WYNIKI SPORTOWE

 Wyniki sportowe

Sukcesy wychowanków klubu

 

W tej zakładce chcemy podzielić się z Wami osiągnięciami naszych reprezentantów. Pomimo bogatej historii wcześniejszych oddziałów naszego klubu oraz wielu sukcesów rangi mistrzowskiej (w tym europejskiej i światowej), zamieszczamy jedynie wyniki sportowe zawodników tyskiej "Gwardii" od momentu reaktywacji klubu. Szczegółową listę wyników wychowanków klubu K.S. Gwardia/PKS Katowice znajdziecie TUTAJ.

 

 

Poniżej lista osiągnięć w porządku chronologicznym od 2012 roku:

 

2018

 

3 CZERWCA Mistrzostwa Europy w ju-jitsu (kat. Masters)

2 miejsce: Marek Zawisza

3 miejsce: Andrzej Borowiec

2 CZERWCA Turniej judo - Gliwice

1 miejsce: Franciszek Furtok

2 miejsce: Juliusz Żurawski, Oskar Błaszczyk

27 MAJA Grand Prix Mysłowic

1 miejsce: Jakub Prędki, Marcel Fors

2 miejsce: Juliusz Żurawski, Karol Brzostek, Julia Biszczanik

3 miejsce: Karol Gwadera, Szymon Rzepka, Mateusz Losoń, Julian Wróbel.

20 MAJA Turniej judo - Sosnowiec
1 miejsca: Kamil Malarz, Franciszek Furtok, Oskar Błaszczyk, Julia Biszczanik, Mateusz Losoń, Maja Warchoł, Adam Michalik
2 miejsca: Karol Gwadera, Rafał Derewecki, Karol Brzostek
3 miejsca: Maja Marzec, Julian Wróbel, Wojciech Derewecki, Bartosz Raczek, Krystian Kula, Kamil Machul, Fabian Springer, Aleksander Celiński, Tymoteusz Kokot.

12 MAJA Mistrzostwa Polski Masters w judo

1 miejsce: Marek Zawisza

2 miejsce: Andrzej Borowiec

3 miejsce: Michał Luber

21 KWIETNIA Śląska Liga Judo - Piekary Śląskie

1 miejsca: Kamil Burczyk, Franciszek Furtok, Julia Biszczanik, Julian Wróbel, Fabian Springer, Maja Warchoł, Maciej Chrostek, Aleksander Celiński, Adam Michalik.

2 miejsca: Bartłomiej Krokosz, Karol Gwadera, Oskar Błaszczyk,

3 miejsca: Filip Rzewuski, Patryk Hoffmann, Zuzanna Stopa, Maciej Grabiński, Kamil Machul

7 KWIETNIA International Judo League - Bytom

1 miejsce: Marcel Fors

3 miejsca: Julia Biszczanik, Łukasz Błaszczyk

23 MARCA Same Judo Cup - Marki

1 miejsce: Marcel Fors

18 MARCA Turniej judo - Sosnowiec

1 miejsca: Jakub Prędki, Juliusz Żurawski, Karol Gwadera, Adam Michalik, Aleksander Celiński, Bartłomiej Krokosz
2 miejsca: Mateusz Losoń, Julian Wróbel, Kamil Burczyk (kontuzja), Szymon Rzepka, Oskar Błaszczyk, Karol Brzostek, Michał Dyduch, Maja Warchoł, Maja Marzec, Tymoteusz Kokot, Patryk Hoffmann
3 miejsca: Kamil Machul, Fabian Springer, Wojciech Derewecki

10 MARCA Otwarte Mistrzostwa Bytomia

1 miejsca: Filip Rzewuski, Kamil Burczyk, Juliusz Żurawski, Franciszek Furtok.

2 miejsce: Marcel Fors.

3 miejsca: Karol Brzostek, Oskar Błaszczyk.

