JUDO KIDS

Właśnie rozpoczynacie przygodę ze sportem!

 Nauka gimnastyki oraz podstaw judo w formie zabaw ruchowych.

 

Dzieci w wieku 5-12 lat

 

KIDS 1 (wiek 5-6 lat)

Treningi grupy KIDS 1 odbywają się dwa razy w tygodniu (45 min) i mają formę prostych zabaw ruchowych, rozwijających ogólną sprawność fizyczną. W trakcie zajęć dzieci uczą się poprawnego upadania, co jest fundamentalną zasadą w judo. W trakcie pierwszych miesięcy uprawiania judo najmłodsi poznają wiele figur gimnastycznych, a także podstawy akrobatyki. Zajęcia uzupełniają gry i zabawy, w których ukryte są ćwiczenia wzmacniające, poprawiające koordynację czy też szybkość (np. tory przeszkód). Ćwiczenia sprawiają dzieciom wiele zabawy i zachęcają do dalszych treningów. Już po 6 miesiącach naszego szkolenia dzieci znają więcej figur gimnastycznych, niż niejeden dorosły. Wszystkie ćwiczenia mają za zadanie przygotować dzieci do dalszej nauki judo w grupie o wyższym zaawansowaniu. W zależności od wieku dzieci ćwiczą w grupie KIDS od 12 do 24 miesięcy, po czym zostają promowane do grupy starszej (KIDS 2) bez egzaminów.

 

KIDS 2 (wiek 7-8 lat)

Treningi grupy KIDS 2 odbywają się dwa razy w tygodniu (60 min) i mają formę ukierunkowanych zabaw ruchowych, rozwijających wszystkie cechy motoryczne. Przez pierwsze miesiące dzieci uczą się gimnastyki, bezpiecznego upadania oraz akrobatyki. Po około sześciu miesiącach dzieci przyswajają podstawy, a zajęcia zostają podzielone na naukę technik w stójce oraz parterze. Dzieci rozpoczynają także wykonywać proste ćwiczenia siłowe. Od tego momentu niezbędne jest posiadanie judogi. W kolejnych miesiącach nauczania, dzieci zdobywają wiedzę odnośnie podstaw poruszania się, przyjmowania postaw obronnych oraz uczą się prostych rzutów. Treningi w parterze obejmują naukę podstawowych technik obezwładniania osób. Dodatkowo dzieci uczą się podstawowych zwrotów w języku japońskim, a także poznają historię judo. Wszystkie umiejętności są podstawą do zaliczenia egzaminu na pierwszy stopień szkoleniowy 6 KYU (biały pas). Pozytywny wynik egzaminu oraz osiągnięty wiek, kwalifikują dziecko do awansu do grupy KIDS 3. Okres ten trwa od 12 do 24 miesięcy (w zależności od wieku i zdolności dziecka).

 

KIDS 3 (wiek 9-12 lat)

Treningi grupy KIDS 3 odbywają się dwa razy w tygodniu (60 min) wprowadzając podstawy judo w parze z gimnastyką oraz figurami akrobatycznymi. Dzieci od pierwszych treningów poznają wiedzę na temat poruszania się, przyjmowania postaw obronnych oraz uczą się prostych rzutów. Zawodnicy przerabiają również formy obezwładniania osób w parterze oraz poznają przepisy walki sportowej. Dodatkowo dzieci uczą się podstawowych zwrotów w języku japońskim, a także poznają historię judo. Wszystkie umiejętności są podstawą do zaliczenia egzaminu na pierwszy stopień szkoleniowy 6 KYU (biały pas) oraz 5,5 KYU (pas biało-żółty). Pozytywne wyniki egzaminów, kwalifikują dziecko do awansu do grupy sportowej JUNIOR. Okres ten trwa od 12 do 24 miesięcy (w zależności od wieku i zdolności dziecka). Więcej uśmiechów dzieci na zdjęciach w GALERII lub zobacz FILM. Informacje naborowe TUTAJ.