympatykom klubu za oddanie głosu! To dzięki Wam zwyciężyliśmy!  Być może to najlepsza chwila aby zwrócić uwagę miasta Tychy na nasz wkład w tyski sport i udowodnić że stanowimy naprawdę dużą siłę. Już w grudniu MOSiR potwierdził, że jesteśmy drugim największym klubem sportowym po piłkarzach. Teraz mamy dowód na to, że razem możemy wejść na sam szczyt, czego życzę Wam i naszemu wspólnemu klubowi..."

"Na plebiscyt wpłynęły 1.424 głosy. Andrzej Borowiec po raz pierwszy zapisał się wśród laureatów, od razu zdobywając pierwsza lokatę (280 punktów)" - pisze portal tychy.pl
 
Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku trener Andrzej zdobył:
Złoty oraz brązowy medal podczas mistrzostw świata w ju-jitsu w kat. masters (ZEA - Abu Dhabi)
Brązowy medal podczas mistrzostw Europy w ju-jitsu w kat. masters (Rumunia - Bukareszt).


KAMPANIA BĘDZIE DOBRZE

06/04/2020, 23:21
BĘDZIE DOBRZE - PODZIEL SIĘ NADZIEJĄ

Pod natłokiem negatywnych informacji tłoczonych nam przez media, tysiąca artykułów na Facebooku o koronawirusie, spiskach i działaniach polskich polityków, postanowiliśmy się odciąć, odwrócić przybijające samopoczucie i zrobić dla odmiany coś pozytywnego. Zainspirowani napisem dzieci na chodniku, przygotowaliśmy ilustrację, która może znaczyć coś więcej - zmianę sposobu myślenia, czy chociaż poprawę samopoczucia. Wierzymy, że w prostocie tkwi głębia przekazu, którego nie trzeba dodatkowo tłumaczyć. Zachęcamy Was do pobierania obrazów na telefon, komputer, czy tło na Facebooku (przygotowaliśmy wszystkie). Celowo nie opatrzyliśmy obrazu logotypem klubu, gdyż w tym momencie nie jest to najważniejsze. Ważny jest przekaz, w który głęboko wierzymy... Pokażmy innym siłę naszej społeczności, połączmy się w jednym celu... bo będzie dobrze!

PLIKI DO POBRANIA:
BD_wall_PC.png
BD_wall_Smartphone.png
BD_wall_Facebook.png

WAŻNY BIULETYN

28/03/2020, 17:40
BIULETYN !!!

Witamy wszystkich klubowiczów! Poniżej zestawiamy najważniejsze informacje na najbliższy tydzień, miesiąc  (okres kwarantanny). Prosimy o DOKŁADNE zapoznanie.

1. Składki członkowskie / opłaty uczestnictwa!

uchwała nr 1/20 Składki_w_stanie_epidemii.pdf

Zarząd klubu w dn. 28.03.20 podjął uchwałę uprawniającą od 1.04.20 wszystkich członków do zniżki składki członkowskiej do kwoty 70 złotych za miesiąc. Kwota została ustalona na bazie analizy wydatków klubu związanych z utrzymaniem obiektów klubu (czynsz, księgowość, media, wywóz śmieci, sprzątanie i inne), jak również wynagrodzeń pracowników pozostających na umowach pracowniczych, które klub musi ponieść. Treść uchwały jak również kwota została jednogłośnie zaakceptowana przez Radę Rodziców. Co więcej! Uchwała daje prawo do zniżki w okresie (miesiącu) w którym obowiązywała kwarantanna powyżej 7 dni kalendarzowych (kwiecień automatycznie). Jeżeli jednak w miesiącu maju - dajmy na to - kwarantanna obejmie okres powyżej 7 maja, to również daje prawo do zniżki w tym miesiącu.