10 MARCA Nastula Judo Cup

1 miejsce: Michał Luber

3 MARCA - International Judo League - Jasło

1 miejsce: Marcel Fors

3 miejsce: Juliusz Żurawski

18 LUTY Turniej judo - Sosnowiec

1 miejsca: Karol Brzostek, Adam Michalik, Karol Gwadera
2 miejsca: Mateusz Losoń, Oskar Błaszczyk, Maciej Chrostek, Aleksander Celiński, Rafał Derewecki, Wojciech Derewecki, Maciej Grabiński.
3 miejsca: Maja Warchoł, Maja Jędrychowicz, Zuzanna Stopa, Marcel Fors, Krystian Kula, Bartłomiej Krokosz, Wiktor Moryl.

17 LUTY Grand Prix Ostrava

5 miejsce: Julia Biszczanik

10 LUTY International Judo League - Kraków

1 miejsca: Marcel Fors, Juliusz Żurawski
2 miejsca: Franciszek Furtok, Jakub Prędki, Samuel Mazurkiewicz

3 miejsce: Filip Rzewuski

13 STYCZNIA Międzynarodowy turniej judo "Pokonujemy granice"- Bielsko-Biała

3 miejsce: Kamil Burczyk

 

2017

 

18 GRUDNIA Turniej judo - Sosnowiec

1 miejsca: Adam Michalik, Oskar Błaszczyk.

2 miejsca: Bartłomiej Krokosz, Rafał Derewecki, Krystian Kula, Mateusz Losoń, Maja Marzec, Bartosz Raczek, Maja Warchoł, Julian Wróbel, Wiktoria Czerw

3 miejsca: Maciej Chrostek, Karol Gwadera, Patryk Hoffmann, Kacper Kozik, Kamil Machul, Zuzanna Stopa, Fabian Springer.

17 GRUDNIA Otwarte Mistrzostwa Polski w judo Masters - Oleśnica

2 miejsce - Adam Zubrzycki

3 GRUDNIA Mistrzostwa Śląska w ju-jitsu

2 miejsce: Kacper Wróbel

2 GRUDNIA Otwarte Mistrzostwa Bytomia - 4 runda

1 miejsca: Kamil Burczyk, Juliusz Żurawski

2 miejsca: Marcel Fors, Julia Biszczanik, Juliusz Żurawski, Karol Brzostek, Franciszek Furtok, Filip Rzewuski.

26 LISTOPADA Mistrzostwa Mysłowic

1 miejsca: Marcel Fors, Julia Biszczanik

2 miejsca: Juliusz Żurawski, Karol Brzostek, Jakub Prędki

3 miejsca: Franciszek Furtok, Szymon Rzepka, Julian Wróbel.

18-19 LISTOPADA Silesia Cup - Rybnik

1 miejsce: Marcel Fors

2 miejsce: Karol Brzostek

3 miejsca: Łukasz Błaszczyk, Julia Biszczanik, Juliusz Żurawski, Maciej Grabiński, Maja Jędrychowicz, Krystian Kula, Maja Marzec, Bartosz Raczek, Maja Warchoł.

11 LISTOPADA International Judo League - Kraków

3 miejsce: Łukasz Błaszczyk

29 PAŹDZIERNIKA Śląska Liga Judo - Bytom

1 miejsca: Julia Biszczanik, Jakub Prędki, Julian Wróbel, Mateusz Losoń.

2 miejsca: Marcel Fors, Derewecki Wojciech, Krystian Kula, Maja Marzec.

3 miejsca: Karol Brzostek, Szymon Rzepka, Michał Dyduch, Karol Gwadera, Kacper Kozik, Fabian Springer.

28 PAŹDZIERNIKA IX Memoriał im. Jigoro Kano - Poznań

1 miejsce: Filip Rzewuski

2 miejsce: Juliusz Żurawski

7 PAŹDZIERNIKA Otwarte Mistrzostwa Bytomia - 3 runda

1 miejsce: Franciszek Furtok

3 miejsce: Jakub Prędki, Samuel Mazurkiewicz, Julia Biszczanik

17 WRZEŚNIA Turniej Judo Wolbrom

1 miejsce: Julia Biszczanik

2 miejsca: Filip Rzewuski, Juliusz Żurawski, Karol Brzostek

3 miejsce: Marcel Fors

16 WRZEŚNIA Puchar Polski w ju-jitsu

1 miejsce: Kacper Wróbel

18 CZERWIEC Międzynarodowy Turniej Judo w kopalni soli w Bochni

3 miejsce: Franciszek Furtok

11 CZERWIEC Śląska Liga Judo - Radzionków

1 miejsca: Juliusz Żurawski, Franciszek Furtok, Samuel Mazurkiewicz, Kamil Malarz, Bartosz Raczek, Jakub Prędki.

