KADRA

 

Prezes, a zarazem główny trener klubu. Przygodę z judo rozpoczął w 1991 roku w katowickiej Gwardii (później PKS Katowice) trenując pod okiem Ryszarda Dziewulskiego do 1999 roku. Następnie zmienił barwy klubowe na GKS "Czarni" Bytom. Od 2001 roku rozpoczął naukę kopnięć i uderzeń, dzięki czemu z powodzeniem startował w turniejach sportowego ju-jitsu. Przez wiele lat uczęszczał równocześnie na treningi judo i zapasów, poszerzając swoje umiejętności w walce bez judogi. W latach 2002-2008 był członkiem kadry narodowej Polski w sportowym ju-jitsu (w barwach K.S. Budowlani Sosnowiec oraz K.S. "Gwardia Bielsko-Biała). W swojej karierze zwyciężał wicemistrzów świata seniorów (Holandia 2003, Polska 2005) oraz mistrza świata młodzieży (Polska 2007). Na arenie ogólnopolskiej zdobył medale mistrzostw Polski w ju-jitsu we wszystkich kategoriach wagowych, a czterokrotnie stawał na podium MP w judo. W 2012 roku rozpoczął międzynarodowe starty w turniejach tradycyjnych odmian zapasów. W tym samym czasie reaktywował tyski oddział klubu "Gwardia" stając się jego głównym szkoleniowcem. Do największych osiągnięć może zaliczyć 5 miejsce mistrzostw świata w zapasach (Białoruś 2016) oraz brązowy medal mistrzostw Europy w ju-jitsu (Gliwice 2018). Za swoje osiągnięcia był nagradzany przez Komendanta Głównego Policji, Prezesa PKOl, a także prezydentów Tychów i Sosnowca. Posiadacz dwóch czarnych pasów w sportach walki: judo i ju-jitsu.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Wykształcenie wyższe podyplomowe. Uniwersytet Śląski w Katowicach:

Zarządzanie i menadżerstwo (2012). Psychologia sportu (2011). Socjologia ogólna (2009).

Trener II klasy judo (AWF Wrocław 2016) - 2 DAN.

Instruktor taktyki i technik interwencji (MSWiA 2015).

Instruktor ju-jitsu (PZJJ 2006) - 2 DAN.

 

WYNIKI SPORTOWE

3 miejsce mistrzostw Europy w ju-jitsu (kat. Masters) - Gliwice 2018

5 miejsce mistrzostw świata w zapasach (kat. senior, styl wolny PH) - Białoruś 2016.

3 miejsce Pucharu świata w ju-jitsu (kat. senior) – Francja 2006.

3 miejsce Pucharu Europy w zapasach (kat. senior, styl wolny PH) - Białoruś  2012.

13 - krotny mistrz/wicemistrz Polski w ju-jitsu oraz judo (kat. senior/Masters) w tym 2 - krotny międzynarodowy wicemistrz Polski.
8 - krotny pucharowy wicemistrz Polski w ju-jitsu (kat. senior).
Członek kadry narodowej Polski w ju-jitsu w latach 2001-2008. Wielokrotny uczestnik Pucharów Europy i świata w ju-jitsu oraz zapasach (style tradycyjne). Klasa sportowa mistrzowska (M) w latach  2001-2013, w tym klasa międzynarodowa (MM) w latach 2006-2008.

 


Począwszy od 2001 roku uczęszczał na treningi judo w uczniowskim klubie "Ippon" Tychy. Już od pierwszych startów plasował się w na podium turniejów judo dzieci i młodzików w woj. śląskim. Dzięki osiąganym wynikom wielokrotnie otrzymywał powołania do kadry wojewódzkiej. Swoje pierwsze starty na arenie ogólnopolskiej rozpoczął w kategorii juniora w sportowym ju-jitsu (od 2009 roku). Ze względu na chęć większego rozwoju Dawid wstąpił w szeregi klubu zapaśniczego MOSM Tychy, poszerzając zakres swoich umiejętności. Po reaktywacji tyskiej Gwardii, rozpoczął treningi pod okiem Andrzeja Borowca, zdobywając medale MP w sportowym ju-jitsu, a także otrzymując powołania na turnieje międzynarodowe. Do największych osiągnięć może zaliczyć brązowy medal mistrzostw Europy w zapasach i Pucharu Europy w ju-jitsu. Aktualnie zajmuje stanowisko drugiego trenera w naszym klubie. Ponadto obejmuje także posadę szkoleniowca judo w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach, z którą ściśle współpracujemy.

 

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Instruktor sportu ze specjalnością judo (AWF Wrocław, 2016) - 2 DAN.

Wykształcenie kierunkowe: Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym (AWF Katowice) - w trakcie studiów.


WYNIKI SPORTOWE

Brązowy medalista mistrzostw Europy w zapasach (kat. senior, styl wolny PH) - Mińsk/Bialoruś 2014.
Brązowy medalista Pucharu Europy (kat. młodzieżowiec)- Slovenia Open 2013.
6-krotny wicemistrz Polski w ju-jitsu (kat. młodzieżowiec/senior).
3-krotny pucharowy wicemistrz Polski w ju-jitsu (kat. młodzieżowiec).
Uczestnik mistrzostw świata w zapasach (kat. senior, styl wolny PH) - Białoruś 2016.
Wielokrotny medalista turniejów judo. Klasa sportowa mistrzowska (M) od 2009 roku, w tym klasa międzynarodowa (MM) w latach 2013-2016.

Pierwsze kroki na macie stawiał od 1992 roku w bielskiej Gwardii pod okiem ś.p. Mieczysława Malczewskiego. W momencie otwarcia klubu w rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach zmienił barwy klubowe na sekcję trenera Bogusława Tyla. Już jako młodzik zdobywał złote medale mistrzostw Polski (w latach 1997-98). Od tego czasu systematycznie plasował się na najwyższych lokatach turniejów rangi mistrzowskiej, dzięki czemu był wieloletnim członkiem kadry narodowej (we wszystkich kategoriach wiekowych). Od 2002 roku reprezentował Gwardię Opole, z którą zdobył drużynowe mistrzostwo Polski, a także cztery medale indywidualnych MP w kategorii seniorów. Jego największym sukcesem było zdobycie srebrnego medalu MP Seniorów w 2004 roku. U schyłku kariery zawodniczej rozpoczął pracę trenerską szkoląc dzieci i młodzież. Najlepszym wynikiem w roli szkoleniowca można uznać brązowy medal MP kadetów (OOM) jednej z jego podopiecznych zawodniczek. W 2007 roku zakończył karierę sportową. Aktualnie zamieszkuje w Tychach, powracając do judo jako nowy trener K.S. Gwardia Tychy.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Wykształcenie wyższe. Politechnika Opolska na kierunku: Wychowanie fizyczne (2007).

Instruktor sportu ze specjalnością judo (PZJ 2004) - 2 DAN.

 

WYNIKI SPORTOWE

11-krotny medalista mistrzostw Polski w judo (kat. młodzik/junior/senior w latach 1997-2007).

Wielokrotny medalista ogólnopolskich turniejów klasyfikujących (OTK, GP Seniorów)

Członek kadry narodowej Polski seniorów w judo w latach 1998-2007.

Uczestnik turniejów międzynarodowych Grand Prix, Pucharów Świata i Europy.