Ważnym aspektem uchwały jest zawieszenie zniżek rodzinnych w okresie obowiązywania uchwały, ale UWAGA! obowiązek opłaty zajęć mają jedynie członkowie klubu (czyt. dzieci uprawiające judo: Funny Judo, Kids, Junior). A pozostali?
Uczestnicy zajęć, a więc osoby uczęszczające na zajęcia CRS/Cross, Fit Mama, Masters nie mają obowiązku wnoszenia żadnych opłat. Uchwała daje Wam prawo dobrowolnego wnoszenia wpłat na konto klubu w dowolnej wysokości - w geście wsparcia klubu w tym trudnym okresie. Pozostałe ustalenia (patrz umowa) pozostają bez zmian.

Przypominamy, iż składka członkowska jest opłatą stałą, a nie opłatą za zajęcia. Gramy jednak w jednej drużynie dlatego staramy się dostosować do bieżących warunków. Uchwała daje Państwu możliwość żniżki. Można również uiszczać składkę w stałej (dotychczasowej) wysokości za co z góry dziękujemy. Cennik składek za zajęcia judo w okresie kwarantanny wygląda następująco:

JUDO (wszystkie grupy)
1 osoba - 70 zł
2 osoby - 140 zł
3 osoby - 210 zł
lub "po staremu" (dziękujemy!)

CRS, Fit MAMA, Masters
Całkowite zwolnienie / Wpłata dobrowolna (kwota dowolna - dziękujemy!).

Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż wszyscy przechodzimy trudny okres, jednak nasi trenerzy stają na głowie aby przygotować zajęcia dla wszystkich grup, które można zrealizować w domu. Mamy nadzieję, że wszyscy korzystają z materiałów wideo i rozpisek treningów - widzieliśmy wiele zdjęć i jesteśmy z Was dumni. Podczas kwarantanny to rodzice muszą nas zastąpić, dlatego trzymamy za wszystkich kciuki. Bardzo tęsknimy za dzieciakami i za powrotem do zajęć. Liczymy, że najdalej w maju spotkamy się na żywo.

2. Wideoczat ZOOM - sposób na rozłąkę!
Publikowane przez nas filmy, są tylko komunikacją jednostronną, a nam też Was brakuje. Wpadliśmy więc na pomysł wideoczatu online!
W tym celu będziemy korzystać z programu ZOOM, który bez problemu znajdziecie wspisując jego nazwę w Google. W załączniku poniżej znajdziecie również adres do pobrania programu, instrukcję instalacji i obsługi:

Instrukcja_ZOOM.pdf

WAŻNE!
- Proszę się upewnić, że mają Państwo szybki internet (upload minumum 5Mbps).
- Jeśli to możliwe, proszę użyć kabla, a nie Wi-Fi.
- W przypadku dużych problemów z połączeniem proszę zrestartować komputer i przyłączyć się do rozmowy jeszcze raz.
- Sesje Zoom mają ograniczenie czasowe do 30 min (nastąpi automatyczne wylogowanie). Po 30 minutach można ponownie zalogować się na ten sam pokój (numer).
                                                                      Spotkanie planujemy na dzień 1 kwietnia (środa i to nie prima aprilis) na godzinę 17.00 (AKTUALIZACJA)

3. Zadanie domowe - filmiki z ćwiczeń dzieci.
W przyszłym tygodniu na Facebooku pojawią się filmy dla grup Funny Judo / Cross / FitMama, natomiast grupy Kids/Junior otrzymają rozpiski. Chcemy jednak zaangażować dzieci do inicjatywy, w związku z czym mamy dla Was zadanie. Poniżej znajdziecie szablon planu treningowego z pustymi polami do wypełnienia. Każdy zawodnik, czy to przedszkolak, czy zawodnik może rozpisać własny plan, wypełnić go ćwiczeniami, zabawami itp. a potem zrealizować (młodsi mogą poprosić o pomoc rodziców). Od Was zależy czy w zajęciach będą brać udział inni domownicy. Trening może mieć dowolny kształt: zabawy, ćwiczenia judo, ćwiczenia siłowe itp. Własny trening rozpisujemy na podstawie poznanych ćwiczeń i przystępujemy do treningu.