2 miejsce: Julia Biszczanik

3 miejsce: Tymon Kostecki

28 MAJ Turniej judo "Olimpijskie nadzieje" - Wisła

1 miejsce: Franciszek Furtok

2 miejsce: Marcel Fors

3 miejsce: Kamil Burczyk

27 MAJ Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w ju-jitsu - Rybnik

2 miejsce: Kacper Wróbel

3 miejsce: Daniel Czerw

14 MAJ Turniej judo - Sosnowiec

1 miejsca: Julia Biszczanik, Juliusz Żurawski, Franciszek Furtok, Julian Wróbel

2 miejsca: Karol Brzostek, Kamil Burczyk, Kamil Malarz, Marcel Fors, Samuel Mazurkiewicz, Michał Dyduch

3 miejsca: Julia Biszczanik, Bartosz Raczek.

9 KWIECIEŃ Turniej judo - Sosnowiec

2 miejsca: Julian Wróbel, Bartosz Raczek, Kamil Machul

9 KWIECIEŃ OM BYTOM Runda II

1 miejsca: Julia Biszczanik, Filip Rzewuski, Juliusz Żurawski

2 miejsca: Kamil Burczyk, Karol Brzostek

3 miejsca: Samuel Mazurkiewicz, Franciszek Furtok, Marcel Fors.

2 KWIECIEŃ Grand Prix Mysłowic

1 miejsca: Julia Biszczanik, Filip Rzewuski

2 miejsca: Łukasz Błaszczyk, Samuel Mazurkiewicz

3 miejsca: Franciszek Furtok, Marcel Fors.

11 MARZEC International Judo League - Opole

1 miejsca: Julia Biszczanik

2 miejsca: Filip Rzewuski, Franciszek Furtok, Jakub Prędki

5 MARZEC Turniej judo - Sosnowiec:

1 miejsca: Karol Brzostek (x2)

3 miejsca: Kamil Machul

4 MARZEC III Międzynarodowe Mistrzostwa Rybnika

1 miejsca: Julia Biszczanik, Franciszek Furtok, Filip Rzewuski, Karol Brzostek, Jakub Prędki, Samuel Mazurkiewicz

2 miejsca: Kamil Burczyk, Juliusz Żurawski, Marcel Fors

3 miejsca: Michał Dyduch, Szymon Rzepka

19 LUTY Otwarte mistrzostwa Bytomia - runda I.

1 miejsca: Filip Rzewuski, Julia Biszczanik, Juliusz Żurawski.

3 miejsca: Franciszek Furtok, Marcel Fors, Karol Brzostek, Kamil Malarz.

12 LUTY Turniej judo - Sosnowiec:

1 miejsca: Filip Rzewuski, Łukasz Błaszczyk, Julia Biszczanik, Samuel Mazurkiewicz.                        

2 miejsca: Franek Furtok, Marcel Fors, Kamil Malarz, Jakub Prędki.

3 miejsca: Szymon Rzepka, Bartosz Raczek, Kamil Machul, Karol Brzostek, Juliusz Żurawski.

28 STYCZNIA Mistrzostwa Polski ju-jitsu juniorów - Mysłowice - 3 miejsce Kacper Wróbel.

8 STYCZNIA Międzynarodowy turniej judo "Pokonujemy Granice" - Bielsko-Biała:

1 miejsca: Julia Biszczanik, Filip Rzewuski.

3 miejsca: Marcel Fors, Franciszek Furtok, Łukasz Błaszczyk.


2016

 

11 GRUDNIA Turniej judo - Sosnowiec - Karol Brzostek - 2 miejsce, Kamil Machul - 3 miejsce.

4 GRUDNIA Otwarte mistrzostwa Bytomia runda IV - Juliusz Żurawski - 2 miejsce, Jakub Prędki - 2 miejsce.

27 LISTOPADA Mistrzostwa Miasta Mysłowice

1 miejsca: Julia Biszczanik (FU 10), Filip Rzewuski.

