PODSUMOWANIE ROKU 2018


PODSUMOWANIE ROKU 2018


Za nami ciężki ale owocny rok treningów, który przyniósł wiele sukcesów, które w tym artykule chcielibyśmy Wam przypomnieć. Dokonując podliczenia wyników naszych zawodników w tym roku zdobyliśmy rekordową liczbę medali bo aż 271! , a dokładnie:


82 złote medale

83 srebrne medale

106 brązowych medaliTo absolutny rekord w porównaniu do poprzednich lat. I to jest z pewnością jeden z najlepszych wyników w Tychach (o ile nie najlepszy). Wśród tych medali znajduje się pięć medali rangi mistrzowskiej - dla przypomnienia nasi Mastersi w czerwcu wywalczyli dwa medale na mistrzostwach Europy w ju-jitsu (Andrzej Borowiec, Marek Zawisza), a także trzy medale mistrzostw Polski (Andrzej Borowiec, Marek Zawisza, Michał Luber). To najważniejsze osiągnięcia tego roku. Oczywiście nie obyło się bez ogromnych sukcesów naszych młodszych zawodników. Najlepszym zawodnikiem 2018 roku został zdecydowanie Marcel Fors, który zwyciężył ogólnopolski ranking International Judo League (kat. U11). Drugim najlepszym zawodnikiem okazał się Franciszek Furtok, który zajął drugie miejsce w rankingu OMB. Znakomitymi wynikami mogą pochwalić się również Julia Biszczanik i Oskar Błaszczyk, którzy nie zawodzą na żadnym turnieju.

 

        

 

W tym roku objawiło się również kilka talentów sportowych wśród najmłodszych zawodników. Należy tu wymienić m.in. Adama Michalika, Macieja Chrostek, Maję Warchoł czy Bartłomieja Krokosz. Pozostali również reprezentują coraz wyższy poziom i z pewnością w przyszłym roku będziemy świadkami rewelacyjnych postępów kolejnych osób. Oczywiście pochwały należą się każdemu, kto zdobywał wysokie lokaty w tym roku, jednak powyższych zawodników należy traktować jako stosunkowe odkrycie roku. Jesteśmy pewni, że za rok ta lista się wydłuży.

 

A jak przebiegała tegoroczna rekrutacja? Otóż po raz kolejny osiągnęliśmy rekordowy nabór, ponieważ nasze szeregi zasiliło blisko 120 rekrutów. W zdecydowanej większości były to dzieci w wieku 3-8 lat. Blisko połowa tej liczby to zawodnicy na poziomie KIDS 1 podzieleni na dwie grupy. Ku naszemu zaskoczeniu grupę KIDS 2 w połowie stanowią dziewczyny, wśród których nie brakuje utalentowanych judoczek.

 

         

 

Ten rok równiez obfitował w sukcesy programowe, które wprowadziliśmy w naszą ofertę. Zdecydowanie najlepszym pomysłem było wprowadzenie zajęć SPORT BIRTHDAY, czyli urodzin na sportowo. Dzięki tej ofercie do naszego klubu skłoniło się wielu nowych członków, a sam pomysł przyjął się rewelacyjnie. Zadbaliśmy o wszelkie detale, aby poziom imprez urodzinowych był jak najwyższy. Ponadto otwarliśmy grupę dla dorosłych MASTERS, której zawodnicy zdobyli najwyższe noty w kraju i Europie. W ostatnim czasie wprowadziliśmy również cykl turniejów wewnętrznych GWARDIA CUP, które mamy nadzieje kiedyś przerodzą się w otwarty turniej judo pod naszymi barwami. Najtrudniejszym jednak wyzwaniem było otwarcie sklepu klubowego online. GWARDIA SKLEP ONLINE ruszył 16 listopada, oferując do sprzedaży odzież sportową zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wiele miesięcy projektowania odzieży, pozyskiwania ofert produkcji, jak również sam proces produkcji przerodziło się w ogromny sukces sprzedażowy. W przeciągu 6 tygodni złożyliście u nas ponad 100 zamówień. Bardzo za to dziękujemy, gdyż całkowity zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na cele statutowe klubu - a w skrócie, wspieracie naszych zawodników.

 

Wreszcie ostatnim z najważniejszych sukcesów mijającego roku było uhonorowanie Janusza Wojnarowicza w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu. Przez ostatnie dwa lata zabiegaliśmy o to, aby miasto dostrzegło sukcesy tyskich judoków i udało się! Janusz znalazł się w galerii wśród najwybitniejszych sportowców naszego miasta, a jednocześnie mieliśmy możliwość przybliżenia wszystkim historii klubu Gwardia.

 


Sukcesów było znacznie więcej, jednak nie sposób tu wszystkiego przytoczyć. Mijający rok wzbogacił nas o nowe twarze, a niektórzy się z nami pożegnali. Wszystkim tym którzy z nami byli, i tym którzy z nami są - DZIĘKUJEMY. Bez Was wiele by się nie udało, a z Wami wszystko jest łatwiejsze.


A jaki będzie następny rok? No cóż, mamy w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów, którymi chcemy Was zaskoczyć. Z pewnością ponownie zainwestujemy w sprzęt sportowy dla naszych małych mistrzów i dołożymy wszelkich starań aby Wasze dzieciaki robiły jak największe postępy! Do zobaczenia w 2019 roku!

 

Pozdrawiamy

Zespół K.S. Gwardia Tychy