Plan_treningu.pdf

Rodzice! Nagrywamy krótki filmik ćwiczących dzieci max. 30 sekund i wysyłamy do nas na adres trenerzy@gwardia-tychy.pl
(WAŻNE! Korzystając z telefonu nagrywaj poziomo - bokiem, dzięki temu nagranie będzie miało odpowiedną rozdzielczość). Wraz z filmem możecie wysłać również zdjęcie dziecka z wypełnionym planem treningu, część na pewno wykorzystamy.

4. Ranking zawodników za I trymestr (zawodnicy).
Poniżej prezentujemy ranking zawodników za pierwsze trzy miesiące startów w turniejach. Program do analizy postępów w walce naszych zawodników znakomicie się sprawdza. Mamy już pierwszych liderów (w każdej grupie), jak również ranking wszystkich zawodników, w którym prowadzi Julia Biszczanik z liczbą 87 punktów. Tuż za Julią uplasował się Maciej Chrostek z liczbą 85 punktów. W gronie najlepszych znalazła się także Lena Żuber z 80 punktami. Piątkę najlepszą piątkę judoków Gwardii zamykają ex aequo Adam Michalik oraz Tymoteusz Kokot. A jak prezentuje się sytuacja w poszczególnych grupach. Sami sprawdźcie. Wyniki poniżej.


                                                                              Zapraszamy wszystkich do zabawy! Nie możemy się doczekać spotkania online.

SŁOWO OD PSYCHOLOGÓW

23/03/2020, 21:55
WSPARCIE PSYCHOLOGÓW KLUBU - LIST OTWARTY

Kochani Rodzice i zawodnicy!

Minął pierwszy tydzień tego, szalonego i niespotykanego wcześniej czasu. I tak naprawdę wszyscy możemy się czuć gorzej. Na początku mieliśmy motywację, wiedzieliśmy, jakie jest zagrożenie, że trzeba się starać. Teraz coraz trudniej wytrzymać w domu, coraz trudniej ograniczyć te wszystkie rzeczy, które robiliśmy wcześniej, które lubiliśmy, przy których spędzaliśmy czas. A teraz to jest szczególnie ważne, żeby wytrzymać w tej ograniczonej rutynie i - bądźmy szczerzy - dość nieprzyjemnej sytuacji.

 

Jak możemy sobie pomóc?

Pamiętajcie, żeby utrzymać pewien rytm dnia. Ważne jest to, żeby o podobnej porze wstawać, żeby najpierw wykonywać pewne obowiązki związane z nauką i z pracą, a dopiero potem mieć czas na rzeczy przyjemne. Taki, jaki mamy normalnie w ciągu tygodnia: najpierw wychodzimy do pracy, a dopiero potem - po powrocie do domu - wykonujemy obowiązki domowe i odpoczywamy.

 

Ważne jest też to, w co jesteśmy ubrani. Pewnie już zauważyliście, że chodzenie w piżamie (jeśli się komuś przytrafiło) było przyjemne przez pierwsze trzy, cztery dni, a teraz jest coraz trudniej wytrzymać. Kiedy wstajecie rano, postarajcie się przebrać w ubranie, które będzie wygodne, ale będzie czymś innym niż piżama, w której śpicie. A jeżeli ćwiczycie w domu, do czego was bardzo zachęcamy, postarajcie się ćwiczyć w ubraniu sportowym, a potem z powrotem przebierzcie się w jakiś wygodny domowy ciuch. Piżama dopiero wieczorem!

Pamiętajcie też o tym, żeby kłaść się spać o w miarę podobnej porze I uważać z drzemkami w ciągu dnia, bo bardzo łatwo jest rozregulować sobie cały rytm snu, a to prowadzi bardzo szybko do bezsenności w nocy. Jeżeli planujecie w ciągu dnia naukę albo pracę, pamiętajcie żeby odciągnąć wtedy swoją uwagę od takich rzeczy, jak telewizor, konsola, telefon. O ile nie są one niezbędnie potrzebne do nauki lub pracy, postarajcie się zostawić je w innym pomieszczeniu.