2 miejsce: Marcel Fors.

3 miejsca: Julia Biszczanik (FU 12), Franciszek Furtok.

20 LISTOPADA Silesia Cup - Rybnik:

1 miejsca: Kacper Wróbel, Juliusz Żurawski, Julia Biszczanik, Franciszek Furtok.

2 miejsca: Łukasz Błaszczyk, Marcin Urbańczyk, Kamil Burczyk.

3 miejsca: Karol Brzostek, Marcel Fors.

12 LISTOPADA Mistrzostwa świata w zapasach Pahlavani (st.wolny tradycyjny) - Mińsk/Białoruś - Andrzej Borowiec 5 miejsce.

6 LISTOPADA Turniej judo - Sosnowiec:

1 miejsca: Julia Biszczanik, Karol Brzostek, Jakub Prędki, Tymon Kostecki, Łukasz Błaszczyk, Michał Dyduch.

2 miejsca: Marcel Fors, Kamil Machul, Szymon Rzepka, Franek Furtok, Juliusz Żurawski, Samuel Mazurkiewicz.

3 miejsce: Dominik Wróbel.

16 PAŹDZIERNIKA Turniej judo - Sosnowiec:

1 miejsca: Franek Furtok, Karol Brzostek, Kamil Machul, Filip Rzewuski, Marcel Fors.

1 miejsca: Julia Biszczanik, Juliusz Żurawski, Łukasz Błaszczyk, Michał Dyduch, Samuel Mazurkiewicz.

1 miejsca: Kamil Burczyk, Dominik Wróbel.

8 PAŹDZIERNIKA Turniej judo - Pisarzowice:

1 miejsca: Filip Rzewuski, Julia Biszczanik, Franek Furtok, Kamil Burczyk, Łukasz Błaszczyk.

2 miejsca: Jakub Prędki, Samuel Mazurkiewicz, Karol Brzostek, Marcel Fors.

3 miejsca: Paweł Chodor, Szymon Rzepka, Kamil Machul, Kamil Malarz.

18 WRZEŚNIA Otwarte mistrzostwa Bytomia runda III:

2 miejsca: Juliusz Żurawski.

3 miejsca: Julia Biszczanik, Franciszek Furtok.

18 WRZEŚNIA Turniej judo - Sosnowiec:

1 miejsca: Marcel Fors.

2 miejsca: Kamil Malarz, Szymon Rzepka, Michał Dyduch, Dominik Wróbel, Karol Brzostek.

3 miejsca: Miron Budny, Kamil Machul.

10 WRZEŚNIA Puchar Polski ju-jitsu juniorów - Katowice - Kacper Wróbel - 3 miejsce.

12 CZERWIEC Otwarte mistrzostwa Bytomia runda II:

2 miejsca: Julia Biszczanik.

3 miejsca: Kamil Burczyk.

12 CZERWIEC Turniej judo - Sosnowiec:

1 miejsca: Łukasz Błaszczyk, Marcel Fors, Karol Brzostek.

2 miejsca: Kamil Machul.

28 MAJ International Judo League - Bytom.

2 miejsce: Filip Rzewuski.

3 miejsca: Marcel Fors, Julia Biszczanik.

10 KWIECIEŃ Turniej judo dla dzieci - Sosnowiec:

1 miejsca: Franciszek Furtok, Marcel Fors, Paweł Chodor, FIlip Rzewuski, Juliusz Żurawski, Karol Brzostek.

2 miejsca: Julia Biszczanik, Kamil Burczyk, Łukasz Błaszczyk.

3 miejsce: Mateusz Fabiański.

9 KWIECIEŃ Mistrzostwa Polski juniorów w ju-jitsu - Katowice - 2 miejsce Kacper Wróbel.

3 KWIECIEŃ Grand Prix Mysłowic:

1 miejsca: Franciszek Furtok, Filip Rzewuski,

2 miejsca: Julia Biszczanik (w kat. chłopców!),

3 miejsca: Kamil Burczyk, Juliusz Żurawski, Paweł Chodor.

