WYNIKI PO IJL WARSZAWA - ŚLJ BYTOM


KOLEJNE MEDALE!

 

Marcel Fors na 3 miejscu w Polsce! Za nami 6 turniejów International Judo League 2018. IJL to cykl 8 ogólnopolskich turniejów. Po wygraniu pierwszych zawodów Marcel wraz z rodzicami podjął decyzję o udziale na wszystkich turniejach IJL (co wiąże się z wyjazdami po całym kraju). Upór się opłacił ponieważ Marcel zwyciężył jak dotąd każdy turniej. W ubiegłym tygodniu walcząc w Warszawie, Marcel miał ciężką przeprawę po złoto, gdyż musiał stoczyć aż pięć walk. Po zawodach mówił, że "to był najcięższy turniej". Marcel aktualnie utrzymuje 3 lokatę w kategorii U11 (bez podziału na kat.wagowe) oraz 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej (bez podziału na wiek i wagę). W turniejach IJL sklasyfikowano blisko 1400 zawodników, więc piąte miejsce to ogromny sukces. Przed nami jeszcze dwa turnieje: 17.11 Gdańsk, 1.12 Opole - gdzie pojedziemy całą drużną dopingować Marcela i walczyć o punkty w klasyfikacji drużynowej.

 Z kolei druga ekipa pojechała na Śląską Ligę Judo 27.10.18 do Bytomia (22 osoby/16 medali):
1 miejsca (5 medali): Kamil Burczyk, Karol Brzostek, Adam Michalik, Bartłomiej Krokosz, Wojciech Drapiński.
2 miejsca (9 medali): Juliusz Żurawski, Szymon Rzepka, Wiktor Moryl, Fabian Springer, Maciej Chrostek, Kuba Lechowicz, Maciej Grabiński, Kacper Paś, Franciszek Włodarczyk.
3 miejsca: (2 medale): Maciej Grabiński, Samuel Mazurkiewicz.

 

        

 

Natomiast w ostatnią sobotę odbył się X Memoriał Jigoro Kano w Poznaniu.
W sobotę w Poznaniu w mocno obsadzonym turnieju wzięło udział dwóch naszych zawodników. Oboje wrócili z tarczą zdobywając medale w swoich kategoriach:
Franciszek Furtok - srebrny medal
Oskar Błaszczyk - brązowy medal
Obaj zawodnicy stoczyli po cztery pojedynki. Franek przedarł się przez eliminacje i półfinał zwyciężając przeciwników i dopiero zawodnik o rosyjskobrzmiącym nazwisku zdołał we finale zatrzymać go przed wygraniem kategorii. Oskar z kolei zwyciężył dwa z czterech pojedynków co pozwoliło mu zająć w grupie trzecie miejsce.

 


 

Gratulujemy wyników. Trzymamy kciuki za następne. Przed nami pracowite tygodnie:

17.11 Silesia Cup - Rybnik - roczniki 2004-2010. Ważny turniej, wywiesimy listę zapisów. W ubiegłym roku na tym turnieju zajęliśmy drużynowo 3 miejsce (chcemy powtórzyć lub poprawić wynik).
25.11 Mistrzostwa Mysłowic - b. ważny turniej. Na turniej obowiązują powołania. Listę wywiesimy po turnieju w Rybniku.
25.11 Sląska Liga Judo - Tarnowskie Góry. Na turniej pojadą wszyscy zawodnicy nie biorący udziału w Mistrzostwach Mysłowic.
1.12. International Judo League - Opole. Wywiesimy listę.
9.12. Otwarte Mistrzostwa Bytomia. Roczniki 2005-2008. Wywiesimy listę.

 

Proszę sprawdzać tablicę ogłoszeń. Pozdrawiamy

K.S. Gwardia Tychy