Jeżeli siadacie do pracy lub nauki, niech to nie będzie wasza kanapa, na której lubicie oglądać telewizor. Niech to będzie biurko, stół, inne miejsce niż to, w którym odpoczywacie, a na pewno niech to nie będzie wasze łóżko, które powinno wam się kojarzyć z relaksem i spaniem. Pamiętajcie też o tym, żeby utrzymywać kontakty z innymi! Oczywiście nie możemy teraz wychodzić, spotykać się, ale warto żebyście rozmawiali przez telefon, przez Skype’a, opowiadali sobie jak Wam minął dzień, o filmach, muzyce.

 

Pamiętajcie też, że możecie teraz coraz częściej czuć się po prostu źle, bać różnych rzeczy, możecie być przygnębieni i to jest jak najbardziej normalne w tej sytuacji. Natomiast pamiętajcie, że do pewnego stopnia nasze myśl wywołują u nas emocje. Warto więc w tej sytuacji ograniczyć oglądanie wiadomości. Nie starajcie się sprawdzać co 15 minut, jak wygląda sytuacja, nie starajcie się na bieżąco na Facebooku śledzić wrzuconych postów, ponieważ sami widzicie, że jest tego coraz więcej, a część z nich okazuje się potem fałszywa, część jest jakimiś łańcuszkami, spamami. Wyznaczcie sobie, kiedy sprawdzacie wiadomość dotyczące tego, co się dzieje. To może być rano, to może być wieczorem ,to może być raz dwa razy dziennie, ale nie starajcie się śledzić tego na bieżąco, po kilka razy w ciągu godziny, dlatego że w ten sposób to nasze złe samopoczucie gwałtownie może narastać.

Dbajcie o siebie, róbcie rzeczy które są dla was przyjemne, szczególnie wtedy kiedy widzicie, że zaczynacie czuć się gorzej, kiedy nastrój wam gwałtownie opada. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was, przez telefon i maila. Uważajcie na siebie i dużo zdrowia!!!


Zespół psychologów K.S. Gwardia Tychy
Sylwia Duch / Maciej Kozak


ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE - BIESZCZADY

23/03/2020, 12:42
ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE - BIESZCZADY

W nawiązaniu do informacji proponowanych na Forum klubowym, zamieszczamy ofertę zgrupowania szkoleniowego z klubem UKS Judo Mysłowice, które prowadzi trener Ryszard Dziewulski (były trener K.S. Gwardia). Oferta dotyczy grup Junior 1/2/3, przy czym dostępnych będzie tylko 15 wolnych miejsc. W rozmowie z organizatorem ustaliliśmy, iż w przypadku odwołania zgrupowania zaliczka (400 zł) zostanie w całości zwrócona, więc nie będzie z tym żadnego problemu. W przypadku realizacji zgrupowania, trener zastrzega sobie udział zawodników  (z naszego klubu), którzy wcześniej nie sprawiali kłopotów wychowawczych (niestety kilka osób w ubiegłym roku nie popisało się zachowaniem). W związku z powyższym na podstawie przesłanych zgłoszeń zostanie wybranych 15 osób w składzie podstawowym i 5 osób w rezerwowych. Poniżej znajdziecie ofertę zgrupowania  w okresie 3-14 sierpnia. Koszt całkowity to 1600 złotych (zaliczka 400 złotych, płatna na konto UKS Judo Mysłowice w kwietniu po skompletowaniu listy osób). Istnieje również szansa, że trener Andrzej również pojedzie na to zgrupowanie w roli opiekuna - ale wszystko zależy od długości kwarantanny i blokady zgrupowań (prowadzenia zajęć), gdyż musimy odpowiednio wydłużyć sezon szkoleniowy i przygotować się do następnego naboru. Trzymajcie kciuki za szybki powrót na matę. Jesteśmy z Wami i liczymy, że Wy będziecie z nami!

OFERTA
Karta kolonijna
Zgłoszenia (wypełnioną kartę kolonijną) należy przesyłać na adres trenerzy@gwardia-tychy.pl
P.S. W tym tygodniu również info podjęciu specjalnej uchwały obniżającej składki członkowskie na okres kwarantanny. Zaglądajcie na stronę.
Pozdrawiamy
Zespół K.S. Gwardia Tychy

Go to top