13 MARZEC Otwarte Mistrzostwa Bytomia - Runda I:

1 miejsce: Juliusz Żurawski.

3 miejsca: Julia Biszczanik, Filip Rzewuski.

13 MARZEC Turniej judo dla dzieci - Sosnowiec:

1 miejsca: Franciszek Furtok, Marcel Fors, Paweł Chodor, Karol Brzostek.

2 miejsca: Łukasz Błaszczyk.

3 miejsca: Kamil Malarz, Mateusz Fabiański.

7 LUTY Turniej judo dla dzieci - Sosnowiec:

1 miejsca: Juliusz Żurawski, Marcel Fors, Kamil Burczyk.

2 miejsca: Julia Biszczanik.

3 miejsca: Paweł Chodor, Kamil Malarz, Mateusz Fabiański.

14-15 STYCZEŃ Puchar Świata zapasów st. wolny (tradycyjny) - Teheran, Iran. Roman Głąb 8 miejsce. Andrzej Borowiec 14 miejsce.

9 STYCZEŃ Międzynarodowy Turniej "Pokonujemy Granice" - Bielsko-Biała:

1 miejsce: Marcel Fors.

2 miejsce: Karol Brzostek.

3 miejsce: Julia Biszczanik.

 

2015

 

28-29 LISTOPADA Mistrzostwa Miasta Mysłowice:

1 miejsce: Julia Biszczanik.

2 miejsca: Kacper Wróbel, Marcin Urbańczyk.

3 miejsca: Daniel Czerw, Marcel Fors.

22 LISTOPADA Silesia Cup - Rybnik:

1 miejsca: Julia Biszczanik, Juliusz Żurawski.

2 miejsca: Filip Rzewuski, Daniel Czerw, Kacper Wróbel, Marcin Urbańczyk.

8 LISTOPADA Turniej judo dla dzieci - Sosnowiec:

1 miejsca: Julia Biszczanik, Łukasz Błaszczyk, Juliusz Żurawski, Karol Brzostek.

2 miejsca: Filip Rzewuski, Marcel Fors, Kamil Burczyk.

3 miejsca:  Mateusz Fabiański, Kamil Malarz.

18 PAŹDZIERNIKA Turniej judo dla dzieci - Sosnowiec:

1 miejsca: Julia Biszczanik, Filip Rzewuski, Marcel Fors, Łukasz Błaszczyk, Karol Brzostek.

3 miejsca: Mateusz Fabiański, Paweł Chodor.

27 WRZEŚNIA Turniej judo dla dzieci - Sosnowiec:

1 miejsca: Julia Biszczanik, Franek Furtok, Juliusz Żurawski, Filip Rzewuski, Marcel Fors, Mateusz Fabiański, Karol Brzostek.

2 miejsca: Adam Kuca, Łukasz Błaszczyk.

3 miejsca: Kamil Malarz, Paweł Chodor.

14 CZERWCA Turniej judo dla dzieci - Sosnowiec:

1 miejsce: Julia Biszczanik

2 miejsca: Filip Rzewuski, Franek Furtok

3 miejsce: Juliusz Żurawski.

12 KWIETNIA Grand Prix Mysłowic w judo:

1 miejsce: Julia Biszczanik.

2 miejsca: Filip Rzewuski, Marcin Urbańczyk.

3 miejsce: Franek Furtok.

8 MARCA Grand Prix Mysłowic w judo:

1 miejsca: Julia Biszczanik.

3 miejsca: Filip Rzewuski.

27 LUTY IV Puchar Świata zapasów st. wolny (tradycyjny) - Tadżykistan - 7 miejsce Andrzej Borowiec.

31 STYCZEŃ Puchar Polski juniorów/młodzieży w ju-jitsu - 2 miejsce Bartosz Gurgul.

24 STYCZEŃ Grand Prix Mysłowic w judo:

1 miejsca: Marcin Urbańczyk, Julia Biszczanik.

2 miejsce: Filip Rzewuski.


2014

 

29 LISTOPAD Puchar Polski juniorów w ju-jitsu - 1 miejsce Bartosz Gurgul.

19 PAŹDZIERNIK Mistrzostwa Mysłowic w judo - 3 miejsce: Kacper Wróbel.

20 WRZESIEŃ Grand Prix Mysłowic w judo:

2 miejsca: Kacper Wróbel, Franciszek Furtok .

9-10 SIERPIEŃ Mistrzostwa Europy w zapasach st. wolny (tradycyjny) - Mińsk/Białoruś - 3 miejsce Dawid Skrzydło.

7 CZERWIEC Mistrzostwa Śląska w ju-jitsu - Rybnik - 2 miejsce: Bartosz Gurgul , 3 miejsce: Daniel Czerw.

25 MAJ ALMMA 61 - Bochnia - 2 miejsce: Adam Kowalczyk.

12 KWIECIEŃ Grand Prix Mysłowic w judo - 3 miejsce: Szymon Krzywoń.

8 MARZEC Mistrzostwa Polski juniorów w ju-jitsu - Katowice - 3 miejsce: Bartosz Gurgul

22 LUTY ALMMA 54 - Katowice - 2 miejsca: Dawid Czyjt, Patryk Kędroń.


2013

 

7 GRUDZIEŃ OTK Juniorów Ju-jitsu - Katowice: 1 miejsce Bartosz Gurgul.

16 LISTOPAD Międzynarodowy Turniej MMA Hadaka Waza - Bytom: 2 miejsce Patryk Kędroń, 3 miejsce Dawid Kruzel.

1-2 LISTOPAD Puchar Świata zapasów st. wolny (tradycyjny) - Iran, Khoram Abad: udział Andrzej Borowiec.

26 PAŹDZIERNIK Puchar Europy w ju-jitsu - Słowenia/Brezice - 3 miejsce Dawid Skrzydło.

20 PAŹDZIERNIK Grand Prix Mysłowic:

1 miejsce: Filip Rzewuski.

2 miejsca: Sebastian Kubas, Daniel Czerw.

22 WRZESIEŃ Turniej MMA "Czarne Diamenty" - Katowice - 1 i 2 miejsce Dawid Czyjt.

21 WRZESIEŃ Mistrzostwa Świata zapasów st. klasyczny (tradycyjny) - Białystok - 5 miejsce Andrzej Borowiec.

21 WRZESIEŃ Puchar Polski młodzieżowców w ju-jitsu - Katowice - 1 miejsce Kamil Stolecki, 2 miejsce Dawid Skrzydło, 3 miejsce Paweł Skorzec.

22 CZERWIEC Mistrzostwa Polski seniorów w ju-jitsu: 2 miejsce Dawid Skrzydło (BJJ / Ne Waza)

16 CZERWIEC Otwarty Puchar Śląska MMA - Katowice: 3 miejsce Dawid Czyjt.

25 MAJ Mistrzostwa Polski juniorów w ju-jitsu - Katowice: 3 miejsce Kamil Stolecki.

20 KWIECIEŃ Ogólnopolski Turniej MMA "Bytomski Pyrlik" - Bytom: 2 miejsce Dawid Czyjt.

9 MARZEC Mistrzostwa Polski młodzieżowców w ju-jitsu - Katowice: 3 miejsce Dawid Skrzydło.

 

2012

 

8-9 GRUDZIEŃ Puchar Europy zapasów st. wolny (tradycyjny) - Mińsk/Białoruś: 3 miejsce Andrzej Borowiec.

26 PAŹDZIERNIK Gala MMA Coloseum XI - Jasło - wygrana Piotr Mikołajski.

20 PAŹDZIERNIK Mistrzostwa Polski juniorów w ju-jitsu - Katowice: 2 i 3 miejsce Kamil Stolecki.

16 WRZESIEŃ Mistrzostwa Świata zapasów st. klasyczny (tradycyjny) - Mińsk/Białoruś: 5 miejsce Andrzej Borowiec.

16 WRZESIEŃ Mistrzostwa Polski młodzieżowców w ju-jitsu - Gorzów Wlkp.: 3 miejsce Dawid Skrzydło.

3 CZERWIEC Mistrzostwa Polski seniorów w ju-jitsu - Katowice: 2 miejsce Andrzej Borowiec.